Kadının fikrini alın

26 Nisan 2015, Pazar 05:00
AA

Erkeklerin cinsel organlarının boyuyla ilgili takıntıları malum. Sürekli ‘Küçük mü?’, ‘Büyür mü?’, ‘Hap kullansam işe yarar mı?’ diye soruyorlar. Beyler, düşüneceğinize bu konuyu kadınınızla konuşun. Onun da fikirini alın.

Böyle soru yok!

Seks aklıma gelince...

Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istediğimde penisim yeteri kadar sertleşmiyor. Normal sevişirken sert olan cinsel organ aklıma seks gelince küçülmeye başlıyor. Neden olabilir?

[[HAFTAYA]]

Cevap: Değerli okurum, gençlikte olur böyle olaylar. Penis at gibidir. Sahibine göre oynar. Sen ki sevecen, iyi yürekli ve yumuşak başlı birisin. Penis de rolünü sana ve senin kimliğine göre oynuyor. Ve şımarıyor, seni oyalıyor. İleride evlendiğinde eşin ve çocukların hem seni çok sevecekler hem de çok yoracaklar. Yaşamın doğasında daha neler neler vardır da saymıyorum. Bunlara alışacaksın. Telaşlanmayacak, ön yargılı olmayacak, organa ne kızacak ne de onu pohpohlayacaksın. Merak etme, zamanla düzelecek.

Günün soruları

Penisim yüzünden korkuyorum

25 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. 1 Mayıs’ta evleneceğim. Penisim 12 santim. Korkuyorum, bu yüzden evlenmekten vazgeçebilirim? Ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli okurum, bu olay yumurta kapıya gelince folluk arayan tavuğun hesabına benzedi. Bu yanıtımı okuduktan birkaç gün sonra sen evleneceksin. Benden bol bol mutluluk dileklerimi, müjdeli haberimi de ekliyorum. Seni hayatının maratonuna yüz akı ve başarı güvencesiyle çıkarıyorum. Bu koşu için güvenle yola çık. Soluklu ol, eşinin bunu asla sorun yapmayacağını bil. Yeter ki kadını anlayan, onu seven ve vırvır yapmayan biri ol. Senden ricam; 3 yıl sonra doğacak çocuğun erkek olursa göbek adını Haydar koy. Bana teşekkür borcunu böylece ödemiş ol.

Neden orgazm olamıyorum?

26 yaşında kadınım, kocam da 31 yaşında. İlişkiye giriyoruz ama ben hiç orgazm olamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Cevap: Sevgili okurum, kaç yıllık evlisiniz? Yaş uyumlarınız yerinde. Oysa senin sırtında bir yük, yumurta sepeti var. Bu sepet ülkemizdeki kadınların yüzde 40’ının çilesidir. Böyle gelmiş, böyle gidiyor. İlişkide ortak bir iş yapılır. ‘Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi’ demişler bunun adına. Bu tabloya tam uyuyor. İşin öteki ucundaki erkeğin durumu ne? Erkekliğini güç simgesi olarak mı yoksa yerine göre sevgili, yerine göre baba ve yargısız infaz yapmayan anlayışlı bir koca olarak mı kullanıyor? Tüm bunlar gözden geçirilmeli ve sonunda bir uzmana gidilmeli.

Nasıl düzeltebilirim?

14 yaşındayım. Erken boşalıyorum. Mastürbasyon yaparken 1 dakika sürüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Cevap: Değerli okurum, mastürbasyonu azaltarak düzeltirsin. Daha çok küçüksün. Azma.

Penisim uzun mu ileride sorun çıkar mı?

14 yaşındayım. Penisimin uzunluğu 17 santim. Uzun mu? İleride bir sorun çıkar mı?

Cevap: Değerli çocuğum, diyelim ki uzun. Yapacağın bir şey yok. Fazla oynama. Aklını, enerjini beyin gücüne aktar. Beyin ne kadar gelişirse bu tür istekler de bir oran içinde düzene girer. Şimdilik bir parça irade gerisine karışma.

Kız arkadaşım acı çekiyor

24 yaşındayım, benim ufaklık 22 santim. Partnerim ilişkiye girince çok acı çekiyor. Ne olur beni bu dertten kurtarın.

Cevap: Değerli okurum, yapılacak bir şey yok. İdareli kullan. Partnerinin de acı çekmesini bir ölçüde doktor olarak önleriz. Şimdilik böyle idare edin. Gerisi Allah kerim.

Hamile mi?

