Çikolata gibi vitamin

23 Haziran 2018, Cumartesi 05:00
AA

Çocuklarda ilaç kullanmak zordur, tadı ve kokusu etkiler. Kimi zaman kusar ya da püskürtürler. Kimi zaman da ağızlarını kilitleyip açmazlar. Anne ve baba ise her türlü yolu deneyip zafer elde etmek için ant içer.

Her geçen gün farklı ilaçlar, vitamin destekleri kullanıma sunuluyor. Bunların etkinliği ve tedavi başarılarının yanı sıra kullanım kolaylığı sağlamaları da önemli bir özellik. Biz çocuk sağlığı ile ilgilenen hekimler için vitamin kullanımı önemlidir. Bu amaçla, özel bir vitamin ya da mineral eksikliği saptanmamış, bir yaş üstü çocuklara 12 vitamin, 3 mineral, 2 probiyotik ve prebiyotik içeren çikolata özelliğinde bir vitamin reçete ediyoruz. İçeriğini yanda görebilirsiniz.

PREBİYOTİK VE PROBİYOTİK NEDİR?

Seçici olarak fermente olabilen, sindirim sistemi mikroorganizmalarının kompozisyon ve aktivitesini etkileyerek bireyin iyi olma hali ve sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan besin bileşenlerine prebiyotik denir. Yeterli miktarda verildiğinde sağlık yönünden yarar sağlayan mikroorganizmalara ise probiyotik adı verilir. Günlük vitamin ve mineral değerlerinin yeteri kadar alınmaması pek çok hastalığa zemin hazırlar.

Bunlar:

■ Bilişsel fonksiyonlarda gerilik

■ Bitkinlik, yorgunluk

■ Görme fonksiyonlarında gerileme

■ Zayıf bağışıklık sistemi

■ Büyüme geriliği

■ Diş ve diş eti hastalıkları

■ Kemik gelişiminde gerilik olarak kendini gösterir.

HANGİ VİTAMİNLER VAR?

■ A vitamini

■ B vitaminleri (B1, B2, B3, B6, Folik Asit, B12, Biotin, Pantotenik Asit)

■ C vitamini

■ D vitamini

■ E vitamini

MİNERALLER HANGİLERİ?

■ İyot

■ Demir

■ Kalsiyum Bu vitaminde minerallerin yanı sıra iki farklı probiyotik de bulunuyor. Çikolata yapımında kullanılan kakao ise polifenol ve prebiyotik özelliğinde.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.