Artış olması normal

17 Ocak 2015, Cumartesi 05:00
AA

Erkeklerde görülen kıllanma sorun edilecek konu değil. Bu durum 40’lı yaşlardan sonra artış gösterebilir. Bir hastalık olmadığından tedavi edilmesine de gerek yoktur. Aksine normal ve sağlıklı yapıyı gösterir

SORU: Kanla karışık boşaldım

23 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken kanla karışık boşaldım. Ertesi gün yine aynı şey oldu. Çok korktum. Bana yardımcı olmanız mümkün mü?

CEVAP

[[HAFTAYA]]

Meniden kan gelmesi çoğu zaman meni keseleri cidarındaki tahriş gibi önemli olmayan durumlardan kaynaklanır. Bu durum nadiren de olsa hayatı tehdit edebilecek ciddi hastalıklardan meydana gelebileceği için mutlaka üroloji uzmanına başvurarak gerekli tetkikleri yaptırmalısınız.

SORU: Kıllar beni çok üzüyor

29 yaşındaım. Penisimde kıllanma var. Bu durum normal mi? Ayrıca bu kıllardan sırtımda ve omzumda da var. Bunun için ne yapmalıyım?

CEVAP

Erkek tipi kıllanmada anlattığınız durum normaldir. Yaş ilerledikçe, özellikle 40’lı yaşlarda kulak, kaş, göğüs ve sırt kıllarında birçok erkekte artış görülür. Bu bir hastalık olmadığından, hatta normal sağlıklı yapıyı yansıttığından tedavisi de yapılmaz. Ama günümüzde birçok erkek daha bakımlı gözükmek için vücut kıllarının en azından bir kısmından kurtulmayı tercih eder. Örneğin, sakalın üst kısmındaki kıllar, traşta sorun yaratan boyun kılları, kulak kılları, ense kılları, sırt ve omuzdaki kıllar, hatta göğüs kılları. Günümüzde lazer teknolojisi ile tüm bu kıllardan birkaç seansta ve kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Alexandrite lazer teknolojisi ile siyah renkte olan kıllar lazer enerjisi ile kökleri tahrip edilerek yok edilmektedir. Bu yöntemi uygulattığınız merkezin FDA onaylı, alexandrite sistem lazer kullanmasını ve uygulamanın deneyimli uzmanlarca yapılmasına önem veriniz.

SORU: Sperm gelmiyor

16 yaşındayım. Benim sorunum penisimden sperm gelmemesi. Mastürbasyon sırasında sadece penisimin ucuna şeffaf bir sıvı geliyor. Ama fışkırma olmuyor. Sadece damla damla geliyor. Penisim 10 santim. Acaba ne yapabilirim?

CEVAP

Meninin gelmemesi çesitli sorunların belirtisi olabilir. Meni keselerinin doğuştan gelişmemiş olması veya kanallarının tıkalı olması, meninin dışarıya çıkacağına mesaneye doğru geri kaçması bu nedenler arasındadır. Bir üroloji uzmanına başvurarak tekiklerinizi yaptırmanızı öneririm.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.