20 yaşındayım. 3.5 yıllık bir ilişkim var. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırlarımız üzerimizdeydi. Ama sevgilim adet göremedi. Gebe olma ihtimali var mı?

Cevap: Değerli okurum, psikolojik olabilir diye düşünüyorum.

Neden boşalamıyorum?

16 yaşındayım. Mastürbasyon yaptığım halde boşalamıyorum. Nedeni sizce ne olabilir?

Cevap: Değerli okurum, biraz büyümeyi beklemen gerek. 1 yıl sonra şikayetin devam ediyorsa bir üroloji uzmanına muayene olabilirsin.

Penisim 9 santim

16 yaşındayım, 1.95 boyundayım. 100 kiloyum. Penisim 9 santim. Doktora gitmem gerekir mi?

Cevap: Değerli okurum, yok. Kilo verince penisinin boyu 12’ye çıkacak. Yani kasık yağlarından kurtulunca görüntü fazlaşacak. Şimdi cinsel organ neredeyse yağların içinde gizli.

Sevgilimle ilişkiye girecektim ama olmadı

27 yaşındayım. Mastürbasyonla kendimi tatmin ediyorum. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istedim ama penisim sertleşmedi. Neden böyle oldu, ne yapmalıyım?

Cevap: Sevgili okurum, uygun koşullarda sertleşecek. Çabaya gerek yok. O kendiliğinden olacak. Sorun, zaman ve ortam sorunudur. Aynı arkadaşınla birkaç gün birlikte kalabilseydiniz ben bu maili almamış olurdum

Nasıl önlerim?

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 yıldır ilişkiye giriyoruz. İlişki çok kısa sürüyor. Erken boşalmayı nasıl önlerim, tedavisi var mı?

Cevap: Değerli okurum, tabii ki var. Bu uzaktan öneriyle olmaz. Bu konu için hekimle karşı karşıya gelmelisin. Ondan reçete ve öneriler almalısın. Bu haber seni rahatlatır sanırım.

Kız artık bunaldı

24 yaşındayım. 2 yıldır bir kız arkadaşım var. Sürekli kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. O da bunaldı. Bir türlü kendimi tutamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Cevap: Değerli okurum, azma. Dellenme, kudurma. Kız arkadaşının da canı var. Onu seksten bıktırma. Her canının istediği şeyi yapma. Can neler istemez ki? Ama insanız. İnsan olmanın yolunda doğrunun dışına çıkılmaz..

Mastürbasyon yapmak istemiyorum

17 yaşındayım. Günde 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Ama yapmak istemiyorum. Sanki biri beni buna zorluyormuş gibiyim. Yapmamak için ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli okurum, o birileri kimse kov kafandan ve yapma. Ortalama sayıyı ben buradan her zaman veriyorum. Yeniden okuduğunda öğrenirsin.

Ağrı hissediyorum

17 yaşındayım. Haftada 1 ya da 2 kez mastürbasyon yapıyorum. Yaptıktan sonra kasıklarımda ağrı hissediyorum, neden?

Cevap:Değerli okurum, düz kasların spazmları yani kasılmaları. Daha sakin, yumuşak hareket edersen buna karşın yine ağrırsa spazm giderici haplar alırsan sorun önemli ölçüde azalır.

Yırtılmış olabilir mi?

18 yaşında kızım, sevgilim var. Üzerimizde pantolonlar varken seviştik. Eve gittiğimde iç çamaşırımda kan lekesi gördüm. Adetim yeni bitmişti. Sevgilime anlattım, “Olmaz” dedi.

Cevap: Değerli okurum, sevgilin doğru söylüyor. Olmaz öyle bir şey.

Hayat kadınıyla birlikte olmayı düşünüyorum

15 yaşındayım.Hayat kadınıyla birlikte olmayı düşünüyorum ama öpüşmekten zevk almıyorum. Acaba öpüşürsem AIDS bulaşır mı? Hastalığın bulaşmaması için nasıl bir önlem almalıyım?

Cevap: Ne önlem alacaksın, ne öpüşeceksin daha çocuksun be! Bir de hayat kadını. Kadını bulacakmış da, öpüşecekmiş de bilmem ne edecekmiş de, hastalık bulaşacakmış da. Buluşmaması için önlem alacakmış. Boşver, hadi unut bunları 3 yıl kale gibi bekle. Zamanı gelince ben sana ne yapacağını söylerim.

Günün sözü: Doğanın kuralına göre yaşam: İpleri onun elinde olan bir orta oyunudur. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.