Bu oyun başka türlü bozulmaz!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziantep Valisi dün kanımızı donduran bir açıklama yaptı. Vali, geçen perşembe günü polis operasyonunda ölü yakalanan teröristlerin hedefinin,
Ankara’da yapılan ve Ahmet Davutoğlu’nun görevi Binali Yıldırım’a devrettiği AK Parti Olağanüstü Kongresi olduğunu söyledi.
Bu kadar da değil!
Vali açıklamasında IŞİD terör örgütünün hedeflerini şöyle sıraladı:
Antalya’daki G-20 Zirvesi, Expo Fuarı, Galatasaray-Fenerbahçe futbol müsabakası, Kapadokya’daki turizm bölgesi, 19 Mayıs kutlamaları, HDP binaları, Cumhuriyet gazetesi...
* * *
Nasıl bir belayla karşı karşıyayız farkında mısınız?
Türkiye adeta dört koldan terör örgütlerince kuşatıldı. Ve bunlar öylesine gözü dönmüş caniler ki asker-sivil, çocuk-yaşlı demeden Türkiye’yi kan gölüne çevirmek için fırsat kolluyorlar.
* * *
Cumhuriyet tarihinin en büyük terör tehdidiyle karşı karşıyayız.
Gerek zamanlaması gerekse saldırıların hedefine bakınca Türkiye’nin başına musallat edilen terörün dışarıdan desteklendiği çok açık.
30 yılı aşkın süre PKK terörünü besleyip büyütenler bugün PKK’yla eş zamanlı olarak kullanabildikleri tüm maşa örgütleri Türkiye’nin üzerine saldılar.
* * *
Peki ne yapacağız?
Bu sadece askerin ve polisin baş edebileceği türden bir mücadele değil.
Başta Cumhurbaşkanı’nın, ardından hükümetin ve tüm siyasi partilerin acilen birbirlerini bir kaşık suda boğma hevesinden vazgeçip, Türkiye’nin başına örülmeye
çalışılan bu çorabın farkına varması şarttır.
Bu ülke tarihi boyunca en zor dönemeçleri, en karanlık tünelleri birlik ve beraberlik duygusuyla aştı.
Sokaktaki insanları Kürt-Türk diye, şucu-bucu diye, senden-benden diye bölmek yerine Edirne’den Kars’a 80 milyon nüfuslu Türkiye’nin her bir ferdini yeniden bir araya getirme zamanıdır.
Terör bütün vahşetiyle bin yıldır toplumun eklem yerlerini hedeflerken, bu ülkeden başka gidecek yeri olmayan bizler için tek çare yek vücut olmaktır.
Bu oyun başka türlü bozulmaz.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder