Mutluluk çok yakın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birbirini seven kadın ve erkek evleniyor. Günler birbirini kovalıyor ama kadın orgazm olamıyor. Kendini suçluyor. Hanımlar, tedirgin olmayın, zamanla orgazmla tanışacak ve zevk alacaksınız. Merak etmeyin, mutluluk size çok yakın...

Kızlık zarım zedelendi mi?

Erkek arkadaşımla yüzeysel olarak ilişkiye girdim. Kıyafetim üzerimdeydi. Benden kahverengi, beyaz sıvı geldi. Adetim 2 gün önce bitmişti. Adetimle bağlantılı mı yoksa kızlık zarım zedelendi mi?

CEVAP Sevgili okurum, kızlık zarın duruyor. Kahverengi kan adet yüzünden geldi.

Mastürbasyon yüzünden mi?

18 yaşındayım, çok zayıfım. Haftada 3-4 defa mastürbasyon yapıyorum. Acaba bununla ilgisi olabilir mi?

CEVAP Değerli okurum, ilgisi yok. Sağlıklı yaşa, sağlıklı beslen, yola devam et.

Her gün mastürbasyon yapıyorum

24 yaşındayım, bugüne kadar hiç cinsel ilişkiye girmedim. Ama her gün mastürbasyon yapıyorum. Acaba ileride sorun yaşar mıyım? Yani mastürbasyonun bir zararı olur mu?

CEVAP Sevgili okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayın 2-3’ü aşmasın. Mastürbasyon yapmak, hiç yapmamak ya da cinsel birleşmede hiç bulunmamaktan iyidir. Takma kafana.

Bir türlü bırakamıyorum

17 yaşındayım. Günde 1 kere mastürbasyon yapıyorum. Bunun benim için ne sakıncası vardır? Ben bu alışkanlığı bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum. Bir çaresi yok mudur?

CEVAP Sevgili okurum, neden bırakıyorsun ki? Gel şimdi bunu gün aşırıya indir. Bir 6 ay sonra yeniden bu sütunda yeniden buluşalım. İndirmeyi başardıysa bana bir mail gönder. İndirmediysen, aşağılık kompleksine girmeden, ufak ufak kullanarak yani atın dizginlerini yavaşça çekerek sayıda biraz azaltma yaparsan her şey düzene girer.

Yeniden birlikte olmak istiyorum

23 yaşında kızım. 3 günde bir ilişkiye giriyoruz. İlişkiye girerken zevk alamıyorum. Orgazm olup olmadığımı anlayamıyorum. Yeniden ilişkiye girmek istiyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP Değerli okurum, orgazm olamadığın için doyamıyorsun. Yani zevk doruğunu aşamıyorsun. Tıpkı yemek yerken doymadığımızda nasıl bir şeyler yemek isteriz. İşte senin durumun buna benziyor. Alışacaksın, öğreneceksin. Partnerinin sana karşı davranışı ve ustalığı ortamın uygunluğu önemli. Korkulardan ve vicdani baskılardan arınmış bir ilişkide zaman lehine işleyecek. Bunun için çok kafayı takmayın.

Gebe olabilir mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde spermlerimin bir kısmı vajinasına kaçtı. Sizce kız arkadaşım hamile kalmış mıdır?

CEVAP Sevgili okurum, umarım kız hamile kalmamıştır. Ayrıca hiç kimse bu soruna “Bilirim” diye cevap veremez. Onun yanıtı doğanın gizeminde gizli.

Boşalmasam olur mu?

Karım 22 yaşında ve hamile. İlişkide içine boşalıp boşalmamak konusunda tereddüt ediyorum. Beni aydınlatabilir misiniz?

CEVAP Değerli okurum, doğuma 1.5 ay kala normal birleşme yapabilirsin. Doğumdan sonra 1.5 ay perhizin var. Ondan sonra bildiğini okursun. Sorun yok.

