YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ne alakası varmış YPG ile PKK’nın? YPG-PYD, Suriye’de IŞİD’e karşı savaşan özgürlük savaşçılarıymış.

YPG-PYD kesinlikle PKK’yla aynı örgüt değilmiş.

Türkiye’nin Suriyeli Kürtleri temsil eden YPG-PYD’ye savaş açması kabul edilemezmiş.YPG-PYD kontrolündeki Suriye’nin Afrin bölgesinden atılan roketlerden biri dün Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bir eve düştü. Saldırıda o sırada evde uyuyan 17 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Avlar öldü.Türk askeri Kuzey Suriye’de değil mi? TSK’nın bombaladığı Suriyeli bir ailenin evinin fotoğrafı gördünüz mü hiç? Türk askerinin silahından çıkan mermiyle can vermiş bir kadın, bir çocuk gördünüz mü?

Göremezsiniz.

Çünkü Afrin operasyonunda tek bir sivilin burnu kanamasın diye Mehmetçik kılı kırk yarıyor.Bir hesabın varsa askerimiz orada, hadi çıksana karşısına!

Kusura bakmayın, bizim oralarda saklandığı delikten sinsice roket atıp 17 yaşındaki çocuğu uykusunda öldürene özgürlük savaşçısı falan demezler, düpedüz katil derler.

Bankamatik kuyruğunda maaşını almak için bekleyen daha hayatının baharındaki bir insana arkasından sinsice yaklaşıp ensesinden vurarak şehit edenler neyse siz de o’sunuz. Katilsiniz. Teröristsiniz. Alçaksınız.

Yazarlarımızdan

08 Mayıs 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder