Zevk almak zorlaşıyor

23 Nisan 2015, Perşembe 05:00
AA

Uzun yıllar birlikte olup her şeyi ilk geceye saklayan çiftlerde pek çok şey yüzeysel yaşanıyor, beyin ona programlanıyor. İlişki çifte zevk vermiyor. Oyunu kuralına göre oynayın. Evlenecekseniz de ayrılacaksanız da zamanında yapın ki sorun çıkmasın

BÖYLE SORU YOK!

Neden böyle isteksiziz?

25 yaşında iki genciz. Kadınlara aşırı düşkünüz. Ama 1 yıldır çok isteksiziz. Bu durum canımızı sıkıyor. Ne yapacağız?

CEVAP Selam iki silahşör! Uçan kaçan sizden kurtulmamış. Havadaki turnayı gözünden vurmuş, önünüze düşürmüşsünüz. Aylar, yıllar böyle geçmiş. Bu tür ilişkilerde yalan ya da para anahtar gibidir. Ancak aşk denilen o büyüye takılanlar da kapana kısılmış gibi kopan kuyruklarının acısını çok çekerler. Sizin için hava hoşmuş. Sonunda işler sarpa sarmış, psiko biyolojik mekanizma bu işin çıkmaz yol olduğunu anlamış. Ve düşünce cinsel yaşama yansımış. Hangisi olmuşsa olmuş ama bu size ders olmuş. Haydar Hoca sağlığınızdan yana olumsuz bir şey bulamamış.


Kocamdan şüpheleniyorum

33 yaşındayım, kocamda sertleşme olmuyor. Aklıma her türlü düşünce geliyor, şüphelerim artıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, keşke evliliğinin süresini de yazsaydın. Bu konuda ilk aklıma gelen eşinin hiç kadın deneyimi olmamış. Ya da tümüyle mastürbasyona bağlı kalmış. Bu durumda kadına transfer olamıyor demektir. İkinci sırada bilinçaltı ya da bilinçli kadına karşı kilitlenmeler vardır. Cinselliğin günah ve iğrençliğine takılmalar beyne yerleşmiştir. Bunun dışında tercihler olduğunu sanmıyorum. Sevgili okurum, görüyorsun ki havanda su dövüyoruz. Eşinle açık açık konuş. Sakın kızıp onu aşağılama. Ona yardım etmeye çalış, “Hayatın iyi ve kötü günlerinde el ele olacağız” de, ona anne ve eş rolü oyna. Bu yaklaşımına karşılık o hâlâ bir şey söylemiyorsa, bu durum da 1 yıl sürerse yeniden düşün.

Kızlık zarı esnek olabilir mi?

Kız arkadaşımla 3 defa ilişkiye girdik, kan gelmedi. Kız başkasıyla ilişkiye girmediğini söylüyor. Bana “Zarım esnek olabilir, bir jinekoloğa gidelim” dedi. Sizce esnek midir?

CEVAP Değerli okurum, kızın aklı başında. Mert ve kendine güveniyor. Böyle tablolar karşısında nice kızlar “Ağır bir yük mü kaldırdım, düşmüştüm, ondan mı oldu?” diye kendilerince bir suçlu ararlar. Bu dik durmama erkeği daha da tedirgin ediyor ve ‘Acaba’ diyor. Oysa kız arkadaşın kesin ve mert davranmış, tavrını açıkça koymuş. İşte meydan, “Hadi jinekoloğa gidelim” deme yürekliliğini göstermiş. Şimdi ben soruyorum? Kızla evlenecek misin? Yoksa bir süre sonra “Herkes yoluna” mı diyeceksin? Ve de bu kız başkasıyla evlendiğinde için için gülecek misin? Sana gelince; acaba zar esnek mi, senden sonra esnek köstek mi? Erkek ve kadın eşittir, yaptığının bir benzeri ileride karşına çıkarsa, kızı da seviyorsan elbette onu benimsemelisin.

* * *

Çok kararsızım

2 yıldır nişanlıyım. Sürekli tartışıyoruz ama bir türlü ayrılamıyoruz. Birlikte de olduk. Bazen evlenmeden ayrılsak diye düşünüyorum. Sürekli birlikte olmak istiyor. Sinirlenince ondan çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Değerli okurum, dikkatli ol, acele etme. Bana göre de evlenme. Böyle bir tabloya balıklama atlanılmaz. Sevgilin bana pek güven vermedi. Bütün bu kanılarıma karşın yüzdesi zayıf da olsa evlendiğinizde çok da mutlu olabilirsiniz.

Kızlık zarı doğuştan mı?

22 yaşında kızım. Bir yıldır ilişkim var. Her fırsatta yüzeysel ilişkiye giriyoruz. Penisini vajinama doğru ittirince canım yanıyor. Bu sorun düzelir mi? Bir de kızlık zarı doğuştan mıdır?

CEVAP Sevgili okurum, kızlık zarı doğuştan vardır. Sözüne ettiğin sorunlar evlilikte çözümlenecek. Acı sorununu da yok edeceğiz. Ayrılmak ya da evlenmek konusunda yani oyunu kuralına göre oynamak durumdasınız. Bunda da çok geç kalmayın. Bu tür yüzeysel ilişkiler uzun süre sürerse asla normal birleşmelerden zevk alınmıyor. Beyin bilgisayarı böyle programlanıyor.

O zevki nasıl yakalarım?

25 yaşındayım. 13-14 yaşlarında, ergenliğe yeni adım attığımda kendi kendimi tatmin ediyordum ve ilk 8-10 boşalmamdan müthiş zevk almıştım. Ama artık o zevkin yüzde 5’ini bile hissedemiyorum. Sizce bu neden olabilir? O zevki bir daha nasıl yakalayabilirim?

CEVAP Değerli okurum, bir daha o zevkin daha fazlasını yakalayacaksın. Ama mastürbasyonla değil. Normal ilişkilerin başlayacak. Seveceğin, beğeneceğin bir eşin olacak. Bu konularda dünyanın tadını o sana öğretecek. Hiç merak etme. Artık mastürbasyon yaşını bitirme yaşına gelmişsin.

Her şey beni etkiliyor

20 yaşındayım. En ufak bir şeyde mastürbasyon yapıyorum. Kendimi engellemek istiyorum ama dayanamıyorum. Her şeyden tahrik oluyorum. Sizce bu durum normal mi?

CEVAP Değerli okurum, sanırım bir süre ilaçla tedaviye ihtiyacın var. Hani bazı sözler vardır ‘Bu kadar olmaz’ denir ya tıpkı onun gibi. Gördüğüm kadarıyla bu durum iradeyi aşmış. Yaşamın bir parçası haline dönüşmüş. Ama böyle olmaz. Hem fazla doğal değil, hem sosyal açıdan. Ayrıca insani de değil. Geçişi yavaş yavaş yaparsın kendine zaman tanı.

Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?


18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel olarak ilişkiye girdik. Hiç acı hissetmedim ama yine de kan geldi. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur? Ne yapacağım?

CEVAP Sevgili okurum, kafayı yeme. İncinme oldu bir yerlerde. Kızlık zarı yerinde duruyor. Zaten zarar görmüşse yapılacak bir şey yok. Ama evlendiğinde kanayacaktır. Bu görüşümün oranı yüzde 90 dolaylarındadır.

Eşim üzülmesin diye rol yapıyorum

27 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. 2 yıldır cinselliği yaşıyorum ama hiç zevk almıyorum. Eşimin beni öpmesi, sevişmemiz bana zevk vermiyor. Bir ay ya da 1 sene birlikte olmasak aramam. Ama eşim çok zevk alıyor. Bende o üzülmesin diye zevk alıyormuş gibi sesler çıkarıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP Sevgili okurum, klasik bir tablo. Kadının orgazmı yapısal olarak aşılması güç engellerle doludur. Bu nedenle de dünyadaki kadınlarda orgazm olamama oranı yüksektir. İsteksiz kadınlar için her gün seks daha itici olur. Yani iştahsız bir çocuğun ağzına durmadan kaşığı dayamak gibi bir şey. Çocuğun yiyeceği varsa yemez. İş bu noktalara gelmiş gibi. Sen yine kocana orgazm olamadım şeklinde değil de zevkimizi biraz daha artırmak için şu şu fantezileri yapalım gibi konuş, nabzını yokla. Beklentin nedir? Bunlar deneyimle elde edilecek şeyler.

Zevk suyu geliyor


20 yaşındayım. Kız arkadaşım var. Ancak telefonla konuşuyoruz. Telefonda sıradan şeyler konuşmamıza rağmen benden zevk suyu geliyor. Bu durum normal mi?

CEVAP Değerli okurum, konuşmaya da sıvıya da devam. Ama konuşmanın daha çok ağırlıklı yanı cinsellikten yana değil, insani değerleri üzerine olsun. Fazla erotizme kaçmayın. Zamanla pornografik konuşmalara dönüşebilir. Ayrıca da konuşmalar sırasında mastürbasyona alışmamaya bak. Gerisi sorun değil.

Kız alay eder mi?

25 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Çok istiyorum ama penisim 13 santim. İlişkiye girdiğimde benimle alay etmez mi?

CEVAP Sevgili okurum, kız niye alay etsin? Normal bir penis. Kızlarla ilişkiye girip girmeme olayı için ben buradan konuşmuyorum. O sana kalmış. O duyguların içinde her şey olmalı. Doğanın gücü de inkar edilmemeli. Ama her güç de iyi yönde kullanılmalı.

GÜNÜN SÖZÜ


Hayvan bildiğini okur, akıl kendi halısını dokur. H.D.

12

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.