Fatmagül kimleri gömdü?

10 Haziran 2012, Pazar 05:00
AA

Fatmagül’ün Laneti (Fatmagül’ün suçu Ne?/ Kanal D) bildiğin dizi kadrosunun yarısını perişan etti. Fatoş’a bir şekilde bulaşan kim varsa dünya değiştirdi şu ana kadar. Mustafa’dan Leman’a uzanan bir ölüler kalabalığı içinde Fatmagül aradığı mutluluğu buldu ve anladığım kadarıyla bir de bebekle taçlandırdı... İki sezon boyunca entrika üstüne entrika yaratabilen harika senaristler de bir rahata kavuştu anlayacağınız. Dizinin yarısını cennete yarısını da cehenneme göndererek bir iç adalet sağlamanın rahatlığıdır bu; haksız mıyım?

[[HAFTAYA]]

ONUR ÜNLÜ FİLME GİRDİ!

“Leyla ile Mecnun”un sezon finali yapmasının ardından kendini uzun metrajlı filme vereceğini söylediğim yönetmen Onur Ünlü hızlı davrandı... Köklerini taşıdığı toprağı Akhisar’da yeni filminin çekimlerine başladı bile. Yarısını “Leyla ile Mecnun” kadrosunun oluşturduğu bir oyuncu ekibiyle “Sen Aydınlatırsın Geceyi” isimli romantik komedi filminde yine süper kahramanlar oynatacak olan Onur Ünlü belli ki sinemada da absürt mizahın sınırlarını zorlamaya devam edecek... Kısmetse bir gün sete gidip kim ne yapıyor, hangi dizi karakterinden hangi romantik süper kahraman çıkıyor yerinde göreceğim ve notunu düşeceğim. Bilginize...

KARATE SALONU GİBİ!

Son zamanlarda en hareketli kanalın Kanaltürk olduğunu söylememem bilmem gerek var mı? Malumunuz dizi prime time diliminde sürekli aksiyon filmleri yayınlıyor. Yarısı da Uzakdoğu kökenli olan bu filmleri seri şekilde izleyenlerin bir süre sonra yenilmez birer savaşçı olabileceğini düşünüyorum ben. Uzakdoğu dilindeki söyleyişiyle bu Dojo’dan yani dövüş sporu salonundan bir sürü usta çıkacaktır vallahi.

Hangi kral vizyonda kalacak?

Şimdi şu netleşti. Okan Bayülgen gelecek sene yarışma sunacak. Bu tamam. Ama şu netleşmedi; şovlarından sadece birine devam edecek ama hangisine? Okan’ın gönlünde yatan aslan “Medya Kralı” isimli işine devam etmek. Kanalın gönlünde yatan aslan ise Okan’la bütünleşmiş olan bir TV klasiği “Disko Kralı”ı ekrana taşımak gelecek sezon da. Şimdilik tatlı bir rekabet yaşanıyor iki fikir arasında. Ama iş hangisinde kalır diyecek olursanız, ben “Disko Kralı” süsü verilmiş bir “Medya Kralı” izleyeceğiz derim tv8 ekranında...

İlkay’a bir doktor getirin!

“Unutma Beni” kendini unutturmuyor. Öncelikle dizinin neredeyse büyük bir prodüksiyona sahip dizilerin alayından çok daha fazla reyting aldığını söyleyelim. Türkiye’de her üç evden birinde mutlaka izleniyor “Unutma Beni”... Bunu bir TV başarısı olarak özetleyebiliriz. Ama bu başarının içindeki savurganlık da göze batıyor sevgili okur. Hikaye iki ayda bir başladığı yere dönüyor ve aynı meseleler etrafında dolaşıyor. Bir de arada öyle büyük mantıksızlık silsilesi yaşanıyor ki görmeden edemiyor insan. Mesela dizinin karakterlerinden İlkay bir kaza geçirip kötürüm kaldıktan sonra resmen yatağa çivilenmiş halde yatıyor. Oysa tutmayan sadece bacakları ve bildiğim kadarıyla birkaç fizik tedavi seansından sonra yürümesi hiç de zor değil. Buna rağmen eve ne bir doktor giriyor, ne de eleman ben nasıl ayağa kalkabilirim telaşını yaşıyor. Hal böyle olunca gereksiz bir “damar” ortamı yaratıyor dizi. Böyle hatalarla da unutturmuyor kendisini kısaca...

Eşref Vakti zamanıdır...

TRT Müzik kanalı unutulmaya yüz tutan tüm müzik isimlerini ekranına taşıyarak bir nevi kamu borcu ödüyor sanatçı kesimine. Hakikaten de bir şekilde sesini duyduğumuz ama yüzünü göremediğimiz onlarca isim o ekranda kanlı canlı karşımızda olunca içimizde bir esenlik de oluyor. Neyse. Kanalın bu yılın işi diyebileceğimiz şovlarından biri de “Eşref Vakti.” Programla aynı adı taşıyan Fatih Ahıskalı ve Bekir Ünlüataer’in kurduğu müzik grubuyla renklenen bir iş aynı zamanda. Bir diğer özelliği de kamu ekranında çok da rastlayamayacağımız şöhret isimleri programa getirmekteki ustalıkları... Ustalığın ikinci evresinde de o şöhretin hiç bilinmeyen taraflarını ortaya çıkarmak var. Mesela önceki gün “Kurtlar Vadisi Pusu”nun ana karakteri Polat Alemdar’a hayat veren Necati Şaşmaz’ı müzik kuyusunun içine attılar resmen. Ve oradan bir bestekar Necati çıktı ki, doğaçlama olarak o an bestelenen yeni şarkısı dillere pelesenk olacaktır. “Eşref Vakti”, vakitli vakitsiz izleyeceğiniz yegane işlerden. Hakikaten kaçırmayın diyorum.

BAY TAHMİN NE OLACAK?

“Telegol”ün gelişiyle tv8 spor ekibi de değişecek doğal olarak. Bu değişim içinde en çok merak edilen şey de “Bay Tahmin” isimli programın sürüp sürmeyeceği. İyi haberi verelim. Artık spor üstü bir şov programı olarak kabul edilen “Bay Tahmin” cephesinde değişen hiçbir şey yok. Murat Özarı ve Fikret Engin ikilisi giderek renklenen şovlarına devam edecek. Hatta Serhat’ın yerinde olsam “Telegol” kadrosunu bu iki cin adamla güçlendiririm. Hakikaten çok seviliyorlar çünkü.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.