Önce testler yapılmalı...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeklerdeki hormon seviyelerinde bir sorun olduğu düşünülüyorsa mutlaka uzman bir doktorun tavsiyesiyle gereken testler yapılmalı. Testler yapılmadan kendi kendinize karar vererek hormon kullanmaya kalkmayın

SORU: Hormon seviyem nasıl yükselir?

Acaba hormon seviyesini yükseltmek için tam olarak ne yapmalıyım? Jel mi yoksa bir şey mi? Doktora gittim ama bana yardımcı olmadılar. Sizin yardımınıza ihtiyacım var. Bana ne tavsiye edersiniz? CEVAP Sizin hormon analizlerini gerekli kalitede yaptırıp sizinle karşılıklı görüşmeden bu şekilde gazeteden bir ilaç tedavisi vermem hem tıbbi, hem de mesleki açıdan uygun değildir. Doktorluk ciddi ve sorumlulukları olan bir iştir. Buradan size belirli konular hakkında genel bilgiler verebilirim ama ilaç adı ve dozu gibi bilgilerin gazete köşelerinden verilmesi tıbben ve hukuken sakıncalıdır.

[[HAFTAYA]]

SORU: Cinsel isteğim çok

26 yaşındayım. Aşırı şekilde cinsel istek duyuyorum. Günde yaklaşık 3-4 defa mastürbasyon yapıyorum. Alışkanlık mı yoksa hormon bozukluğu mu anlamadım. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP Durumunuzun bir hastalıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. Genç ve sağlıklı bir erkeksiniz. Düzenli bir cinsel yaşama ihtiyacınız var, o kadar. Tabii bu konuyu da ancak kendiniz çözebilirsiniz, evlenmeniz bir çare olabilir!

SORU: İlaçları içiyorum ama faydası olmuyor

35 yaşındayım ve bekarım. Fazla mastürbasyon yaptığım için testosteron hormonum düşük çıktı. Erken boşalma için doktora gittim. Verdiği ilaçların pek faydası olmadı. İlaçları 1 yıldır aralıklarla kullanıyorum ve kan testi yaptırıyorum. Sonuç alamadım. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Fazla mastürbasyon yapmak ile testosteron hormonu azlığının bir ilgisi yoktur. Hormonlarınızın tetkikler sonucu gerçekten düşük olduğu saptanır ise bu durumun sebepleri bulunarak tedavi edilir. Eğer tedavi sonucu hormon seviyeleri normal değerlere yükseltilemiyorsa dışarıdan uygun şekil ve dozlarda hormon tedavisi yapılır. Bir üroloji veya endokrinoloji uzmanına başvurunuz.

Yazarlarımızdan

19 Nisan 2021, Pazartesi 07:38
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:34
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder