Kadir Şeker davasından pis kokular geliyor!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadir Şeker davasında mide bulandırıcı gelişmeler yaşanıyor. 19 ayrı suçtan sabıkası olan sevgilisi Özgür Duran’dan şiddet gördüğü sırada Kadir Şeker’in müdahalesiyle kurtulan Ayşe D. ifade değiştirdi. Ve bir anda hayatını kurtaran Kadir Şeker’in aleyhine konuşmaya başladı.

Kendisi için raporu almaya giden Ayşe Hanım şimdi darp edilmediğini söylüyor. Dahası ölen sevgilisinin Kadir Şeker tarafından sebepsiz yere darp edildiğini ima ederek “Üniversite öğrencisinin cebinde bıçağın ne işi var?” diyerek mevzuyu tamamen Kadir Şeker’in aleyhine çevirme gayreti içine girmiş.

Mahkeme heyeti derhal Özgür Duran’ın yakınları ve Ayşe D. arasında son günlerdeki iletişimi takibe almalı. Bu işin içinden pis kokular geliyor! Ne oldu da bir anda Ayşe D. böyle 180 derece döndü? Ayşe D.’nin sevgilisi Özgür Duran için kullandığı şu ifadeye bakın: “19 suçtan sabıkası olması onu kötü biri yapmaz, ne yaptıysa uyuşturucudan yaptı.”

19 suçtan sabıkalı uyuşturucu bağımlısı birine ‘kötü’ denmiyor ama fen lisesi mezunu, yabancı dil konuşan, tek hayali hekim olmak olan bir çocuğa katil diyeceğiz öyle mi? Hadi ordan!


Umarım başınıza gelmez!

Bir arkadaş grubunda Kadir Şeker olayı konuşuluyordu, bir dostumuz sosyal medya rüzgarlarının da tesiriyle Kadir Şeker’e atıp tutarken dedim ki “Şiddet gören kadın kardeşin, ablan, yakının olsaydı… Biri gelse kardeşini kurtarmaya çalışırken başına böyle bir hadise gelseydi. Yine aynı şekilde konuşur muydun? Kardeşini kurtarmaya gelen adama bıçağın ne işi var sende kardeşim diye sorar mıydın mesela?”

Benim muhatabım dürüst biriydi, “Haklısın, asla sormazdım. Tinerciden, serseriden korkup bir ara ben de taşıyordum çakı. Empati kuramadım” dedi ama maalesef bu devirde dürüstlük en zor bulunan şey.


İstanbul'un göbeğinde halka açık golf kulübü

Ataşehir’de bir zamanlar gecekondular tarafından işgal edilen yere bir golf kulübü açıldığını biliyor muydunuz? Başkan Battal İlgezdi yıllarca süren mahkeme sürecinin ardından hem vatandaşı mağdur etmeden ev sahibi yapmış hem de İstanbul’a müthiş bir -halka açık- golf kulübü armağan etmiş.

Başkası olsa hemen bir park (yeni adıyla millet bahçesi) yapıp “mangal kullanımına” açardı. Belli ki Ataşehir Belediye Başkanı’nın kafası farklı çalışıyor. Büyükşehirlerimiz köye değil kente benzesin istiyorsak böyle işler yapılmalı. Bravo.


Süper Lig'in en iyi kalecisi kim?

Bu sezon da tıpkı geçen sezon gibi doğru dürüst bir futbol seyredemiyoruz. Ama bu sezon geçen sezondan farklı olarak müthiş kaleci performanslarına şahitlik ediyoruz.

Hele şu 3 kaleci takımlarını adeta sırtlıyor: Galatasaray kalecisi Muslera, Başakşehir kalecisi Mert Günok ve Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır. Bir takımın yüzde 50’si kalecisi ve golcüsüdür. Beşiktaş’ın en büyük sorunu bu mesela: Golcüsü var ama maalesef kalecisi yok.


Yazarlarımızdan

19 Nisan 2021, Pazartesi 07:38
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:34
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder