Yarım kalan mutluluk

30 Ocak 2010, Cumartesi 17:46
AA

Erkeklerin yakındığı erken boşalma, onları olduğu kadar, eşlerini de yıpratıyor. Kendini hazır hisseden, büyük bir istekle cinsel ilişkiye başlayan kadın, erken boşalma yüzünden hayal kırıklığına uğruyor. Beklediğini bulamıyor, mutluluğu yarım kalıyor. Böylece hem cinsellikten hem de erkeğinden soğuyor. Beyler üzülmeyin, tedavi ediliyor.

Erken boşaldığım için ikimiz de zevk almıyoruz

31 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman çok erken boşalıyorum. Bu benim için büyük sıkıntı oluyor. Sevgilim de durumdan şikayetçi, ikimiz de zevk alamıyoruz. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP: Sevgili okurum, alışana kadar böyle devam edecek. Evlilik olunca düzeltiyoruz. Ama bu koşullarda ilaç alarak bir tedaviden beklediğini bulamayacaksın.

Penisim çok küçük, çabuk boşalıyorum, neden?

18 yaşındayım. Penisim yaşıtlarıma göre küçük. Bir de çok çabuk orgazm oluyorum. Ne olduğunu bile anlamıyorum. Ne olur bana bir çözüm bulun. RUMUZ: YARALI26

CEVAP: Değerli okurum, ölçüyü yazmayı unutmuşsun. Ayrıca kadınlara alışma süreniz yıllar alabiliyor. Çünkü mastürbasyon ağırlıklı geçen yıllardan sonra erken boşalmaya kendi kendinizi şartlıyorsunuz. Yani mastürbasyonu bekleyerek, uzatarak, durarak yapmıyorsunuz. Yeni bir koşullandırma yaratmak da zaman ve ortamla oluyor. Aslında kaygılanacak bir şey yok. Zamanı gelince düzeltilir.

Hastalık kapmış olabilir miyim?

Birkaç ay önce yabancı uyruklu bir kadınla korunmasız ilişkiye girdim. Acaba hastalık kaptım mı? Kaptıysam nasıl anlarım? RUMUZ: BULUT

CEVAP: Sevgili okurum, kapmışsan kendisi haber verir. Şimdilik yapılacak bir şey yok. Bana göre kapmadın. Ama şu yabancı uyruklular profesyonelse kendinizi zevke kurban edecek kadar kör cehalete kapılmayın. Yaptığınız cesaret değil. Bir tür aptallıktır.

Devamı 2. sayfada...

Çocuğumun babasını nasıl öğrenebilirim?

19 yaşında, üniversitede okuyan bir kızım. 1.5 ay önce 3 erkek arkadaşım beni sarhoş edip ilişkiye girmiş. Ben 1.5 aylık hamileyim. Çocuğumun babasını DNA dışında nasıl öğrenirim? RUMUZ: SAHİPSİZ

CEVAP: Sahipsiz, işte ben seni sahiplendim. Gel otur yanıma. Anlat muradını Haydar Dayı’na. Kızım, babayı öğrenince şantaj mı yapacaksın ya da kürtaj için ve manevi tazminat olarak para mı alacaksın? Sakın aklından bile geçirme, otur oturduğun yerde, delirme! Onlar aralarında anlaşıp “Bizden değil, dördüncüden” diye söz edecekler. Yani seni tekmeleyecekler. Diyelim ki babasını öğrendin. Onunla evlenecek misin? Adam, arkadaşlarıyla paylaştığı kadını neylesin? Bak çocuğum, iyi yaş, iyi eğitim sana parlak bir gelecek, sağlam bir diploma dilerim. Ve de bu çıkmaz sokaklara bir daha girme derim.

Mastürbasyon yapınca ayaklarım ağrıyor, neden?

Mastürbasyon yaptıktan sonra ayaklarımda bir ağrı oluyor. Acaba bunun sebebi nedir? RUMUZ: CASUS

CEVAP: Değerli okurum, kasılmalardır onlar. Kaslar kasılıyor, yay gibi geriliyorsunuz. Korkulacak bir şey değildir. Mastürbasyonun da sayısı bellidir: Haftada 2-3 yeterlidir.

Soğuk gazoz acaba benim ateşimi söndürür mü?

17 yaşındayım. Son birkaç aydır çok ateşliyim. Her gece ateşim sönsün diye bacak arama soğuk gazoz şişesi koyuyorum. Bunun başka bir çaresi var mı? RUMUZ: ATEŞLİ GAZOZ

CEVAP: Ateşli gazoz, patlar ve sersem çakaloz, ısındıkça gazlar artar. Şişe o basıncı ya içinde tutar ya da dışarı atar. İşte o zaman, o bomba patlar. Evin çevresini bomba arayıcılar sarar. Senin durumun düşman başına! Organın parçalarını bile bulamazsın. Pişmiş aşına soğuk su katarsın. Diyelim, patlamadı. Bacak arası bu. Karanlık ve kaygan bir bölge. Bazen kaybedilir yörünge. Sonunda şişe kalkarsa ters bir işe, bakmaz üçe, beşe. Gitti bizim oğlan elden. Kalır ikilemde, ne yardan geçer, ne serden. Gece gündüz ağlar derdinden. En iyisi sen şişeyi at, rahat rahat uykuna yat.

Devamı 3. sayfada...

Penisime ip bağlayıp gersem kalınlaşır mı?

14 yaşındayım. Sorunum penisimin ince olması. Her gece yatmadan önce penisime ip bağlayıp gersem olur mu? RUMUZ: PENİSİ İNCE

CEVAP: Kopar yavrum, kopar. Derin uykuda bir dönüş yaparsın küt diye kopar. Yaşanmış bir olaydır: Çocuklar tarlada öküzlerini otlatıyorlar. Bir ufaklık güneşin altında uyumuş kalmış. Arkadaşları, çocuğun penisine ip bağlamışlar. İpin bir ucunu da öküzün boynuzuna sarmışlar. Güya gülüp oynayacak, eğlenecekler. Öküz kafasını birden çevirince penis dipten küt diye kopmuş. Koparma yavrum koparma. O işe yarayacak. İncesi, kalını diye bakma. Onu da beğenen biri olacak. Her şey yerli yerine oturacak.

Jandarmayı görünce penisim söndü

20 yaşındayım. Cinsel hayatım normaldi. Bir gün kız arkadaşımla arabada şehir dışına gidiyorduk. Yoldan geçen jandarmayı görünce penisim söndü. Bir daha ilişkiye giremedim. Mastürbasyon yapınca sertleşme oluyor. Ne yapacağım? RUMUZ: YENİ RAKI

CEVAP: Değerli okurum, hiçbir şey değil, korku şoku. Kendiliğinden düzelecek. Piyasadaki bilinen haplardan kullanmanın bir sakıncası yok. Kafana takarsan, sınava girer gibi yaparsan düzelme süresi biraz uzar. Kendi haline bırakırsan o kendi yolunu bulur.

 

Mastürbasyon yaptığım için anne olamayacakmışım

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.