Cinsel isteğim kaçıyor

20 yaşındayım. Sürekli mastürbasyon yapıyorum. Bazı günler çok istekli oluyorum. “2-3 defa boşalırım” diyorum. İlk boşalmadan sonra isteğim gidiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP İyi şeyler anlattın yavrum, güzel şeyler. Acelen ne , zorun ne, nereye koşuyorsun? Paşa paşa bir defa zevkini aldıktan sonra neyi, neden zorluyorsun? Oturdun bir büyük pizzayı yedin. Yarım saat sonra bir pizzayı yeniden “Niye yemedim?” diye düşünüp yakınmana ne gerek var? Mide fesadına uğrarsın kendi haline bırak.

Rüyalarımda boşalıyorum

19 yaşındayım. Cinsellikten uzak duruyorum. Rüyalarımda boşalıyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP Değerli okurum, nedeni doğanın sınırında gizli. Kazan patlamasın diye emniyet sübabını açıyor. Yani olmazsa olmaz diyor. Bu zaman zaman boşalmalar bir bakıma zorunlu. Eğer az mastürbasyon yapıyorsan ya da çok yapıyorsan bunlar olabilir. Onlara karışmıyoruz. Sen de karışma, bak keyfine.

Kocama karşı isteksizim 30 yaşında, 11 yıllık evli kadınım. 1 çocuğum var. Cinsellikten soğudum, isteksizim. Onu aldatmak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, zor soru. Sakal, bıyık olayı. Bir de evliliklerin kimilerinde böyle oluyor. Biraz da bünye sorunu. Bilmem bana diyecek bir laf kalmadı gibi. Sadece riske girme.

Bülbülüm artık şakımıyor

55 yaşındayım, emekliyim. Bülbülüm şakımayı bıraktı, artık ötmüyor. Boynu bükük oturuyor ve çağrılarıma cevap vermiyor. O eski günleri geri getirecek önerileriniz var mı?

CEVAP Değerli okurum, bülbülde daha iş var, merak etme. Çözüm iki yanlı. Biri içerden yani senden, biri dışarıdan. Lokman Hekim’in ye dediği türden bir şekerpare. İçeriden olanlar için önce teşhis koyalım. Bülbül kartlaşmış ve yorulmuş. Kolay değil, 40 sene çile çekmiş. Tüyleri seyrelmiş ve rengi solmuş. Önüne konulan yemden de bıkmış. Senin gibi biri doktora gitmiş. “Nedir bunun hali, kırık mı, çıkık mı?” deyince doktor “Bıkık oğlum bıkık” demiş. Ben de senin için aynen böyle düşünüyorum. Bana göre senin bülbül canının çektiği yem var ya, onu bulsa ötmeyi bırak, kanarya gibi şakımaya başlar. Önce neden boyun büyük onu öğrenelim, sonra çare önerelim...

Nasıl çocuk yapacaağım?

17 yaşındayım, birkaç kere ilişkiye girdim, başarılı olamadım. Mastürbasyonu bıraktım ama yine de ilişkiden çekiniyorum. Çevremdekiler “Kafana takma” diyor ama çok üzülüyorum. Son partnerim “Sen nasıl çocuk yapacaksın?” dedi. Bu işi nasıl düzeltirim?

CEVAP Değerli okurum, her şeyine çare bulurum da ancak 10 yıl sonra sıranın geleceği çocuk yapma işine şimdiden çenemi yoramam. Benim işim gücüm var. Kum gibisiniz maşallah! Onlardan biri işte sensin. Çocukluktan erginliğe geçmedin bile. Önce büyü. Boyca büyürken de önündeki basamakları çıka çıka meslek sahibi oluncaya kadar akılca büyü. Tavaya düşmüş yumurta sarısı gibi olma. Sana ilişkiyi yasakladım!!! Mastürbasyonda haftada 3’ü onayladım. Beni şaşırtan, sen durumunu çevrendekilere megafonla mı duyurdun? Yoksa şu birkaç kızın dedikodusu mu? Hayal güzel şeydir ama boşa çekilen kürek gibi olmasın.

13

Yazarlarımızdan

13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
13 Mayıs 2021, Perşembe 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder