İşyerinde çocuk oyalamak

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çalışan annelerin bazen çok zorda kaldığı durumlar olur. Çocuğu okuldan almak zorunda kalıp, bir yandan önemli bir toplantının ortasında olmak gibi... İşte o an kaç parçaya bölüneceğini şaşırır insan. Bizim bu konuda en büyük avantajımız, eşimle aynı yerde çalışıyor olmamız. Pek tabii benim her gün gazeteye gitmek zorunda olmamam da çabası. Ama gelin görün ki, bazen öyle günler oluyor ki, onun ayrı yerde, benim ayrı yerde çok önemli işlerimiz çıkabiliyor. Ya da aynı iş yerinde olsak da ikimizin de yetiştirmek zorunda olduğu işler yüzünden yerimizden kıpırdayamıyoruz. 
 
İşte yine öyle günlerden birinde, yeni taşındığımız evin adresi, kızların okul servislerine uymayınca, kızları okuldan alma krizi yaşıyorduk. Gazetede eşimle birbirimize baktık ve hangimizin işi daha yoğunsa diğerinin çocukları almasına karar verdik. Ben sayfanın başında, eşim okul yollarında... Neticede benim işim hala bitmemişken, çocuklar gazeteye gelmişti bile. O gün kızlarla birlikte gazetede nefis bir gün geçirdik. Evet gayet ciddiyim, şahane bir gün oldu. 
 
Yazı işlerine çocuk enerjisi
 
Genel yayın yönetmenimiz Rıfat Ababay'ın gazetedeki odasında herkesin hayranlıkla baktığı muhteşem bir oyuncak koleksiyonu vardır. Yazı işleri toplantısı da bu rengarenk odada yapılır. Bir yanda kızlar, bir yanda büyüleyici oyuncaklar ve bir yanda da yazı işleri toplantısı...
 
 
Çocuklar oyuncaklarla oynarken, toplantı her zamanki gibi yapıldı ve kimse bir kere bile çocuklara 'Yapma evladım, koşma çocuğum, o oyuncağı atma bebişim' demedi.  Kızların enerjisinden mi bilmem, genelde gergin geçen toplantı, son derece pozitif geçti. Ben bu satırları yazarken (ki hala gazetedeyim), kızlar da Elif Yılmaz'ın masasının altında resim yapıyorlar. Ara sıra Derin, elinde bıyık şeklindeki kalemle masaları gezip insanlara şebeklik yapıyor. Pozitif enerji dalgası yayıldı gazeteye. Arada böyle mecbur kalıp işe çocuk getirmek de çok dert edilecek bir şey değil. Hem çocuklar da bütün gün ne yaptığımızı, ne işle meşgul olduğumuzu iyice öğrenmiş oluyorlar. Bir tanesi şimdiden gelecekteki kariyerine karar vermiş bile; gazeteci olacakmış. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder