Korkan zevk alamaz

17 Ocak 2015, Cumartesi 05:00
AA

Kadınlar cinsellik konusundaki korkularını evlenseler bile yenemiyor. Yaşadıkları ilişikiden keyif almaya çalışmıyor, sadece görevmiş gibi düşünüyorlar. Hanımlar, eğer korkup acele ederseniz, zevk alamayacağım diye düşünürseniz acılarınız bitmez, mutsuz olursunuz

Rüyamda kızları görüyorum

14 yaşındayım. Bazı geceler rüyamda kızlar görüyorum. Sabah kalktığımda ıslaklık oluyor. Ergenliğe yeni girdiğim için mi böyle oluyor?

CEVAP

Evet, değerli okurum, bunlar erkeklik belirtileri. Ona halk arasında meni derler. İçinde de çocuk yapan tohumlar yani spermler vardır. Kendini ve sistemi iyi kullan.

İktidarsız olmaktan korkuyorum

15 yaşındayım. Sık sık mastürbasyon yapıyorum. Az meni geliyor. Önceden çoktu. İktidarsız olurum diye çok korkuyorum.

CEVAP

Değerli okurum, iktidarsız olmazsın ama kendi kendine zarar verirsin. Günlük depolar boşaldığında zamanla isteksiz de olabilirsin. Hep söylüyorum ne ileri ne geri. Gereği kadar mastürbasyon. Gerisini doğaya bırakın.

Sevgilim hamile kalır mı?

Kız arkadaşımın içine boşaldım, acaba hamile kalır mı? Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, acaba kalır mı? Ben de sana soruyorum. Sen ne kadar biliyorsan ben o kadar biliyorum. Çünkü bunlar doğanın sürprizleri. Bizim irademizin dışında gelişiyor.

Korunmadığım için mi?

21 yaşındayım. İlk deneyimimi genelevde yaşadım. 1.5 saat sürdü ama zevk almadım. Korunmuyordum. Hastalık kaptım mı? Prezervatif kullanmadığım için mi böyle oldu?

CEVAP

Değerli okurum, hastalık riski yoktur sanırım. 10 yıllık hayatın mastürbasyonla geçti, ona alıştın. Heyecan, acemilik, korku bir de kondom geçici bir sıkıntı yaratmış olabilir. Artık bu yolda ilişkilerin şeklini ve adını koyarsan zamanla kendi kendine dolaşır.

3 aydır sesi çıkmıyor

Bende 3 aydır tık yok önceleri çok istekliydim. Bunu düzeltmem için ne yapmam lazım?

CEVAP

Çocuğum kimsin, nesin? Kız mısın, erkek misin? Evli misin, dul musun? Her neyse, uzatmayalım. Ama sizden de insaflı mektuplar beklerim, falcılık gibi olmasın. Bana yeni mail at.

Penisim 6.5 santim

Yaşım 15. Penisimin ereksiyon hali 6.5 santim. Ne yapmalıyım, bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, mutlaka bir endokrinoloji ve üroloji uzmanına görünmen gerekiyor ki eğer normalse kuşkularını atasın. Bir sorun varsa, zamanıdır, çözüm aransın. Şu anda benim diyebileceğim, kiloluysan kilolarını vermeye bak, normalse kilo alma. Daha sonra beni yeniden bilgilendirirsen yararlı olurum.

Acaba hamile mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ama ben içine boşaldım. Kız arkadaşım adet gördü. Acaba hamile mi, değil mi?

CEVAP

Değerli okurum, hamile kalmadı. Direkten döndü. Aman dikkat! Şu yaşlarda kimse gol yemesin, gol da atmasın.

Canım çok yanar mı?

22 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımın penisini ilk kez gördüm ve çok korktum. Çünkü çok büyüktü. Acaba canım yanar mı?

CEVAP

Değerli okurum, penis-vajina ilişkilerinde penisin ölçüsü önemlidir. Her kadının doğum yapabileceği kadar vajina esnekliğini doğa ona vermiştir. İlişkide ne kadar kendini sıkarsan, ne kadar korkarsan, eşin bu konuda ne kadar aceleci olursa, acı o kadar çok olur.

Sevgilim bakire değil

19 yaşındayım. Sevgilim bakire değil, daha önce birçok kişiyle birlikte olmuş. Ama benimle ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, kızı zevklerin için bir malzeme olarak görmek istemiyorsan ayrıl, bırak gitsin. Öyle görmek istiyorsan vicdanın bu suça iştirake katılmasın. Eğer evlenmeyi düşünüyorsan onunla ruhen anlaş. O zaman cinsellik dışı bir arkadaşlıkla uzun süre birlikte ol.

Neden sertleşmiyor?

53 yaşındayım. Bir süre önce cinsel ilişki sırasında aniden sertleşme kayboldu. Ne yapmam lazım? İdrarımda tazyik azalması oluyor. Prostat sorunum mu var acaba? Prostat büyümesi sertleşmeyi engeller mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu dediklerin olabilir, önce bir prostat muayenesinden geçip sonucu al ki, riske girmeyelim. Oradan sağlam çıkarsan sertleşme sorununu sebebini bulur, büyük ölçüde çözerim. Bu işlemler sırasında bir de kan şekerini ölçtürmeni rica ederim. Gerisini el ele hallederiz.

Nasıl büyütebilirim?

21 yaşındayım. 1. 90 boyundayım ve 70 kiloyum. Penisimi 9 santim. Küçük olduğunu düşünüyorum. Nasıl büyütürüm?

CEVAP

Değerli okurum, şimdilik beklemede kal. Her genç gibi karşı cinsten kişilerle dostluğun, flörtün olsun. Günün birinde evlendikten sonra eşinle, sen aynı karar varır, “Biraz büyütelim” derseniz, operasyonla 2-3 santim kadar büyür.

1.5 YIL GEÇTİ AMA GEBE MİYİM?

1.5 yıl önce ilişkiye girdim. Arada midem bulanıyor, karnımda da şişlik var. Herkes “Göbek” diyor ama bilmiyorum. İlişkiden 1.5 yıl sonra hamile kalmak mümkün mü?

CEVAP

Sevgili okurum, Amerikalıların Ay’a gittiği dönemlerde uluslararası bir uzay toplantısında bizim Temel de bulunuyormuş. Sıra Temel’e geldiğinde gayet sakin “Biz Güneş’e gidiyoruz” demiş. Herkes şaşkınlık içinde. “Sıcaklık sorununu nasıl hallettiniz” dediklerinde Temel, “Biz akşam serinliğinde gidiyoruz” yorumunu yapmış. Sevgili okurum, senin sorununa psikanaliz yapalım. Analize göre; ilişkiyi ve kişiyi unutamıyorsun. Anısını ölümsüzleştirmek istiyorsun. Bu durumda dokular, beden, beyin bir yalancı gebelik moduna giriyor. Göbekle mide işbirliği yapıyor ve bu ilişkiyi hep hatırda tutuyor. Bizce sakıncası yok. Ancak çocuk bekleme sanısı ise karnın dışında yağ, içinde gaz toplamasından.

YILLARDIR BAŞARILI OLAMIYORUM

41 yaşındayım, eşimle birlikte olduğumda erken boşalıyorum, bazen de hiç sertleşme olmuyor. Dışarıda da başarılı olamadım. Bu sorunum 15-20 yıldır devam ediyor. Moralim çok bozuluyor. Acaba bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sağlam, iradeli, eli öpülür bir kadının varmış. Ancak o da hatalı. Sana “Ne oluyor böyle, bir doktora git, tedavi ol, beni de düşün” dememiş. Demek ki cinsellikten o da fazla bir şey beklememiş ki bu durum işine gelmiş. Yoksa elinden tuttuğu gibi bir uzmana götürürdü. Kısaca tencere kapağını bulmuş. Birkaç yıl önce bir karı-koca gelmişlerdi. Konuşma sırasında kadın yumruğuna masaya vurdu ve kocasına dönüp “Haftada 2 benim hakkım” dedi. Erkek ezildi, büzüldü ‘Adım Hıdır, elimden gelen budur’ sözüne sığındı. ‘Çıkmayan canda umut vardır’ derler. Bir umut için bile olsa git bir uzmana. Geri kalan ömrünü iyi yaşa.

SEVGİLİM BOŞALINCA GÜLÜYOR

Erkek arkadaşım boşaldıktan sonra gülmeye başlıyor. Acaba bu durum normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, erkek mutlu, neşeli, tabii gülecek. Bir çocuğa elma şekeri verince nasıl gülerse, o da öyle gülüyor. Bulmuş senin gibi bir fıstık, ne yorgan ister ne yastık. Üstelik ilişki de masrafsız. Buna pratik çözüm derler. Her mekanda şipşak fotoğraf çeker gibidir. İçinizde anı ve iz kalır. Ama yediğiniz lezzetli hurmalar, bir gün onun da münasip yerini tırmalar. İşte o zaman ne gülme kalır ne neşe ne de kaçacağı bir köşe. Bırak gülsün. Şimdilik bol keseden sefasını sürdürsün. Gerisini ben de bilemem, şansı varsa onu korusun.

15

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.