James Dean ölümden döndü! 65 yıl sonra film çekmek için diriliyor

AA

Hızlı yaşa, genç öl ama para kazanmaya devam et!

Ölüleri diriltmek artık mümkün hale geldi. Özellikle de bir Hollywood yıldızıysanız.

Son dönemde Hollywood filmlerinde yeni bir furya ortaya çıktı: Zombi oyuncular.

Yeni nesil teknoloji CGI ile sinema dünyasına damga vuran yıldızları yeniden ekranlara taşımak mümkün oluyor. Buna dijital dublörlük de deniyor. CGI teknolojisi genellikle fantastik film ve dizilerde kullanılıyor ancak artık özlemini duyduğumuz oyuncuları da tekrar tekrar izlememizi sağlıyor.

Bu teknoloji kısaca şöyle:

Ölen oyuncuların yüzlerce görüntüsü bilgisayar ortamına aktarılıyor. 3 boyutlu bir modelleme sistemi ile oyuncunun her mimiği ve tavrı kayıt altına alınıyor. Bir dublörün giydiği özel kıyafetler sayesinde de hareketlendiriliyor ve ekranda yeniden hayat buluyor.

Audrey Hepburn'ün reklam filmi

Hemen örneklerle anlatayım, 2014 yılında 50’lerin güzeller güzeli aktristi Audrey Hepburn, bir çikolata reklamı için yeniden canlandırılmıştı.

Aynı yöntem Star Wars’ın Prenses Leila’sı Carrie Fisher için de kullanılmıştı. Carrie Fisher da 2016'da hayatını kaybetmişti.

İnanılmaz değil mi?

Son zombi asi yakışıklı James Dean

Audrey Hepburn, Carrie Fisher gibi ölümüyle bizi derinden etkileyen yıldızlar derken,  CGI teknolojisinin zombilerine en son eklenen isim karizmatik serseri James Dean oldu.

Ah zavallı James…

Karizması dillere destan, adına şarkılar yazılan, genç kızların sevgilisi James Dean, 1955 yılında, henüz 24 yaşındayken trajik bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

Dean’in Küçük Serseri adlı Porsche 550 Spyder model arabası lanetli ilan edildi. Zira James’in ölümünden sonra birçok kişi ya o araba yüzünden öldü ya da sakat kaldı.


Asla çekemediği 4'üncü filmi

Ölümünden 65 yıl sonra ‘Asla tamamlayamadığı 4’ücü filmini çekmek için’ yeniden karşımıza çıkıyor asi James.

Finding Jack isimli film, Vietnam Savaşı sonrası geride bırakılan 10 köpekten biri olan Labrador cinsi köpeğini bulmak için yollara düşen Fletcher Carson'ın hikayesini anlatıyor.

Adeta Frankestein’lık yapan prodüksiyon şirketi, James Dean’in tüm görüntülerini ailesinden satın aldı ve ona hayat vermeye başladı bile.

Peki seslendirme nasıl olacak? E onu da başka bir oyuncu yapacak.

Yıldırım 2020 ‘de düşecek ve James yeniden hayata dönecek.

Sıradaki haber yükleniyor...