Hakan Çelik

Hakan Çelik

Beyoğlu diplomasisi

Beyoğlu yüzyıllar boyunca kültür, sanat ve ekonomi merkezi olarak öne çıktı. Osmanlı’nın kalbi ve İstanbul’un en ışıltılı yeri oldu.

Küçük enerji küpü

Volvo XC40 Recharge, şehirde pratik kullanımı, arazide 4 çeker avantajı ve elektrik teknolojisiyle ekonomi ve performansı bir arada sunuyor.

Erdoğan’ın çabası son şans olabilir

Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz bütün Avrupa’yı içine çekebilecek bir ölçekte büyüyor. Sınıra 100 bin asker yığan Rusya’nın Ukrayna’yı her an işgale başlayabileceği düşünülüyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sovyetler Birliği’nin dağılmasını tarihin en kötü olaylarından biri olarak nitelendirmiş ve büyük bir uygarlık olarak değerlendirdiği bu birliğin farklı bir isimle de olsa canlandırılması için elinden geleni yapacağını ortaya koymuştu.

Diplomaside kartlar yeniden dağıtılıyor

Dış politikada baş döndürücü gelişmeler yaşanıyor. Son 7-8 yıldır süregelen olumsuzlukları aşmak yolunda gerçekleştirilen politika ve tutum değişikliklerini madde madde sıralamak istiyorum: t Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme adımları atıldı.

Sarıgül: Taksi sorunu bir günde çözülür

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, önümüzdeki seçimleri daha rekabetçi hâle getirdi.

Elektrikle büyüyecek

Doğan Trend Otomotiv Üst Yöneticisi (CEO) Kağan Dağtekin, uzun vadeli stratejilerini elektrikli mobilite etrafında ördüklerini, motosiklet, bisiklet ve scooter’lar ile elektrikli mobilite ürün gamı en geniş şirket olduklarını söyledi.

Unutulmaz izler bıraktı

Türk Yahudi Toplumu (TYT) Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’yu bana “tarif edin” derseniz, “Vatansever, çalışkan, iyi kalpli ve zeki bir insan” diye anlatırım. Pinto’yu maalesef kaybettik. 86 yaşında aramızdan ayrıldı. Pinto’nun vefatıyla, Türkiye Yahudi Toplumunun ve iş dünyamızın diğer önemli isimleri İshak Alaton, Üzeyir Garih ve Jak Kamhi’den sonra aynı kuşağın bir başka önemli ismi daha hayata gözlerini yumdu.

Tarihe geçen taşınmanın kahramanlarına alkış

Bir ev veya ofis taşımak çok çileli bir iştir. Hatta bazen bir odadaki dolabı boşaltıp başka bir yere transfer etmek bile çok zaman alabilir. Devasa şirketlerin yer değiştirmesi ise başlı başına bir mesele. Peki ya bir havalimanının taşınması? Kelimenin tam anlamıyla bir kâbus, düşüncesi bile ürkütücü. İşte, Atatürk Havalimanı’nın, 44 kilometre kuzeydeki İstanbul Havalimanı’na taşınması tam da bu tarife uyan bir operasyon.

Jeff Flake yapıcı bir rol oynayabilir

Ülkeler arasındaki ilişkilerin düzeyi ne olursa olsun büyükelçilerin diplomatik kabiliyetlerinin, iletişim becerilerinin ve çalışkanlık düzeylerinin bir fark yarattığına inanırım.

22'inci yılda liderliği bırakmadı

Renault’nun Clio HB ve Zoe modelleri kendi sınıfının çok satan modelleri olurken, Türkiye’nin en çok satan SUV modeli ise Dacia Duster unvanını korudu.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder