İşte AK Parti ve CHP'de teşkilatların İstanbul'da aday olmasını istediği iki isim!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul il teşkilatıyla bir araya geldi. Kısa süre önce CHP Lideri Kılıçdaroğlu da partisinin il teşkilatının nabzını ölçmüştü. Her iki partide de İstanbul için birçok adayın ismi geçiyor. Ancak teşkilatların eğilimine bakılırsa iki isim çok ön plana çıkıyor.

AK Parti’de İstanbul il teşkilatının açık ara en çok belediye başkanı olarak görmek istediği isim Binali Yıldırım. Artık Binali Bey’in adını yazarken bile çekiniyorum. Zira benim bildiğim kadarıyla Yıldırım, Meclis Başkanlığı’nda devam etmek istiyor. Ancak önceki gün Fatih Çekirge’ye yaptığı açıklama kafa karıştırdı. Siyasette her an her şey olabilir diyerek daha fazla yorum yapmadan bu bahsi kapatıyorum.

CHP’de ise teşkilatın İstanbul’da görmek istediği üç aday var: Birincisi yine büyük bir farkla elbette Muharrem İnce. İnce’den sonra ise Gürsel Tekin ve Ekrem İmamoğlu geliyor.

ÖNCE YÜZDE 40 ZAM, SONRA YALANDAN YÜZDE 10 İNDİRİM

Aklımı kaçıracağım. Doların 7 liraya dayandığı günlerde fırsat bu fırsat deyip çaya çorbaya yüzde 40’a varan zam yapıştıranların hiçbiri dolar 5.3’e gerilediği halde fiyatlarında aynı oranda indirime gitmedi. Memleketi yönetenlerden bir Allah kulu da çıkıp buna müdahale etmiyor. Döviz kurunu bahane edip yüzde 50 zammı daya, sonra enflasyonla mücadeleye destek adı altında yalandan yüzde 10 indirim yap, konu kapansın! Ne güzel memleket!

YÖK'TEN REKTÖRLERE "SİYASETTEN UZAK DURUN" UYARISI GELDİ!

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın “Erdoğan’a itaat farzdır” deyince YÖK tarafından istifası istenmişti. Dün öğrendim ki Rektör Taşaltın istifa ettikten sonra YÖK, rektörlerin son dönemde siyasete malzeme olacak çıkışlarına karşı bir de tedbir almış. Tüm rektörlere bu konuda uyarı yapılmış, “Açıklamalarınıza dikkat edin; üniversitelerinize odaklanın, siyasete değil” denmiş.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder