Meclis Başkanlığı için en güçlü üç aday...

AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’nin birebir görüşmesinde Binali Yıldırım’dan sonra Meclis Başkanlığı’na getirilecek isim de konuşulmuş. Kulislerde üç isim konuşuluyor: Naci Bostancı, Mustafa Şentop ve Numan Kurtulmuş. Hatta Kurtulmuş ve Şentop bir adım daha öndeler. Yalnız küçük bir de dedikodu paylaşayım: Bugüne kadar neredeyse her hadisede Cumhur İttifakı’na bağlılığından taviz vermeyen MHP’ye, Meclis Başkanlığı için bir jest yapılması da AK Parti yönetimince değerlendiriliyormuş. Olursa sahiden jestin kralı olmaz mı?

SEÇMENİ KOYUN MU SANIYORSUNUZ?

Günlerdir okuyoruz. Seçim ittifakları falan bitti, şimdi şunlar başladı: Filanca parti şurada falanca partinin adayını destekleme kararı aldı. Arkadaş bir ülkede siyaset kurumu zamanın ruhundan, günümüz insanın algısından, reflekslerinden bu kadar mı bihaber olur? Sokağa çık, bilmem ne partisi dedi diye gidip oy kullanacak bir tane adam bul elini öperim. Yok öyle biri, o dediğiniz 50 yıl önceydi! Düşünsenize, ben ideolojik olarak ya da liderine-çizgisine sempatimden dolayı A partisine oy veren bir vatandaşım. Ama yaşadığım ilde/ilçede A partisi aday göstermeyip başka bir partinin adayını destekliyor diye ben de gidip o partiye oy vereceğim. Samimi soruyorum: Siz gerçekten kendi ülkenizin insanından bu kadar mı bihabersiniz? Koyun muyuz arkadaş biz, nereye gitseniz arkanızdan geleceğiz?

İSMAİL BEY EĞİTİM SEFERBERLİĞİ (!) Mİ BAŞLATTI ACABA?

Birkaç gündür Ataşehir’de dikkatimi çeken bir tuhaflık var. Bütün okul binalarının duvarına, kapısına, kenarına AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem’le ilgili seçim afişleri asıldı. Kimi okul tadilatını yaptırdı bahanesiyle teşekkür ediyor İsmail Bey’e, kimi hiç gizlemeden açıktan gazlıyor. Okul tadilatı yaptırmak çok güzel bir hareket ancak bunu seçim zamanı yaptırıp bir de kendine afiş astırıp teşekkür ettirerek yapmanın adı hayır değil, seçim yatırımıdır. Sempatik değil, aksine antipatik gösterir. Oy getirmez, oy götürür.

İsmail Erdem Bey Ataşehir’de eğitim seferberliği başlattıysanız sizden Allah razı olsun. Ama lütfen gözümüze sokmayınız. Okul bahçesine parti adayı afişi astıran okul müdürlerini ise önce Allah’a sonra da Sayın Milli Eğitim Bakanı ve Sayın İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’ne havale ediyorum.

BUGÜN DOST YARALANMIŞ...

Çok özel adamdır Fatih Terim, çok güzel adamdır. Sevdalı olduğumuz renkler farklı da olsa Fatih Hoca’nın değeri, anlamı çok farklıdır benim için. Ve o kıymetli adam dün babasını kaybetti. Fatih Hoca’nın dün memleketi Adana’da çekilen fotoğrafında yüzünde öyle bir acı vardı ki... İçimizi dağladı. Başın sağ olsun Fatih Hoca.


Sıradaki haber yükleniyor...