Yaz yağmurunda izlenecek az bilinen 10 aşk filmi

Uzun zamandır bu yaz yağmurunu bekliyorduk. Bu sabah camlara pıtır pıtır vuran yaz yağmuruyla uyandık. Pencereden içeri giren hafif esinti belki pikeye daha fazla sarınmamızı sağladı. Bu hissi özlemiştik. Peki bugün bu yaz yağmurunu nasıl değerlendirmeyi planlıyorsunuz? Akşama güzel bir aşk filmi? Bizce en güzeli. Bir koca kase patlamış mısır eşliğinde güzel bir aşk filmi ve sonrasında dalacağınız uyku... Sizin için çoğunluğu Avrupa sinemasına ait az bilinen 10 aşk filmi hazırladık.

20 Ağustos 2020, Perşembe 14:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kutup Çizgisi Aşıkları (1998)

Kutup Çizgisi Aşıkları (1998)

Kaderleri çok önceden çizilmiş bir erkek ve bir kadın. Otto ve Ana. Onların alın yazısını birleştiren bir aşk. Aşka yol gösteren bir çizgi. Kutup çizgisi.Önce Ana 'nın babası ölüyor, sonra Otto 'nun babası annesinden boşanıyor. Yalnız bu çift birleştiklerinde; gerçek aşk, aslında çocuklarının içinde filizleniyor. Aradan seneler geçiyor, anne baba ayrılıp kendilerine başka hayatlar kuruyor, Ana ve Otto birbirlerinden ayrı düşüp başka hayatlar yaşıyor ama birbirleri için yaşamaktan da hiç vazgeçmiyor. Çizgi nerede ve nasıl sona erecek?

 Sev Beni (1998)

Sev Beni (1998)

Agnes ve Elin, İsveç’te Åmål isimli küçük kasabada yaşayan iki genç kızdır. Rahat, sempatik ve popüler bir kız olan Elin’in aksine depresif Agnes’in pek arkadaşı yoktur. Gizliden gizliye Elin’den hoşlanan Agnes bunu ifade etmenin bir yolunu bulamadıkça daha da mutsuz olmakta ve içine kapanmaktadır. Agnes’in durumundan endişelenen ailesi 16. yaş gününü kutlamak için parti düzenlerler. Başka bir partiye gitmemek için Agnes’in partisine gelen Elin ile Agnes arasında arkadaşlıktan daha farklı bir ilişki başlayacaktır.

 A Short Film About Love (1988)

A Short Film About Love (1988)

Tomek, hayatını postanede çalışarak kazanan genç bir posta memurudur. Oldukça sıradan ve sade yansıyan hayatının derinliklerinde ise oldukça girdaplı ve takıntılı bir ruh durumu vardır. Karşı binasından komşu olduğu Magda'ya derin ve takıntılı bir aşk besleyen Tomek, kadının hayatına dair her şeyi en ince detayına kadar bilmektedir. Bir gün Magda'ya ilan-ı aşk eder ancak alacağı cevap onu oldukça üzecektir.

 Temmuz’da (2000)

Temmuz’da (2000)

Daniel bir öğretmendir. Kişiliğinin de getirileriyle hiçbir şekilde kendi öğrencileriyle yakın olmak istememektedir. Onun bakış açısından herkes kendi görevini bilmeli ve buna göre hareket etmektedir. Bir gün Juli ile tanışır. Juli, Daniel'e hayatının aşkını çok kısa bir süre içerisinde bulacağını söyler. Daniel buna inanır. Bir gün Melek isimli bir Türk kızına aşık olur. Melek'in peşine takılıp bir ucu da Türkiye'ye kadar varacak bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuğun sürprizleri ise hiç eksik olmayacaktır.


