Her şeyin zamanı var!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hayatta her şeyin bir yeri ve zamanı var. Bunu size sık sık hatırlatıyorum. Yanlış yapmayın, sorumluluklarınızın arkasında durun ama bunları yaparken hayatın ellerinizin arasından kayıp gitmesine de izin vermeyin. Cinsellikle tanışmak için acele etmek uygun değil ama neredeyse ömrün yarısı geçmişken de hâlâ tek başınıza yol almayın.

35 yaşındayım ama hiç ilişkiye girmedim

35 yaşındayım ama hiç ilişkiye giremedim. Mastürbasyon yaptığımda sertleşme oluyor ama kadınlarla baş başa kaldığımda problem yaşıyorum. Bu yüzden evlenmiyorum. Niye sertleşme olmuyor? RUMUZ: BAKİR ERKEK

CEVAP: 35 yıl. Çocukluğu ayır, 15 yıl. Elinde kaldı 20. Kötüsünü iyisinden çıkar. Geriye kalan 12’si. Yıllar damla damla eriyor, bakirimiz bir türlü muradına eremiyor. 12 yılı da kuş misali yuvadan kaçır. Bu kadar yıl iş başa kalmış. Elde var sadece bakir erkek. Ama bu bakirlik kendine bir yol bulmuş. Bunun da adı mastürbasyonmuş. Bakir erkek hiç tavuk, dana, koyun, keçi eti yememiş. Ortaya bir istakoz gelmiş, herkes “Aman ne şans” demiş ama bakir erkek ıstakoz nasıl yenir öğrenememiş. Üstü kemik, içi beyaz et. Lezzet mi lezzet. Ama yiyemeyince dert üstüne dert. Sevgili okurum, hemen bir evlilik okuluna devam et.

Gamzeli olanların cinsel gücü çok olurmuş, doğru mu?

Kayseri’den yazıyorum. Bir ağabeyim bana “Gamzeli olanların cinsel gücü çok olur” dedi. Bu gerçekten doğru mu? Benim kız arkadaşımın gamzesi var. Merak ediyorum.

CEVAP: Değerli okurlarım, bu galiba ünlü artislerden kalan bir hayal. Bunu ben birkaç kez duydum. Şansa bakın ki benim de öyle. Rahmetli Turgut Özal’ın da öyleydi. Belki bir fark yaratıyor ama bunun cinsellik konusunda olduğunu sanmıyorum. Siz özünüze bakın, insanları ve cinselliği bir bütün içinde değerlendirin. Fala bakar bu tür fantezilerden de çok uzak durmayın. Çünkü neşenizi artırır.

Devamı 2. sayfada...

Nar suyu içsem kızlık zarının rengi koyulaşır mı?

19 yaşındayım. Limon yemeyi çok seviyorum ama duyduğuma göre, limon kızlık zarının rengini açıyormuş. Annem de öyle diyor. Acaba her gün bir bardak nar suyu içsem kızlık zarından gelen kan koyulaşır mı?

CEVAP: Sevgili okurum, limona da, nara da devam. Bırak içeride ikisi birleşsin, damarlarının içine yerleşsin. Her ikisi de yararlı gıdalar. Sağlığını olumlu etkilesin. Sen yani kızımız gerdek gecesini beklesin. Göreceksin ki her şey yolunda gidecek. Çünkü sen doğru yoldasın, sakın oradan ayrılma. Her duyduğuna inanma. İnanacak bir kaynağınız var artık. Bu köşede Haydar Hoca nöbette, başınız kalmasın dertte.

Evlendiğim zaman yine kan gelir mi?

Bir ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girmek zorunda kaldım. Çok değil ama yine de biraz kan geldi. Kızlığım bozulmuştur diye çok korktum, ertesi gün de adet gördüm. Adetimin son günü doktora gittim, “Korkulacak bir şey yok, ufak bir zedelenme olmuş” dedi. Hocam evlendiğimde sorun olur mu? Yine kan gelir mi?

CEVAP: Geçmiş olsun, ama bu sorduklarını doktoruna neden sormadın? Unuttun ya da utandın. Zedelenmenin boyutunu ben bilmiyorum. Ama gel kulağına söyleyeyim: Yeniden kanar diye diliyorum. Ama bir de bunların esneği var, bunu da biliyorum. Kura çekelim, hangisi gelirse ona inanalım.

Devamı 3. sayfada...

Eşime vajinal orgazm yaşatamıyorum

31 yaşındayım Bir yıldır evliyim. Eşimle vajinismus sorunu yaşadık. Doktor yardımıyla aştık. Güzel bir evliliğimiz ve iyi giden ilişkimiz var. Ama eşime vajinal orgazmı yaşatamıyorum. İlişki uzun sürdüğü zaman yorgun oluyor, bitsin diye bekliyor. Ben de onu klitoris orgazmıyla mutlu ediyorum. Ama ileride sıkıntı yaşamaktan korkuyorum.

CEVAP: Değerli okurum, klitoris orgazmın vajinal orgazma geçiş tekniğini bire bir bir uzmandan almak gerekiyor. Bu köşeden bu ayrıntılara girmek biçim olarak zor. Tabii bir yerde elimiz ve dilimiz bağlı. Bu konuyu aşarsınız.

Nişanlımın vajinası çok büyük

Benim sorunum nişanlımın vajinasıyla ilgili. İç dudakları dış dudaklardan daha büyük. Kendi de bu durumdan rahatsız. Bunun bir çaresi var mı? Ameliyatla vajinanın dudakları küçültülebilir mi? Tehlikesi var mı?

CEVAP: Değerli okurum, küçültülür ama bana göre elleşmeyin. Her şeyin doğalı, öylesi daha iyidir. Çok takıntı yaparsanız bir uzmana başvurun. Sanırım o da benim gibi düşünecek.

Bisiklette mastürbasyon yaptım

17 yaşındayım. Geçen gün bisikletin üstünde mastürbasyon yaptım. O günden beri sol yumurtalığımı hissetmiyorum. Sizce hata mı yaptım? RUMUZ: HAYRİ

CEVAP: Değerli okurum, her şeyin normal ama mastürbasyon için bulduğun yer anormal. Koca dünyada bu işi yapmak için bisikletin üzerini mi buldun? Geçmiş olsun yumurtalıkta bir sorun yok.

 

Her gün ceviz yiyenin oğlu olurmuş, doğru mu?(Tıklayın...)

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

 

3

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder