Fiyatta anlaştınız mı?

17 Ekim 2018, Çarşamba 05:00
AA

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Riyad’da Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’la görüştü. Özellikle Pompeo ve Prens arasında geçen görüşmeden yansıyan görüntülere, fotoğraflara dikkat ettiniz mi? Her ikisi de gayet neşeli, yüzler gülüyor, espriler havada uçuşuyor, belli ki muhabbet o biçim!

Peki, bu görüşme niye yapıldı? Suudi Arabistan konsolosluk binasında, Suudi Arabistan devletinin talimatıyla 12 kişilik bir tim tarafından elektrikli testereyle parçalanarak katledildiği iddia edilen kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesini aydınlatmak için! Olayın üstünü örtmek için kaç milyar dolara anlaştılar acaba?

GÜZEL KAÇTI AMA!

Birleşmiş Milletler açıklama yayınlıyor: “Başkonsolosluk çalışanları ve başkonsolosun dokunulmazlığı kaldırılsın.” Ardından Türkiye’de Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada önce konsolosluk binası aranıyor ardından Suudi Arabistan Başkonsolosu’nun rezidansının aranılması için harekete geçiliyor. Tam bu sırada bir haber geliyor: Başkonsolos tüymüş! Suudi Arabistan Başkonsolosu dün saat 17.00 uçağıyla herkesin gözü önünde Türkiye’yi terk etti. Çok kaçan gördük bugüne kadar ama böyle elini kolunu sallayarak kaçana ilk kez denk geliyoruz. Tabii burada soru şu: Kaşıkçı’nın kaybedilmesinin faturası tamamen başkonsolosa çıkarılıp öldürülürse ya da Cemal Kaşıkçı gibi başkonsolos da bir anda kaybolur/kaybedilirse ne olacak?

Ne olacak söyleyeyim: Geçmiş olacak!

SARIGÜL 1 AY DAHA BEKLER SONRA

GİDER DSP’DEN ADAY OLUR!

Allah var: Yerel seçim sürecine herkesten önce giren ve herkesten çok çalışan tek isim Mustafa Sarıgül. Sarıgül, CHP’den Şişli Belediyesi’ne aday olmak istiyor. Muhtemelen de olur. CHP için de Sarıgül için de en mantıklısı bu... Ancak son dakikaya kadar siyasette hiçbir şeyin garantisi yok. Kaldı ki şunu da unutmayın; CHP Genel Merkezi’nde Sarıgül aday gösterilmesin diye çalışan bir ekip de var. Bunu Sarıgül de biliyor. Ne Sarıgül ne de ekibi ser verip sır vermiyor. Ancak benden söylemesi Mustafa Sarıgül taş çatlasın 1 ay daha bekler! Sonra gider ya bağımsız ya da DSP’den Şişli’ye aday olur.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.