Kararında kalsın...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çiftlerde ilişki sıklığını kurallara bağlamak mümkün değil. Çünkü insanız, iyi hissettiğimiz günler kadar kötüleri de oluyor. Önemli olan eşlerin birbirini anlaması, beklentilerin karşılanması, istek ve heyecan duymak, cinsellikten zevk almak. Her şeyde olduğu gibi çoğu zarar, ortası karar...

Neden ilişkiye girmiyorum?

16 yaşındayım. Ergenliğe girdiğimden beri rüyamda kimseyle ilişkiye girmedim, neden?

CEVAP

Sevgili yavrum, bedenin iştahı açılmış da bu iştah rüyalarında seni harekete geçirecek kadar daha kabarmamış. Biraz bekle, bir dalga gelecek ki ardı arkası kesilmeyecek. Çünkü sapasağlam bir delikanlısın.

Vajinamın dudağı sarkık

23 yaşında kızım, vajinamın bir dudağı sarkık ve bundan rahatsızım. Çok çirkin görünüyor. Bu sorun nasıl giderilir?

CEVAP

Değerli okurum, bir jinekolog, estetik cerrahi bölümüyle ilgilenen bir uzman onu düzeltir.

Çok geç boşalıyorum

27 yaşındayım, geç boşalıyorum. İlk ilişkim yarım saat, ikincisi 1 saat sürüyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, söylediğin zaman dilimleri çok abartılı değil. Birçok kadın için bu bir nimet. Ama sen olayın zevk akışını bir yana bırakıp “Olamadım, olamadım” dersen olamazsın. Bir, iki fanteziyi beynine ekleyiver, bir de kendi kendine geç boşalmanın ilerisi için bir avantaj olduğunu telkin edersen, sanıyorum boşu boşuna yarattığın stresten kurtulursun.

Oral seks zararlı mı?

23 yaşında kızım, nişanlımla haftada 2-3 kez sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Arada oral seks yapmak istiyoruz. Bir zararı olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, temizliğe dikkat etmek koşuluyla yok.

Sevgilim kahkahayı basıyor

25 yaşındayım, kız arkadaşım ilişkiye girerken gülmeye başlıyor. Sinirlerim bozuk. Neden böyle yapıyor?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın belki olayı komik buluyor. Belki de elinde olmayan bir nedenle gülüyor olabilir. Gülmesi elbette seni olumsuz etkiler. Zevkin kaçar, performansın da azalabilir. Gerçekten gülmesin. Buna benim de gönlüm razı değil.

Kocama sinirleniyorum

2 yıllık evli kadınım. Kocam erken boşaldığı için ona kızıyorum. Bazen bu durumu belli ediyor, sonra da üzülüyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, sakın yüzleme, kızma ve kırma. Çünkü onun elinde değil. O zaten yeterince eziklik yaşıyordur. O istemez mi karısını mutlu etsin. Ama erkeğin boşalması iradeyle ilgili değil. Beyinde irade dışı bir merkez tarafından idare ediliyor. Bu konuyla ilgili uzmana başvurun, eşinle el ele verin.

Ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

20-25 yaşlarındaki bir erkek haftada kaç defa ilişkiye girmeli veya mastürbasyon yapmalı?

CEVAP

Değerli okurum, birleşme süren 5-10 dakikanın üzerinde ise, senin yaşındakiler için evliliğin ilk yıllarında haftada 3-4 kez ilişki idealdir. Biraz daha ileride haftada 2-3 kezdir. Bunu zaman, ruhsal yapı, eşlerin birbirleriyle olan iletişimi ve cinsel kimlikleri belirler. Burada belirlenmiş şablonlar işe yaramıyor. Genel kural ortası karar, çoğu zarardır.

Kimse beni istemiyor

28 yaşındaşyım, 2 yıllık evliyim. Cinsel organım büyük olduğu için karım ilişkiden kaçıyor. Ben başka bir kadınla ilişkiye girmek istedim ama o da beni istemedi. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bu konuyu sık sık köşemizde değerlendiriyoruz. Kadınlar da, sen de haklısın. Ameliyatla kısaltılmıyor, küçültülmüyor. Bir kere daha yineleyelim; idareli kullan.

Yırtıldı mı?

3 yıldır kız arkadaşım var. Kız merdivenden düştüğünü söyledi. Ağrısı olmuş ve kan gelmiş. Acaba kızlık zarı bozulmuş olabilir mi?

CEVAP

Yavrucuğum, kız arkadaşın bana göre kız. Sana göre de kız. Çünkü kızın eli başka bir erkeğin eline değmemiş. Bu kazanın yaralarını sarmak sana düşüyor. Ona suçlama, tam bir delikanlı gibi davranacak, karına sahip çıkacaksın.

