Ay Düğümleri İkizler - Yay aksında: Düşünüyorum, öyleyse varım.

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ay’ın Dünya çevresindeki yörüngesinin Dünya’nın Güneş’in çevresinde çizdiği yörünge ile kesiştiği hayali noktalara Ay Düğümleri denir. Kuzey Ay Düğümü ilerlememiz gereken yönü anlatırken, Güney Ay Düğümü alışkın olduğumuz özellikleri ifade eder. Alışkın olduğumuz alanda takılıp kalmak gelişimimizin önündeki en büyük engeldir. İlerlememiz gereken yön ise bize yabancıdır ve huzursuzluk yaratır. Doğum haritanızda yalnızca Ay Düğümleri’nin bulunduğu burçları ve evleri inceleyerek bile kendinizle ilgili pek çok bilgi edinebilirsiniz. Güney Ay Düğümü’ndeki özellikleri geliştirerek, Kuzey Ay Düğümü’ne doğru ilerlemek ruhsal gelişimin anahtarıdır.

Ay Düğümleri’nin önemli olma sebebi tutulmaları ifade etmesidir. Ay Düğümleri’ne yakın derecelerde gerçekleşen Yeni Ay’lara Güneş Tutulması, Dolunay’lara ise Ay Tutulması denir. Tutulma olmayan bir Yeni Ay - Dolunay ortalama 15 gün etkili olurken, tutulmaların etki süresi ortalama 6 aydır. Tutulmaların değişken burçlara girişiyle ne istediğimizi bilmenin hiç de kolay olmayacağı bir döneme giriyoruz. Bolca karar değiştireceğimiz, bir günümüzün bir günümüzü tutmayacağı bir döneme giriyoruz ve aslında böyle de olmamız gerekiyor. Karar alma zamanı değil belki ama, okuma, düşünme, ifade etme ve seçeneklerimizi değerlendirme zamanı.

Tutulmalar 2019’un başından beri Yengeç - Oğlak aksında gerçekleşiyordu. Güney Ay Düğümü’nün yer aldığı Oğlak burcu disiplini, sorumluluğu ve görev bilincini anlatırken karşısında yer alan Yengeç burcu duyguları, evi ve yuvayı ön plana koyar. Güney Ay Düğümü’nün konfor alanımız olduğunu ve aslında takip etmemiz gereken yönün Kuzey Ay Düğümü olduğunu düşünürsek, aylardır evde oturuyor oluşumuzla Kuzey Ay Düğümü - Yengeç sınavını başarıyla verdiğimizi düşünüyorum. Bu süreçte hepimiz evimizin ve ailemizin değerini anladık. Maalesef ki, Güney Ay Düğümü tarafında yer alan ağır gezegen transitleri bu değişimi zor yolla getirdi.

5 Mayıs’ta Ay Düğümleri’nin İkizler - Yay aksına geçişiyle yeni bir döngü başlıyor. 18 Ocak 2022’ye kadar devam edecek olan bu döngüden başarıyla çıkmanın yolu İkizler burcu özellikleri edinmek. İkizler burcu çoğunluk tarafından kötü özellikleriyle bilinse de, her burç kadar iyi ve her burç kadar kötüdür. Zihni hızlı çalışır, bu sebeple kolay karar değiştirir. Espri anlayışı gelişmiştir, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi sever. Kolay sıkıldığı için değişime ihtiyaç duyar, rutinlerden hoşlanmaz.

Sabitlik ve güven arayışınızı bir süreliğine arkanızda bırakmalısınız, yeni durumlara en kolay adapte olanın kazanacağı bir döneme giriyoruz. Uzun süredir denemek isteyip ertelediğiniz ne varsa, şimdi deneme zamanı.

Hangi burç yeni tutulma döneminden nasıl etkilenecek?

Koç ve Yükselen Koç:

Yakın çevrenizle ilişkilerinizin önem kazanacağı bir döneme giriyorsunuz. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve komşularınızla iletişiminiz artacak. Yakın çevre üyelerinizin hayatlarındaki gelişmeler sizi doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilir. Eğitimler ve seyahatler sık sık gündemde olacak. Kendinizi daha iyi ifade etmenin yollarını aramalısınız.

Boğa ve Yükselen Boğa:

Finansal konuların ön planda olacağı bir döneme giriyorsunuz. Ortaklaşa işler yapıyorsanız veya eşinizden / ailenizden gördüğünüz destek ile geçiminizi sürdürüyorsanız bu dönemde finansal sorumluluğunuzu elinize alabilirsiniz. Yeni kazanç kapıları gündeme gelebilir ancak siz yine de maddi konularda temkinli hareket etmelisiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Başkalarına bağımlı olmadan bireyselliğinizi geliştirebilmenin önem kazandığı bir döneme giriyorsunuz. İlişkileriniz ve iş ortaklıklarınız ön planda olacaktır. Çevrenizden sizden bekledikleri ile kişisel hedefleriniz arasında kalabilirsiniz. Evlilik ve yeni iş ortaklıkları gündeme gelebilir. Bu dönemde karar almak pek kolay olmayabilir. 2020 sonuna kadar önemli kararlar almamaya çalışmalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:

Geçtiğimiz birkaç yılda ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla sınandınız. Çevrenize aldırmayıp kendiniz olabilmeyi öğrendiniz. Şimdi biraz içinize dönüp hangi dersleri geçtiğinizi, hangi derslerden sınıfta kaldığınızı düşünmeniz gerekiyor. Geçmiş kararlarınızı sorgulayabilir, ruh halinizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Psikolojik destek almak bu dönemi daha rahat atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan:

Arkadaş çevrenizle ilişkilerinizin önem kazandığı bir döneme giriyorsunuz. Arkadaş çevrenizde kopuşlar yaşanabilir veya yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan biriyle flört edebilirsiniz. Bu dönemde kuracağınız ilişkilerde birlikte keyif alabilmek önemli olacaktır. Yeni hobiler edinebilir, çocuk sahibi olma kararı alabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak:

Eviniz ve işiniz arasında dengeyi bulmanız gereken, hayatınızı kökten değiştirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. İş değişikliği yapma kararı alabilirsiniz, veya mevcut işinizde pozisyon değişikliği gündeme gelebilir. Evlenme, taşınma, çocuk sahibi olma gibi önemli değişiklikler gündeme gelebilir. Kendi işinizi kurma planınız varsa önümüzdeki bir buçuk seneyi değerlendirebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Hayata bakışınızı ve inançlarınızı sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Vizyonunuzu genişletecek aktivitelerle ilgilenmek, din ve felsefe konularında araştırmalar yapmak isteyebilirsiniz. Yüksek öğrenim ve hukuk konuları ön planda olacaktır. Sık sık seyahat etmeniz veya farklı kültürlerle iletişim kurmanız gerekebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep:

Maddi ve manevi kaynaklarınızı başkalarıyla paylaşmayı öğrenmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Ortaklı bir iş konusu gündeme gelebilir veya eşinizin finansal durumundaki değişiklikler sizi etkileyebilir. Miras, burs, nafaka işleriyle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Kredileriniz ve borçlarınızla ilgili konular ön planda olacaktır.

Yay ve Yükselen Yay:

Büyük değişimlerin kapıda olduğu bir dönemden geçiyorsunuz. Yaşam amaçlarınızı gözden geçirebilir, kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Bu dönemde alacağınız kararlarda ikili ilişkiler büyük öneme sahip olacaktır. Evlilik ve iş ortaklıkları gündeme gelebilir. Bağımsızlığınızdan vazgeçmeden başkalarıyla birlikte hareket edebilmeyi öğrenmelisiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

Artık bir şeylerin değişme zamanı geldi ve siz buna günlük rutinlerinizle başlamalısınız. Büyük değişimlerin her zaman küçük adımlarla başladığını unutmamalısınız. Hayat tarzınızda değişiklikler yapmak, daha sağlıklı rutinler edinmek, spor ve diyeti hayatınıza sokmak için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi güçlendirmenin faydasını görürsünüz.

Kova ve Yükselen Kova:

Romantizmin ön planda olduğu bir buçuk senelik dönem başlıyor. Flört etmekten keyif alacağınız bu dönemde yeni ilişkiler gündeme gelebilir. Aşk hayatında verdiğiniz kararlar bu dönemde kolayca değişebilir. Sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini sorgulamalı ve idealinizdeki ilişkinin nasıl olması gerektiğini bulmalısınız. Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık:

Ev ve aile hayatınızın ön planda olacağı bir döneme giriyorsunuz. Kariyer ve aile konularında büyük değişiklikler gündeme gelebilir. İş değişikliği yapabilir, taşınabilir veya evlenebilirsiniz. Ev alabilir, evinizi satabilir veya gayrimenkul işlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Bu dönemde iletişim kurabilmek hayatınızın temel meselesi haline gelecektir. Sorunlarınızı mantık çerçevesinde çözmeyi denemelisiniz.

Yazarlarımızdan

23 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
23 Mayıs 2020, Cumartesi 07:00
23 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder