Sihirbazlara sesleniyorum!

03 Haziran 2018, Pazar 05:01
AA

Seyirciden aldığı parayı el çabukluğuyla kaybeden sihirbazlar, yenisini bulun; buharlaşan para numarası bizim millete bayat geliyor!

“Döviz aldı başını, gidiyor” cümlesini ‘artış’ anlamında değil de, “Artık her yerde ve her şeyde Türk lirası kullanılacak” anlamında duymayı çok isterdim!

Erik, Alzheimer’a iyi geliyormuş. Şüpheliyim; özellikle ilk çıktığı zamanki fiyatı insana her şeyi unutturabilir!

2018’de hırsız kovalarken benzini biten polis arabası mı olurmuş! Bize şarjı biten polis arabası yakışır.

Yeni düzenlemeye göre vatandaş elektriği kesilmeden önce e-posta ya da SMS ile bilgilendirilecekmiş. Ödenmemiş cep ya da internet faturası yüzünden hatlar kesilmemişse tabii!

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olup denizleri az kullanmamıza rağmen, “Hepimiz aynı gemideyiz” metaforunu sık kullanmamız sizce de saçma değil mi?

Son günlerin popüler kavramı finansal okuryazarlığa vatandaş yorumu: “Parasızlık canımıza okurken üç kuruş maaşla ay sonunu getirerek tarih yazıyoruz!”

Ameliyatsız yüz gerdirme mümkünmüş. Gün boyu takip edilen dolar, bırak yüzü, (ameliyatsız) gergin bir vücut demek!

ATM ekranında görüldüğü anda sinir bozan, ‘Başkasının hesabına para yatırma’ ve ‘Başkasının kredi kartı borcunu ödeme’ seçenekleri kaldırılsa ya!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.