Geri dönüşü olmuyor

15 Kasım 2017, Çarşamba 05:00
AA
Hastanın yaşadığı sertleşme sorununa karşı son çare olarak penis protezi takılabilir. Protez 18 yaşından büyüklere ve vücudunda iltihap olmayanlara uygundur. Bu ameliyatın geri dönüşünün olmadığı unutulmamalıdır.

SORU: Penise estetik ameliyat yapılıyor mu?

34 yaşındayım, penis kalınlaştırıldığını duydum. Cinsel organımın boyu 12 santim ve büyütmek istiyorum. Bu ameliyatlar nasıl yapılıyor?

CEVAP

Evet, böyle ameliyatlar yapılıyor. Kalınlaştırma amacı ile kişinin kendi vücudunun belirli bölgelerinden alınan yağlar bölgeye enjekte ediliyor ve kalınlaşma sağlanıyor. Fakat bu yağ injeksiyonlarında yağın eşit dağıtılamaması ve zaman içinde kısmen vucut tarafından emilmesi nedeni ile çok estetik ve başarılı bir netice sağlanamayabiliyor.

En çok karşılaştığımız durum penis kısalığından şikayet eden aşırı kilolu erkeklerde penisin kökünün üst kısmındaki yağ dokusunun alınmasıdır. Buradaki yağ dokusu tam penis kökünde kalınlık yaparak ayaktaki kişide penisin olduğundan kısa görünmesine hatta aşırı şişmanlarda hiç görünmemesine sebep olur.

Mucize vaat ediliyor ama...

Buradaki yağ dokusu alınınca penis ortaya çıkar ve sanki uzatma yapılmış gibi estetik bir netice elde edilebilir. Penisi arka kısmından kemiğe bağlayan askıyı da ortadan kaldırdığımızda erkek ayakta iken penisin eskisine göre daha uzun ve sarkık durması sağlanabilir.

Fakat bu ameliyatın sertleşme sırasındaki penis boyuna fazla bir katkısı olmayabilir. Ayrıca tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüksek olan hasta beklentisinin bu tip ameliyatlar ile karşılanamadığı ve hastaların bu ameliyatlardan mucize sonuçlar elde edemeyecekleri unutulmamalıdır. Mucize sonuçlar vaat edilerek yapılan ve bilimsel olmayan cerrahi tekniklerde hastalar normal cinsel fonksiyon hatta idrar yapma fonksiyonlarında dahi soruna yol açabilen vahim sonuçlar ile karşılaşabilirler.

SORU: Penis protezi taktırabilir miyim?

35 yaşındayım. Sertleşme sorunum sürüyor. Her yolu denedim ama sonuç alamadım. Acaba penis protezi taktırabilir miyim? Kimlere takılıyor ve riski var mı?

CEVAP

Penis protezi tıbbi açıdan 18 yaşından büyük, kanama problemi ve aktif kanser hastalığı veya iltihabı olmayan, yaşam beklentisi uygun kişilere uygulanabilir.

Ayrıca ilaç tedavisine cevap vermemiş vakum cihazı kullanmayan ya da kullanmak istemeyen hastalara da takılabilir. Penis protezi takmanın da bir ameliyat olduğu ve her ameliyat gibi narkoz riski taşıdığı unutulmamalı. Bunun dışında ahlaki olarak bu protezi kötüye kullanabilecek olan kişilere ve akıl hastalarına takılmasından kaçınılması gerekiyor. Protez takma işleminin geri dönüşümsüz bir işlem olduğu unutulmamalı.
Sıradaki haber yükleniyor...