 Open Hearts (2002)

Open Hearts (2002)

Cecilie ve Joachim genç ve âşıktırlar. Yakında evleneceklerdir ve önlerinde koca bir hayat vardır. Ama işler ters gider ve birdenbire her şey tepetaklak olur. İşler sadece Cecilie ve Joachim için değil; üç çocuk sahibi, mutlu bir evlilik yaşayan, otuzlu yaşlarının sonlarındaki Marie ve Niels için de değişir. Evlilikleri, Niels Cecilie’ye sırılsıklam âşık olunca ciddi şekilde sınanır.

 Bir Ömür Yetmez (2007)

Bir Ömür Yetmez (2007)

Şen şakrak kahkahası, umut dolu mavi gözleriyle başarılı yönetmen Ferzan Özpetek'in her daim favori oyuncusu olmayı başaran Serra Yılmaz'ın da yer aldığı "Bir Ömür Yetmez", arkadaşlık gerilimlerinden beslenen ve ilişkiler arasındaki çatışkılı alanlara el atan bir yapım. Yıllardır birlikte olan kalabalık bir arkadaş grubu, çok yakın arkadaş olan farklı karakterlere sahip bir grup çifften ve yakın zamanda aralarına katılan yeni arkadaşlarından oluşur. Çiftlerin görünürde hayatları yolunda gidiyordur, her şey yerli yerindedir. Fakat her çiftin kendi içerisinde dışarıya vuramadığı kimi sorunları ve sırları vardır. Yeni tanıştıkları Paolo'nun gruba katılması ve grup üyelerinden birinin, Lorenzo'nun ani ölümüyle sarsılan grup üyeleri bu yeni gelişmeler sonrasında yavaş yavaş tüm saklı duygularını dökmeye başlayacaktır. Ferzan Özpetek'in ilişkiler üzerine isabetli gözlemlerde bulunduğu bu filmde Serra Yılmaz'ın yanı sıra, başrollerde Stefano Accorsi ve Margherita Buy gibi isimler de dikkat çekiyor.

Wristcutters: A Love Story (2006)

Wristcutters: A Love Story (2006)

Desiree ve Zia yeni ayrılmış bir çifttir. Zia, ayrılığa dayanamaz ve intihar eder. Film burada fantastik bir filme dönüşür. Zia uyandığında kendini intihar edenler evreninde bulur. Tek aşkı Desiree'ın da intihar ettiğini öğrenen Zia, yanına bir şarkıcı ve otostopçu alarak bu evrende aşkını aramaya başlar. Çekildiği yıl Sundance Film Festivali'nde juri özel ödülüne laik görülmüştür. Orjinal konusu, melankolik dünyası ve aşk kokan havasıyla film sizi kapıp götürecektir.


Yeryüzündeki Son Aşk (2011)

Yeryüzündeki Son Aşk (2011)

Michael ilişkilerde bağlanma sorunu yaşayan bununla beraber yemek pişirme konusunda usta olan bir şeftir. Soğuk görünümlü ve işini iyi yapan doktor Susan ise uzun zamandır özel hayatına kimseyi sokmadan, kendisini sadece işine vermiştir. Bu iki ilginç insan birbirleriyle yakınlaşmaya başlarlar. Bu sırada ise dünyada insanların tüm duygularını yok eden bir salgın ortaya çıkar. Bu noktada ilginçleşmeye başlayan film, salgına karşı duygularını korumaya çalışan bu iki karakterin hikayesini anlatır.

 Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)

Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)

Küçük bir kasabada herkes kendi halinde, herkes kendi işine bakmaktadır. Göğünde iki güneşi, üç dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen Cemal´in hayattan bir beklentisi kalmamıştır. Üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen Yasemin de kendine bir çıkış yolu arar.

 Yeşil Kart (1990)

Yeşil Kart (1990)

Andie MacDowell, ülkede kalabilmek için Gerard Depardieu ile evlenir, ancak zaman ilerledikçe romantizm ortaya çıkar ve göçmenlik konusu onlar için ikinci planda kalacaktır. Çirkin kral Depardieu’nun mükemmel Andie için dikkat çekici olacağını düşünmüyorsunuz, Fransız çekiciliği ile tanışmadınız demektir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adele, hayatını değiştiren kitabı açıkladı