Sertleşmiyor

42 yaşındayım, 2 çocuğum var. 1 yıldır sertleşme olmuyor. Eşime hep mahcup oluyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, bana yeni bir mail yolla. Kilonu yaz ve açlık kan şekerine baktır. Sonuçlarını bana bildir. Ben sana ne yapacağını uzaktan kumanda ile yol göstereceğim.

Ne yaptımsa olmuyor...

26 yaşındayım. Sertleşme sorunu yaşıyorum. 2 yıldır bir kız arkadaşım var. Onunla deniyoruz ama sertleşmiyor. Ama mastürbasyonda hiçbir sorun çıkmıyor. Bu sorun nasıl çözeceğim?

CEVAP

Değerli okurum, organik bozukluğun yok. Kadına karşı duyduğun korku, heyecan yanında mastürbasyon alışkanlığının bir sonucu. Göğsünü gere gere evlen. Her evlilikte olduğu gibi bir süre sorun yaşanır. Bu senin gözünü korkutmasın. Bir tedinginlik yaşarsan zaten sorunun giderilmesi kolay ve mümkün.

KIZ ARKADAŞIMI BIRAKAYIM MI?

18 yaşındayım, 4 aydır bir kız arkadaşım var. Cinsel ilişki sırasında sevgilim çok zevk alıyor ama ben almıyorum. Boşalamıyorum da. Mastürbasyon daha çok zevk veriyor. Kızı bırakıp mastürbasyona devam mı edeyim?

CEVAP

Değerli okurum, kızın gemisi donanımlı. Okyanusa açılmak istiyor. Senin çatana ise, sahilde dolaşmaya alışmış. Aslında kız şanslıymış. Bir süre sonra bu ilişki bitecek, aksi yani senin gemi de donanımla olsaydı okyanuslara açıldığınızda ve dönüşünüzde fırtına ve dalgalarla karşılaşacaktınız. Ardından kız “Aradığımı bulamadım” diye yakında kendi gemisini limana çekecek, 2 yıl hayatı daha iyi gözlemleyecek. Sana gelince; ha banyodaki küvet ha deniz ne fark eder diyerek kendi denizinde mastürbasyona bağımlı kalacak, boşa zaman harcayacaksın. Tek çare: Sayıyı azaltacaksın.

ARTIK CİNSELLİKTEN ZEVK ALMIYORUM

1.5 yıldır evliyim. Bir bebeğim var, sezaryenle doğum yaptım. İlk başta cinsellikten keyif alıyordum ama şimdi zevk almıyorum. Bu konuyu kafama takıyorum. Kocama durumu belli etmek istemiyorum. Zevk almayınca eşim “Artık beni sevmiyorsun” diyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, sorunun tıpta adı konulmuş bir olaydır. Hep anne olmaları amacıyla büyütülen kız çocuklarının kimileri o amaç gerçekleşip çocuk sahibi olduklarında, psikolojik mekanizma cinselliğin şalterini kapatıyor. Sende de öyle olmuş, amaç gerçekleşmiş. Bedende ve eşine duygularında değişen bir şey yok. Psikolojinin karmaşık labirentlerinden kaynaklanan bu sorunu yaşayan kadınlarımız kafalarında nice sebep arar, bulamazlar. Üstelik aile güçlenmiş, devreye çocuk da girmiştir. Ama çocuk gelmiş, istek gitmiştir. Sevgili okurum, önünde uzun yılların var. Mutlaka psikolojik tedavi olun, bu engeli aşın.

YA KARIM HOŞNUT OLMAZSA

Penisim çok büyük. Bu durum benim hoşuma gidiyor. Ama birlikte olduğum kadınlar istemiyor. Evlendiğimde karım hoşnut olmazsa ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, tencere küçük, yemeği karıştıracak kaşığın sapı büyük. Bu durumda ne olacak? Kaşığın sapına bir kelepçe takılacak. Organ ise bu durumdan pek memnun kalmayacak. Bir süre sonra da veto hakkını kullanacak. Olay iki yanlı zorlaşacak. Ava gidenin avlanması gibi olacak. Bazı zenginler vardır, parasını kullanamaz, sefasını süremez. Senin olayın ona benzeyecek. Lüks bir araban var ama kullanamıyorsun. Kullanmaya kalktığında yanlışlıkla fren yerine gaza basıyor, şarampole yuvarlanıyorsun. Mesaj verildi, alındı mı bilmiyorum.

15

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder