Zamanla yoluna girer

29 Nisan 2015, Çarşamba 05:00
AA

Cinsellik yaşayarak öğreniliyor. Bunun için de sevgi, zaman, sabır gerekiyor. Çiftlerin birbirini tanıması, alışması çok önemli. Evlilik ortamı oluştuğunda ve ilişki düzenli hale geldiğinde taşlar tek tek yerine oturuyor, mutluluk kendiliğinden geliyor...

Böyle soru yok!

Kuşumu kafesten çıkarınca...

Haftada 2 kere kuşumu kafesten çıkarıyorum. Ama her çıkardığımda en az 3 kere seviyorum. Sorun olur mu?

[[HAFTAYA]]

Cevap: Değerli okurum, bazı alkolikler vardır, evde fırsat bulamayınca senin yöntemini uygularlar. Bir doktor haftada 1 muayenehanesinin kapısını kilitler, kendinden geçene kadar içerdi. Haftalık iştahının öcünü alırdı. Kuşun kafesten çıkması bazı seramonilere mi bağlı? Kafeste sessiz duran hayvanı çıkınca sen mi azdırıyorsun? Nasıl bir teknik ve ritm bu? Gelelim sahne düzenine; hayal mi kuruyorsun yoksa porno mu seyrediyorsun? Bana göre kesinlikle erken boşalıyorsun. Neyse, sen bilirsin. Kendine acımıyorsan evliliğine acı, onu da rahatlat, ol onun mutluluk tacı.

Zevk yok acım çok

5 aylık evli kadınım. Her ilişkiye girdiğimizde acı duyuyorum, zevk almıyorum. Sanki içimde bir şey patlayacak gibi hissediyorum. Bu acının geçmesi ve zevk almak için ne yapmalıyım?

Cevap: Sevgili okurum, sorununun sebeplerini sıralayalım. Önce organ uyumsuzluğu aklıma geldi. Öyle ya davul dengi dengine gibi yapılar da uyuma uyumlu olmalıdır. İkinci aşamada erkek elindeki malzemeyi çok iyi kullanmalı, bunu bilip öğrenmelidir. Birden yarış atı gibi tırısa geçmeden, acemi kısrağı eğitmelidir ki kadında irade dışı kasılma olmasın. Kılıç kınına girer gibi hamleyle değil, gerdanlığı mücevher kutusuna koyar gibi olmalıdır. Bütün bunları kim yapacak? Eşin. Şimdiden hayırlısı! Sana gelince; jinekolojik bir muayene şart. Sorun yoksa iş bizim yani psikiyatırların uzmanlık alanına girer. Acı kesinlikle biter, eşin de “Dünya varmış” der.

Sürekli ilişkiye girmek istiyorum

22 yaşındayım, 10 yıldır mastürbasyon yapıyorum. Haftada 20-25’i buluyor. İlişkiye de giriyorum ama yetmiyor. Sürekli istiyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli okurum, daha neredeyse ana kuzusuyken mastürbasyona başlamışsın. 12-13 yaşında bunu sana kim öğretti? Birinden mi duydun yoksa kendin mi keşfettin? Ananın, babanın ne yaptığından haberi yok. İkide bir odana kapanmanı ders çalışıyor diye yorumluyorlar. Maşallah evdeki otoriteyi de kurmuşsun ki kimse kapını tıklamıyor bile. Bir şey sorgulamak ne kelime! Kapının önünden bile geçmiyorlar. Bu özgürlüğü kullanmak hüner değil. Önce iyi ve yararlı işlere yönel. Evlendiğinde eşin kurbanlık koyun olmasın. Çocukların da mutsuz yuvada eriyip solmasın.

Cinsellikten korkuyorum

23 yaşında kızım. Nişanlım ilişkiye girmek istiyor. Ben ise korkuyorum. Sizce her şeyi akışına mı bırakmalıyım?

Cevap: Sevgili okurum, bana göre olayı ilk gecenin estetiğine, duygusallığına saklayın. Eşin o gece nazik ve anlayışlı olsun, seni üzüp daha çok korkutmasın. Göreceksin her şey yoluna girecek.

Penis büyütücü hap kullansam olur mu?

19 yaşındayım. İlişkiye giriyorum ama sevgilim penisimin kısa olduğunu söylüyor. Acaba penisimi nasıl uzatabilirim? Bir de penis büyütücü haplar satılıyor. Acaba bunları kullanmamda bir sakınca var mı?

Cevap: Değerli okurum, haplar büyütmez. Vakum pompaları büyütmez. Ameliyatın dışında hiçbir şey penisini büyütmez. Sana önerim, penisin ereksiyon halindeyken eline bir cetvel al. Şöyle bir boyunu ölç. 10 santimden yukarı ise iyi. 12 ile 14 arası ise ideal. 15 normal. 16’dan fazlası biraz büyük. Öğrendin mi yavrum?

Her gün mastürbasyon yapıyorum

16 yaşındayım. İleride iktidarsız olmaktan çok korkuyorum. Beni aydınlatır mısınız?

Cevap: Değerli okurum, hiçbir şey olmayacaksın, her şey güzel gidecek. Şimdilik sen mastürbasyon yapmayı gün aşırıya indir. Normal uykunu al, normal beslen, derslerine çalış, spor yap. İnsanlar arasına katıl. Flörtlerin olsun ve gün aşırı mastürbasyon yapmaya devam et.

Canım çok yanıyor

30 yaşında, 1 yıldır evli kadınım. İlişki sırasında canım çok yanıyor. Eşimi de mutsuz etmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap: Sevgili okurum, eşinin penisi büyük değilse ve sert ilişkiyi benimsememişse ağrı ve sancılar senden kaynaklanıyor demektir. Kadın-doğum uzmanına gidersin. İltihap, akıntı, mantar türü bir engel yoksa ağrılar vajina kaslarının kasılmasıyla ilgilidir. Onu da biz çözeriz.

Beni kandırıyor mu?

Kız arkadaşımla 2 yıllık bir beraberliğimiz var. Haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. Kızlık zarı yırtılmadı, hiç kan gelmedi. Biz evlenmeyi planlıyoruz. Acaba kız arkadaşım önceden ilişkide bulunmuş olabilir mi?

Cevap: Değerli okurum, kız arkadaşının kız olduğuna ben rapor veriyorum. Sapasağlam, pırlanta gibi bir kız. Onun değerini bil. Öyle mi, böyle mi gibi kuşkular yüzünden ruhunu incitme. Sevgiyi öğren. Sevgi varsa ufacık zar parçasını bile düşünmem abes olur. Abesle iştigal etme.

Kız hamile olabilir mi?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla kızlık zarına zarar vermeden ilişkide bulundum. Ama hiç içine boşalmadım. Kızın adeti gecikti. Kız arkadaşım hamile mi? Ne yapmalıyız?

Cevap: Sevgili okurum, kız arkadaşın gebe kalmış olabilir de olmayabilir de. Hemen panik halinde kağıda kaleme sarılıyorsunuz ya da bilgisayar başına geçiyorsunuz. Gebelik belirli zaman diliminden önce anlaşılmadığından şimdilik biraz beklemeyi seçin.

Karım cinsellikten hoşlanmıyor

27 yaşındayım, bekarım. 22 yaşında kız arkadaşım var. Cinsellikten hoşlanmıyor. Onu öpünce kızıyor. Acaba evlenince değişir mi? Sevgilimle bir araya gelince sertleşiyor. 7-8 damla kadar sıvı geliyor, nedeni nedir?

Cevap: Değerli okurum, kız cinselliğe ve sana alışamadı. Zamana ihtiyacı var. Gelecekte nasıl bir cinsel kimlik kazanacak, bilemem. Senden gelen sıvı meni olmadığı için kayganlaştırıcı bir sıvıdır. Herhangi bir yaptırım gerekmez.

Acaba yırtıldı mı?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırımda bir damla kadar, açık kırmızı kan gördüm. Kızlık zarım yırtılmış ya da zedelenmiş olabilir mi?

Cevap: Sevgili okurum, bir miktar zedelenme olasılığı var. Bana göre oranı yüzde 30 dolaylarında. Bundan sonrası karanlık nokta. Çünkü uzaktan göremiyorum. Bence unut. Eğer kızlık zarını korumak istiyorsan onu incitmeyecek biçimde davran. Yani bu sürtünmeleri sürdüreceksen orada da özenli bir teknik kullanın.

Zarım kendi kendini tamir eder mi?

19 yaşında kızım, erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama ileri gittik. Kızlık zarım bozuldu. Evlenene kadar dokunmazsam kanama olur mu? Keşke zamanı geri alabilsem.

Cevap: Değerli okurum, kızlık zarı kendi kendini tamir etmez. Zamanı geldiğinde çaresini düşünürsün. Zamanı geri alabilmek kötü bir şey. Yeniden aynı yılları çilesiyle, sıkıntısıyla yaşamaktansa, vardığın bu aşamada anılarınla, hayattan aldığın derslerle önündeki yolun aydınlanacak. Geçmiş olsun. Ama sakın keyfini bozma. Giden gitmiş, ardından bakarsan gözlerini yorarsın. Ruhunu kedere boğarsın. Onlar daha kötü.

Günün sözü: Güzellik doğanın baş yapıtıdır. Çoğu zaman çiçeklerde, hayvanlarda nadiren de insan ruhunda karşımıza çıkar. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.