Benzemez Kimse Sana başlıyor...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Star TV, “Benzemez Kimse Sana” isimli yarışmasını eylül ayı için kuvvetli bir iş olarak ekrana sürmeyi planlıyor... Önceki yıllarda yayınlandığı Show TV ve Star TV’de fena sayılmayacak reytingler alan yarışma hâlâ dünya TV’lerinin en popüler işlerinden biri olarak biliniyor... Bu yıl jüride koltuğunu bir süre Demet Akbağ’a emanet eden Hande Ataizi’nin yanı sıra Erol Evgin olacak. Huysuz Virjin olarak bilinen büyük usta Seyfi Dursunoğlu’nun durumu henüz net değil... Ama duyduğum kadarıyla alternatifi kanalın cebinde duruyormuş. Asıl şaşırtıcı olan yarışmacı olarak karşımıza çıkacak tiplerin bu kez çok farklı sektörlerden seçilip bir araya geliyor oluşu. “Benzemez Kimse Sana” önceki iki sezonuna hiç benzemeyecek, benden söylemesi!

[[HAFTAYA]]

Yılın 12 ayı eğitim olursa...

“Güneşi Beklerken” (Kanal D) dizisinde Kerem ve Zeynep sevgili olmayı beceremeyince arkadaş kalmaya karar verdiler. Hatta Kerem’in şoförü Ufuk’un nişanlısıyla bozulan arasını düzeltmek için işbirliğine filan gittiler... Bu esas oğlan ve kızın “sadece arkadaşız” havasına girdiği dizilerin birkaçını hatırlatalım mı? Başta “The O.C.” uyarlaması “Medcezir” olmak üzere, “Beni Affet”, “Deniz Yıldızı”, “Aşkın Bedeli”, “Adını Feriha Koydum” sadece benim aklıma gelenler. Sanırım siz de ekleyecek dizi bulursunuz... Bu arada not düşmeden edemeyeceğim. Acaba ülkemizde yaz ayları boyunca da açık olan okul sayısı kaçtır? Yılın 12 ayı 7/24 okula takılan yurdum gençliği doğal olarak beyni sulandığı için mi bu türden aşklı meşkli işlere girer?

İğne deliği Çalışması...

“Diğer Yarım” (atv) dizisinde Ecevit ve Meryem karakterleri, yıllar önce ayrılan bir çiftin hayat bulmuş hali. İkiz kızlarının velayetlerini kendi aralarında paylaşıp başka şehirlerde yeni bir hayata başlamışlar, izlediyseniz görmüşsünüzdür... Ancak yıllar sonra ikiz kız kardeşler bir tesadüf eseri karşılaştılar. Bizim yerli dizilerin tesadüfleri ünlüdür. Malum artık buralarda yazmaktan sıkılıyoruz... Yine aynı dizide Meryem’in, eski kocası Ecevit’in sesini ve kendisine olan hislerini bir radyoda dinleme şansını tesadüfen yakalaması gibi iğne deliğinden geçen tesadüflere benziyor... Eh bu kadar tesadüflere dayandırılan hikayelerin çabuk tükenmesi de tesadüf olmuyor be azizim...

Huzuru ararken...

“Güzel Köylü” (Star TV) dizisinde Gül, sevgilisi tarafından aldatıldığını öğrendi; işinden kovuldu ve bir gün içinde insanın başına gelebilecek her türlü melaneti yaşadı... Ardından malumunuz kendini huzur bulabileceği, yepyeni bir başlangıç yapabileceği bir köyde buluverdi... “Ruhumun Aynası” (FOX) dizisinde ise Psikiyatrist Elçin’in ofisi yandı, babası annesini terk etti, sevgilisi doğum gününde yalnız bıraktı. Elçin de toplam bir gün içerisinde olabilecek her türlü düş kırıklıklarını bavuluna koyup Gül kardeşimiz gibi kendini hayatı sıfırlayabileceği bir kenar mahalleye attı... Buradan gerisini yazmama gerek yok sanırım. Kültür çatışması yaşayan eski ve yeni hayatın esas oğlanları kızlarımızı içinden çıkılması zor bir anafora sürükleyecek. Gerisi mi; biraz kahkaha biraz paralel senaryo işte!

Yok artık dedirten cinsten!

“Kocamın Ailesi” (FOX) dizisinde ailenin güzelliğiyle dikkat çeken kızı Miray’ın hâl ve hareketleri başta olmak üzere, giyim tarzından erkeksi tavırlarına kadar her ayrıntısında bir zamanlar Kanal D ekranlarında izlenme rekorları kıran Natalia Oreiro’lu “Vahşi Güzel” dizisini yakaladım... Sanki Miray, Latin Amerika’dan yola çıkıp Türkiye’de bir diziye yerleşmiş vahşi güzelimizdi. Bahsettiğim diziyi izleyenler bilir; “Güneşi Beklerken” dizisinde Güneş, nasıl Arrow karakterinin tıpkısıysa Miray da aynıyla kopya bir Milagros gibi... Hani hikayelerin esinlenmesine şerbetliyiz de karakterlerin bir diziden alınıp hiç değiştirilmeden bir başkasına klonlanmasına da alışmaya başlasak mı bir ufaktan?

Çılgın Dersane nerelerde?

Show TV’nin yaz başında yayına soktuğu işlerden “Çılgın Dersane Üniversitede” sürpriz bir şekilde sona erdi. Elbette izleyici henüz bunu bilmiyor... Bu erken final kararları biraz da Ramazan ayına filan denk geldiği için izleyici bu durumları kanalın bu aya özgü düzenlemesi zannediyor. Sonra unutuyor zaten... Gelecek sezon ekranda olmayacak işlerden biri daha böyle sessiz sedasız çekip gidiyor aramızdan ve kendine sadece bu köşede bir kutucuk buluyor. Dizi alemi çok tuhaf; vapurlar filan!

Yazarlarımızdan

01 Ağustos 2021, Pazar 07:01
01 Ağustos 2021, Pazar 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder