Örümcek ağı estetiği ile istediğiniz yaştasınız

11 Ağustos 2019, Pazar 08:00
AA

Merhaba sevgili okurlarım, bu hafta sizlere ameliyatsız yüz germe, gençleştirme yöntemlerinden biri ‘Örümcek Ağı’ estetiğinden bahsedeceğim. Genç ve güzel görünmek için bıçak altına yatmak istemeyenler ameliyatsız tedavi yöntemlerine yöneliyor. ‘Örümcek Ağı’ estetiği de bunlardan biri... Peki uygulama nasıl yapılıyor, kimlere uygulanabiliyor, avantajları neler?

● ‘Örümcek ağı’ estetiği uygulaması nedir?

‘Örümcek Ağı’ estetiği bir ameliyatsız cilt sıkılaştırma, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. ‘Örümcek Ağı’ estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için de ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı ‘Örümcek Ağı’ gibi işlenir. ‘Örümcek Ağı’ estetiğinin temelinde, azalan kolajenin yerine, tekrar kolajen üretilmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler güçlü bir lifting etkisi de sağlar.

‘Örümcek ağı’ estetiği kimlere uygulanır ve uygulama süresi nedir?

Kullanılan iğne ve asma işlemini gerçekleştirecek olan ip sayısı, kişinin yüzünde oluşan deformasyon ve sarkmalara göre değişiklik gösterir. Yarım saat gibi bir sürede tamamlanan işlem, kadın-erkek fark etmeksizin yüz bölgesinde problem yaşayan herkese hekiminizin kontrolünde rahatlıkla, ağrısız ve acısız şekilde uygulanabilir.

‘Örümcek ağı’ estetiği hangi durumlarda uygulanabilir?

Sarkma, kırışıklık, elastin kaybı, çene hattı ve yüz hatlarının sarkma nedeni ile netliğini kaybetmesi, derinin aşağı düşmesi, alt göz kapaklarının altında kırışıklıklar oluşması, ağız-dudak çevresinde kırışıklıklar oluşması gibi durumlarda uygulanır.

Yüze yerleştirilen ipler hissedilir mi ve dışarıdan bakıldığında fark edilir mi?

İplikler yerleştirildikten sonra hissedilmez ve çok ince olduklarından dışarıdan bakıldığında gözle fark edilmez.

‘Örümcek ağı’ estetiği uygulamasının etkileri ve kalıcılık süresi nedir?

İplerin etkisi cilt altına konulduğu andan itibaren başlar ve 1 ay içerisinde optimum seviyeye ulaşır. Ciltte gerilme, kırışıklıklarda gözle görülen azalma ya da kaybolma gözlenir. Etkisi 5 ila 7 yıl arasında değişir.

Sıradaki haber yükleniyor...