Youtube'a hoş geldin Volkan!

30 Kasım 2009, Pazartesi 14:17
AA

 >> İki cümleyle maçı kafanızda canlandıralım: Eğer Daum’a bugün Hiddink şakaları yapılmıyorsa (6-1’lik unutulmaz Aydınspor maçı), Gökhan Güleç ve Cenk İşler’in kaçırdığı gollerin sayesindedir. 85’inci dakikada üçüncü golü yiyene kadar Fenerbahçe’nin pozisyonu yoktu.

>> Maçın başındaki ilk gol Volkan’ın artık alışılan konsantrasyon eksikliğinden geldi. Asıl faydası internete oldu. O da artık “Şaşkın kaleciler, tıkla izle” gibi adı olan videolardan birine malzeme oldu, YouTube’da başrolde. Yaşasın, internet büyüyor!

>> Fenerbahçe’de Alex-Guiza-Semih’in aynı anda maça çıkması büyük olay, neredeyse NTV son dakika verecek bu gelişmeyi. Kasımpaşa’da ise Cenk-Moritz-Gökhan Güleç aslan gibi oynuyor. Demek ki iş uygun sistemi kurmakta. Zaten kendi beyanlarından defalarca öğrendik ki Yılmaz Vural, Daum’la aynı antrenörlük diplomalarına sahip. Galiba Daum antrenörlük kursunda hücum derslerine girmeyip kantinde çay içti?

>> Maçın ilk beş dakikası şaka gibi: Zaten seyirci olmadığı için bütün bağrışmalar duyuluyor ve yankılanıyor. Üstüne bir de zırt pırt gol oluyor. Şükrü Saracoğlu’nda lig maçı değil de Göztepe Hilalspor Tesisleri’nde halı saha maçı gibi.

>> Fenerbahçe çift forvet gazıyla ileride basarak başladı ama Kasımpaşa o ilk bölümü geçebildiğinde arkada yayla gibi alan buldu. Hakikaten çok iyi oynadılar. Maçın açık ve net hakimiydiler. Yılmaz Vural ısrarla şaka yaptığı söylüyor ama şu da bir gerçek. Tıpkı Broos gibi Daum’un da koltuğu sallantıda olsaydı biletinin kesileceği maç bu olurdu.

>> Fenerbahçe maça solda Carlos-Mehmet Topuz’la başladı. Sağda ise Gökhan Gönül dışında atanmış biri yoktu. Belli ki Daum ikinci forvet için oradan kesinti yapmış, Gökhan’a da “Sen bu takımın Cafu’susun, git o kanadı tek başına dağıt demişti. Yaptığı teorik olarak yanlış değildi ama Kasımpaşa’da Ergün-Murat Erdoğan ikilisi Gökhan Gönül’e çok üstün geldi. Kasımpaşa buradan bol bol yüklendi, hatta soldaki ikili maçın yıldızı oldu.

>> Lugano rakip cezaalanında üç-dört defa son derece rahat kafa topları yakaladı ama hepsine çok kötü vurdu ya da vuramadı bile. Bu ne bitmez yol yorgunluğu, bu ne amansız jet lag!

>> Guiza bütün ikili mücadelelerde ezik adam. Ya da 4,5 yaşındaki oğlumun söylediği gibi, ne kadar yaşlı!

>> Özer Hurmacı’nın oynamasına itirazımız yok. Ama Mehmet Topuz Fenerbahçe’nin en gayretli adamıydı. Onun çıkmasını anlayamadım.

>> Televizyona Fenerbahçe yedek kulübesinden, Deniz, Ali Bilgin ve Volkan Babacan’ın bir görüntüsü yansıdı. Hallerinden ve yüzlerinden uyduruyorum, bence şöyle bir konuşmaydı: 

- Sakız versene.

- Al ama iki diil, bi tane.

- Ya bi tanesi ağzımı doldurmuyo, küçük geliyo, ver işte iki tane. Ben sana alırım çıkışta bi paket.

- Yıllardır aynı terane. Bi tane alıcaksan veriyim!

- Beyler, tamam, hoca bakıyo.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.