Filiz Özkol

02 Mart 2024, Cumartesi 07:00

2 Mart 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Huzursuz ve alıngan bir gün yaşıyorsunuz. Şartlarınızı zorlamadan isteklerinizi gerçekleştirmeyi denemelisiniz. Cazibeniz dikkat çekiyor ve kendinizi ifade etmekte zorlandığınız için, sosyal ilişkileriniz çıkmaza giriyor.

BOĞA: Yaratıcılığınızı doğru kullandığınız zaman, olayları kısa sürede çözüyorsunuz. Dostlarınızın yardımı olmadan finans konularınızı tek başınıza halletmek istiyorsunuz. Düşünceleriniz farklı ve kolay ifade etmenin yollarını bulmalısınız.

İKİZLER: İsteklerinizdeki artış, duygularınız ve kendi doğrularınız paralelinde önem kazanacak. Çabalarınız ve amaçlarınızda takıntılarınızın çok fazla payı olacak. Düşündüğünüz şeyleri gerçekleştirmek için, şekillendirmeniz gerekiyor.

YENGEÇ: Kararlarınızı alırken, duygusal istekleriniz daha belirgin olduğu için, mantık ve hisler konusunda bocalayabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istiyorsunuz fakat alışkanlıklarınızdan vazgeçemediğiniz için, gecikmeler yaşıyorsunuz.

ASLAN: Bugün, gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Anaç duygunuz size zarar verebilir. Sosyal çalışmalarınızda da meydana gelecek olumlu gelişmeleri beklemelisiniz.

BAŞAK: Eski dostlarınızla bir araya gelerek, geçmiş günlere dönecek, anılardan bahsedeceksiniz. O zamandan beri belirsizliğini koruyarak, aklınıza takılan konular varsa, bu konuşmalardan sonra, soruların cevabını bulacaksınız.

TERAZİ: Her türlü ilişkiniz için yoğun bir gün. Arkadaşlarınızı ve dostlarınızı aramak için çeşitli fırsatlar yaratacaksınız. Çevresel koşullarınızı kendiniz yaratıyorsunuz. Yaşantınıza yeni olaylar ilave etmek içinde olabilirsiniz.

AKREP

01 Mart 2024, Cuma 07:00

1 Mart 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Yaratıcılık konusunda mükemmel projeler ortaya koyacaksınız. Başkalarına yardım etmeniz gereken günler yaşayabilirsiniz. Beklemediğiniz fırsatlarla karşılaşırken, yeni işler sizin için olumlu atılımları gündeme getirecek.

BOĞA: Yaşantınızda sık rastlaştığınız bir kişi ile sürpriz bir aşk gelişmesi yaşayabilirsiniz. Bu ilişki size yeni sorunlar da yaratabilir. Acele karar vermeniz gereken bir gün içindesiniz. Hesap vermek zorunda değilsiniz.

İKİZLER: Geçmişten ders almasını bilen ender kişilerden birisiniz. Çevrenizle, her zamankinden farklı bir iletişim içindesiniz. Duygusal ilişkilerinizde istediğiniz mantık köprüsünü kurabiliyorsunuz. Beraber çalıştığınız kişilere dikkat.

YENGEÇ: Yaratıcılık konusunda değişik fikirleriniz ve ilginç uygulamalarınız olacak. Karşı tarafı ikna etme konusunda başarılı olacaksınız. Kişisel çekim gücünüzü çevreniz üzerinde deneyebilir ve istediğiniz başarıyı sağlayabilirsiniz.

ASLAN: Bu dönemde, çekiciliğiniz artarken, bir arkadaşlık ilişkiniz aşka dönüşecektir. Ağır ilerleyen ilişkiniz varsa, giderek yerine oturacaktır. Bugün, kariyerinizle ilgili; iş veriminizi arttıracak çabalar içinde olacaksınız.

BAŞAK: Bugün, gücünüzü rahatlıkla kullanabileceğiniz konular ayağınıza gelecektir. İkna kabiliyetinizi istediğiniz gibi kullanarak, karşınızdaki kişiye isteklerinizi yaptıracaksınız. Ailenizin sizden birtakım beklentileri olabilir.

TERAZİ: Siz; hareketli, duygusal ilişkilerden hoşlanıyor ve dostluklarınızı da bu yönde seçiyorsunuz. Bazıları, gireceğiniz topluluklarda duygusal ilişkiler yaşayacaklar. Bu nedenle, geçici duygular karşısında temkinli olun.

AKREP

29 Şubat 2024, Perşembe 07:00

29 Şubat 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Maddi konularda yaratıcılığınızı kullanmak için elinize geçen fırsatları akıllıca kullanacaksınız. Bugün, görüşeceğiniz kişilerin, size olan davranışları çok önemli. İsteklerinizde dengeli ve yapıcı davranıyorsunuz.

BOĞA: Partnerinizin sizin hakkınızda düşüncelerine çok önem veriyorsunuz. Bugün, duygu derinliği yaşayan bir kişi olarak, birçok ayrıntı söz konusu olabilir. Gizliliklerin size kazandıracağı hiçbir olay yok, unutmamalısınız.

İKİZLER: Proje üretme konusunda derin düşüncelere sahipsiniz. Bugün, bilinçaltınız oldukça yoğun. Yapmak istediğiniz çok şey var. Duygusal konularınızla ilgili yeni yapılanmalar içine girebilirsiniz. Yaratıcılığınıza güveniyorsunuz.

YENGEÇ: Birlikte çalıştığınız kişilerle iş birliği içinde olacaksınız. Partnerinizle ortak çalışmalar yapmak için, uygun bir gündesiniz. Onunla paylaşacağınız çok şey var. Sosyal ilişkilerinizi kendi tarzınıza göre yaşamak istiyorsunuz.

ASLAN: Bugün, yaratıcılığınızı daha da ortaya çıkaracak çalışmalar içinde olacak ve toplumsal başarınızı ön plana çıkarmak isteyeceksiniz. Özellikle kişisel tavırlarınız, karşılaşacağınız olaylar üzerinde belirleyici olacak.

BAŞAK: Karşı tarafın ani değişimleri karşısında bocalamanız mümkün. Bugün, çevrenizle birlikte yeni başlangıçlar içinde olacak ve girişimciliğinizi ön plana çıkaracaksınız. Siz, daima kendi tarzınızla hareket etmekten yanasınız.

TERAZİ: Başarılarınız çok önemli. Bazı kişilerin davranışları canınızı sıkabilir. Olaylara fazla takılmayın. Aileniz, kararlı davranışlarınız karşısında size destek verecek ve siz, istemeseniz de olumlu etkileneceksiniz.

AKREP

28 Şubat 2024, Çarşamba 07:00

28 Şubat 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Onaylanmayan bir konu üzerinde fazla ısrar etmeyin. Duygusal yönlerinizi ön plana çıkarmadan, geçmişle ilgili konularınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Aşk ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

BOĞA: Şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Aşk konusunda hatalar yapmamak için hâlâ ısrarlı tutumunuzu sürdürmelisiniz. Konuşurken sözlerinize dikkat edin.

İKİZLER: Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da neden oluyor.

YENGEÇ: Aşk konusunda kariyer ve üstün nitelikler göz dolduracaktır. Bugün konuşulan şeyleri gözünüzde büyüterek, gereksiz tartışmalara meydan verebilirsiniz. İnandığınız konulardan nedense taviz vermek istemiyor olmanız şaşırtıcı.

ASLAN: Bugün kendinizi yeniden yapılandırmak için, ruhsal yönü ağır basan düşünceler içine girebilirsiniz. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz. Yaşama pratik bir şekilde bakıyorsunuz.

BAŞAK: Yollardan beklediğiniz duygusal haberlerin gecikmesi, canınızın sıkılmasına neden olacaktır. İsteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Aşkta sakin bir dönem bitiyor. Artık daha fazla gezmek isteyeceksiniz.

TERAZİ: Aşk size eğlence şeklinde geliyor. Bazılarınız iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkiye girebilir, iddialı tavırlar içinde olabilir. Doğru kararlar almak sizin elinizde. İnatçı yapınız olumsuzluk getirebilir.

AKREP

27 Şubat 2024, Salı 11:50

Aşk küme düştü

İlişkiler de, zamanla kan kaybediyor. İlk heyecan ilk kalp atışlarının da, sonu geliyor. O çok sevdiğiniz vazgeçemeyeceğiniz duygulara ne oluyor? Aşk biterse zaten aşık olunmamıştır diyebilir miyiz? Her şey o kadar basit mi? Yoksa aşk sinsi bir enerjimi? Aniden sizi yoklayan tüm kafa yapınızı işgal edip hormonlarınızın yerinden oynatan ve canı sıkılınca çekip giden. İnsanoğlunun, garip yapısı. Kendi kişiliğinin verilerine göre duygularına isim takması. Dil kavramı ortadan kalkmış olsaydı acaba hislerimizi nasıl ifade ederdik. Emin yüksek enerji frekansının kalpten bedene akması olarak tanımlayabilirdik. Sonuçta insanız. Beşeriz şaşarız gibi bize sığınak bulduğumuz benzetmelerimiz var. Duyularımızı bu dünya düzeyinin anlayacağı şekilde tarif edebilirsek, aşk sadece onu düşünmek ondan başkasını gözünün görmemesidir. Yakınlık ile aşk başlar, yakınlığın kaybı ile aşkı sonlanır. Derin duyguları tanımlarken somut şeyler söyleriz. Bir bakış, bir hareket, bir dokunuş gibi… Diğer insanın varlığını hissettiren ani, sessiz bir farkındalık, iki kişinin arasındaki sınırın sessizce kaybolmasını hissetmenize sebep olur. Hayatın içine sığdırmaya çalıştığınız ne kadar duygu varsa en güçlüsü ‘’AŞK" diye düşünebilir miyiz?

Aşık olmak, insanın tecrübe edebileceği en garip ama en harikulade şeylerden biri ve her ne kadar aşk herkes için farklı olsa da, insanın aşık olduğunu anlamasına yardım edebilecek birtakım ortak düşünce ve duygular var. Psikolojik danışman Daria Kuss ; birine aşıksanız onunla birlikteyken zamanın yüksek ihtimalle hızlı geçeceğini söylüyor. Genelde hoşlandığımız bir şey yaparken geçerlidir bu durum. Sevdiğiniz insanla vakit geçirmek de pek farklı değil. Yine Kuss; onunla birlikteyken akıştasınızdır, dolayısıyla birlikte zaman geçirirken saatin ilerlediğinin farkına varmazsınız diye ekliyor.

Aşık olmak duygularımızı başka birine teslim etmek demektir. Uyuttuğumuz duyguları dile getirmeye çekindiğimiz ve sessizce adını fısıldadığımıza aşkı inkar edebildiğimiz kadar ona doğru koşar, kaçtığımız kadar yaklaşırız. Her an hazırlıksız bir şekilde karşımıza çıkar. Aşkın ne bir psikolojisi ne de bir formatı vardır. 

Yaşama gelme  nedenimizin özüdür.. Tarihler boyunca nice şarkıların, ölümlerin, kavuşmaların ana temasındaki aşk;  din, ırk, millet ne de yasak dinliyor. Kaçamıyoruz çözemiyoruz, alıp başımızı gidemiyoruz ve en büyük sınavları yine bu duyguyla veriyoruz. 

Aşk biyolojik bedenimizin dışında gelişen bir duygudur. ‘’Bedenimle senkronize olmayan bir aşktan bana ne ‘’ diyen birini bile dize getirecek kadar güçlüdür.

Evini barkını unutturan, tacından tahtından eden, yerini yurdunu terk ettiren bu duyguya neden ‘’Hayır" diyemiyoruz. 

Aşk cesur ve egoisttir. Plansız ve programsızdır. Kendisi seçer. Bazen bir ömür beklersin bir kere bile kapını çalmaz. Bazen bir gelir pir gider. Bazen de yaşamınıza öyle bir yerleşir ki;  bir ömre sığdıramazsın.  

Aşkın kural tanımadığı bir 1968 yapımı yerli bir film. Edebiyatımızın en önemli isimlerinden Sait Faik Abasıyanık’ın  ‘’Menekşeli Vadi’’ adlı öyküsünden sinemaya uyarlanan Türk sinemasının değerli sanatçılarından İzzet Günay ve Türkan Şoray ‘ın oynadığı melodram bir hikaye de, evli ve çocuklu Manav Halil’le Pavyonda çalışan Sabiha’nın gerçek bir aşk hikayesi sinemaya aktarılmıştı. Acı ve tutkuyu bir arada yaşatan bu hikayenin sonucunda; yaşam şartları ne olursa olsun aşk yine kendi kurallarını ortaya koymuş ve yapacağını yapmış ve geride iki yaralı bir kalp bırakarak yaşatacağını yaşatmış ve egoist bir duygu olduğunu bir kez daha ispatlamıştı inkar edenlere inat.. 

27 Şubat 2024, Salı 07:00

27 Şubat 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Bugün, sezgilerinizin güçlü olması ve çevrenizdeki olaylara çabuk adapte olmanız nedeniyle motivasyonunuz artacak. Maddi konularda beklentilerinizin gerçekleşmesini istiyorsanız, yaşam akışınızı hızlandırın.

BOĞA: Bugün, enerjinizi yaşama geçirmek istiyorsunuz, fakat bazı tereddütleriniz var. İsteklerinizin derinliği karşısında kendiniz bile şaşırabilirsiniz. Yapacaklarınızı sistemli bir şekilde planlamalı ve acele etmemelisiniz.

İKİZLER: Partnerinizle aranızda maddi konuların gündeme gelmesi aklınızı kurcalayabilir. Karşılıklı isteklerin söz konusu olduğu bu günde, kırıcı davranmaktan sakınmalı, şansınıza güvenmeli ve iletişim konusunda hatalardan kaçmalısınız.

YENGEÇ: Bugün her şeye alınabilir ve en yakınlarınıza bile kırılabilirsiniz. Duygusal patlamalar yaşamak istemiyorsanız, kalabalık ortamlardan uzaklaşmalı ve çevrenizde gelişen olaylara kayıtsız kalmaya özen göstermelisiniz.

ASLAN: Bugün, şimdiye kadar düşünmediğiniz detaylar üzerinde yoğunlaşabilir ve özgüveninizi geliştirebilirsiniz. Yapacağınız işleri sağlam zeminler üzerine oturtmak istediğinizden, araştırmacı yönünüzü daha da yoğunlaştırıyorsunuz.

BAŞAK: Yakın çevrenizle ilgili fikir tartışmalarına açık bir gününüzdesiniz. Pratik zekanız sayesinde; olayları kısa sürede toparlayacak ve istediğiniz şekilde rayına oturtacaksınız. Bugün. yaşayacağınız olumsuzluklar canınızı sıkmamalı.

TERAZİ: Maddi konularda sınırlarınızı zorlayarak harekete geçmeniz işe yarayacak. Siz, zor işleri sevdiğiniz için, sorunlu konuları seçiyorsunuz. Bugün, düşüncelerinizin aktifliği sayesinde birçok problemin çözümünü bulacaksınız.

AKREP

26 Şubat 2024, Pazartesi 07:00

26 Şubat 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Kafanızı hangi konu etkiledi ise, sizin için günün konusu bu oluyor. Bazen, başlangıcının ve sonucunun ne olacağını bile bilemiyorsunuz. Duygusal olarak çok hızlı bir şekilde değişiyorsunuz. Rutin bir yaşam size göre değil.

BOĞA: Hareketli bir sosyal yaşam içindesiniz, bu yüzden sadece size ait olan zamanlar, kısa bir süre sonra sizi sıkıyor. Bugün, uzun süredir birlikte olduğunuz yakın dostlarınızla bir arada hoş saatler geçirebilirsiniz.

İKİZLER: Yakın dostlarınızla bir arada hoş saatler geçirirken, sizi sıkan konuları unutmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Gönlünüzce eğlenin. Yakın akraba çevrelerinde, basit çekişmelerden dolayı bu tür dedikodular eksik olmaz.

YENGEÇ: Kendi doğrularınıza inandığınız zaman, her şeyin çok daha anlamlı ve güzel olduğunu biliyorsunuz. Bugün, derin düşünmek birçok konuda yoğunluk kazanmanıza neden olacak. Dağınıklık size çoğu zaman çok şey kaybettirebiliyor.

ASLAN: Ailenizle ilgili olaylara ilgisiz gibi dursanız bile, içinizden üzüldüğünüz bir gerçek. Çevrenizdeki kişilerin temposu sizi de etkileyecek. Düşüncelerinizi korkusuzca ortaya koymaktan korkmadığınız için, tepki alıyorsunuz.

BAŞAK: Kendinizi ve çevrenizi sorguluyor, detaylardan yola çıkarak, kafanızda en mükemmel tabloyu oluşturmaya çalışıyorsunuz. Yeni açılımlara hazır olmanıza rağmen, sizi kısıtlayan pürüzler konusunda ikilem yaşayabilirsiniz.

TERAZİ: Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. Sahiplenme içgüdülerinizi kontrol altına almalısınız. Zihninizde yer edinen konumlara ulaşmak için, gerekli tüm imkanlara sahipsiniz.

AKREP

25 Şubat 2024, Pazar 07:00

25 Şubat 2024 günlük burç yorumları

KOÇ: Mesleki konularda, duyarlı davranmak yerine, saklanan olayların arkasındaki giz perdesini kaldırabilirsiniz. Kıvrak zekanızdan hiçbir şeyin kaçmayacağını biliyorsunuz. Yardımseverliğiniz, bazen aleyhinize gelişiyor.

BOĞA: Çevresel faktörlerden kaynaklanan oluşumlar sizin için önemli. Karşılıklı fikir çatışmaları yaşayacağınız bir gün. Finans konularını kendi lehinize çevirecek gerekli donanıma sahip oluşunuz, olumlu bir avantaj sizin için.

İKİZLER: Mars, çevresel ilişkilerinizde sabit değerlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yapıcı beraberlikler içindesiniz. Enerjinizi etrafınıza yansıtabilecek ve karşılığını alacaksınız. Yaşam kalitenizi daha da yükseltmek istiyorsunuz.

YENGEÇ: İçine kapanık bir tablo çizerek, sevdikleriniz için merak konusu olacaksınız. Sürekli yoğun bir tempo içindesiniz ve birçok işi, zincirleme başarmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Bugün dostlarınızdan ilginç teklifler var.

ASLAN: Yaşamınızla ilgili yeni bir başlangıç arifesinde olmanıza rağmen, duygusal konulardan uzak kalmaya çalışıyor ve mantıklı olaylara ilgi gösteriyorsunuz. Organizasyonlar ve açılışların gündem kazanmasıyla, yaşantınız renk kazanacak.

BAŞAK: Fikir tartışmalarından uzak kalmak istemeyişinizin nedeni, aklınızı ve fiziksel enerjinizi doğru kullanmak adına, başkalarına örnek olmak istemeniz. Alçak gönüllü olmayı yeğlerken, gizli üstünlük duygusu ile karşınızdakileri şaşırtıyorsunuz.

TERAZİ: Sizi sıkan olaylardan kendinizi bir türlü soyutlayamadığınız için, enerjinizi kullanırken, aşırı uçlarda dolaşıyorsunuz. Bugün, size anlatılan hiçbir şeye inanmak istemediğiniz için, dengelerinizi kullanırken zorlanacaksınız.

AKREP