Uludağ eski yıllarını özlüyor mu?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz hafta sonu 5 yıldır gitmediğim Uludağ’a kondum. Bir nevi kar tatilini özlemiş biri olarak kardan nasibini almak istedi bünyem. Dağa varmamla gönlüm çocuklar gibi şen oldu; sömestr tatili daha henüz başlamamış olsa da gördüğüm kalabalık beni benden aldı.

Özellikle son yıllarda her yerde olduğu gibi Arapların istila ettiği Uludağ'ın eski günlerinden maalesef eser yok. Telesijej sırasından tutun kafelere kadar yer bulmakta zorlanılan dağda kitle de maalesef çok sevimli değildi. Osmangazi Köprüsü'nün açılmasıyla daha da çabuk ulaşılan Uludağ'ın bir gizemi kalmamış artık. Geceleri İstanbul'un gözde mekanlarından Sess ve PM olmasaydı bir gram mutlu dönmeyecektim sanırım.

YILDIZ TİLBE SAHNEDE NASIL DELİRDİ?

Yıldız'ın her yaptığı hâl ve tavır bana mübah gelir bu sektörde. Olduğu gibi; kendiliğinden karakterinden asla ödün vermez. Canı ne istiyorsa o an onu yapar ve hiç umurunda olmaz. Geçtiğimiz haftalarda verdiği konserlerin birinde davulcusunun, orkestranın dışında hızlı ritim tutmasına sinirlenen Yıldız, orkestra elemanına seyircisi önünde verdi veriştirdi. Görüntüleri izlediğimde Tilbe'yi tanıdığımdan o an nasıl delirdiğini hâl ve tavrından çok çabuk anlayabildim.

Sahnede sabır eşiği kaçan ve durumu yönetemeyen Yıldız'ın bu hâline bilenler çok alışıktır. Nereden geldiğini şaşıran davulcusu o an sahneden gitmek ile kalmak arasında bocaladı. Sık sık orkestra da değiştiren Yıldız'ın dilinden anlayan az müzisyen olduğundan genelde işi bu anlamda hep zordur.

CAN YAMAN'IN MÜTEVAZILIĞI

"Erkenci Kuş" dizinin gözde oyuncusu Can Yaman'a genç kızların ilgisi gün geçtikçe daha da artıyor. Bir dönem Kıvanç Tatlıtuğ'a duyulan sempatinin şu sıralar Can Yaman'a geçtiği düşüncesindeyim. Can Yaman'ın mütevazılığını ve dizi setinde herkes tarafından çok sevildiğini duymuştum.

Ancak geçtiğimiz hafta sonu Lenovo’nun sponsoru olduğu Tahincioğlu Basketbol Ligi’nin en ihtişamlı organizasyonu All-Star 2019'da şöhretlerin yer aldığı 3’e 3 maçta da yakından şahit oldum.

Şov dünyasının ünlü yıldızları Alina Boz, Kıvanç Kasabalı, Büşra Pekin ve Derya Şensoy’un oluşturduğu mavi takımla Sarp Levendoğlu, Sedef Avcı ve Can Yaman’ın gerçekleştirdiği maç çok renkliydi.

Can Yaman'ın sahaya çıktığı sırada seyircinin ilgisi ve tezahüratı da çok çok fazlaydı.

Maç sonrası Can Yaman yanına gelen herkesle hiç sıkılmadan ve güvenliği karıştırmadan tek tek fotoğraf çekti ve herkese imza dağıttı.

SEZEN AKSU İÇİN İMZA KAMPANYASINDA SON DURUM

Müzik çalışmaları dışında sahneleri bıraktığını açıklayan Sezen Aksu'nun bu kararına hayranları bir türlü alışamadı .Her defasında "Sezen sahnelere dön" çağrısı yapan fan'ları geçtiğimiz gün bu nedenle imza kampanyası bile başlattı. Benden de destek istediklerinden duruma hemen el atıp her yerde yayınladım, imzamı da attım. 

“Biliyoruz, yorgunsunuz. Dinlenmek istiyorsunuz. Hepimizin böyle hissettiği zamanlar olur. Her şeyi bırakıp gitmek isteriz. Ama bilin ki biz sizi çok özledik ve eksikliğinizi her gün daha da derinden yaşıyoruz. Sizin konserleriniz dert paylaşma, hal hatır sorma, birbirimize sarılma, iç dökme, arınma buluşmaları gibi oluyordu. Biz tekrar şarkılarınızla dertleşmek, ağlamak, mutlu olmak istiyoruz. Yine kalp kalbe, göz göze olalım. Yine zor zamanlarda şarkılara sığınalım. Şarkılarınızda ‘Geri Dön’ diye seslendiğiniz gibi biz de size sesleniyoruz: ‘Bu sefer sen geri dön Sezen” açıklamasıyla Sezen'e mektup yazan ve kampanya başlatan fan'ları karşısında Aksu da çok şaşırmış durumda. 

INSTAGRAM DİYETİ NASIL OLUR?

Kronik sosyal medya bağımlısı olanların sayısı gün geçtikçe tavan yapıyor 

Günlük rutin yaşamda bir toplantı ya da sohbet sırasında parmağımızın farkında olmadan telefonda Instagram butonuna gitmesi an meselesi artık. Göz önünde iş yapanlar için biçilmiş kaftan olan Instagram'ın maalesef her sektör ve insandan bağımlısı çok. Telefonla vücudunun bir parçası gibi yaşayanların sayısı da yapılan istatistiklere göre gün geçtikçe artıyor. Kendimden yola çıkarak geçtiğimiz yıllara göre Instagram'da daha çok vakit geçirirken son aylarda artık daha çok dikkat edip Instagram diyeti yapmaya başladım.

Instagramın istatistikler bölümünde hareketler kısmını tıklayınca günde ortalama 45 dakika zaman geçirdiğimin de farkına vardım. O yüzden siz de Instagram bağımlısıysanız hemen internet üzerinden başka şeyler araştırıp ilginizi oraya verin ya da hemen telefonu bulunduğunuz alandan sabırla iki metre uzakta tutun. Emin olun işe yarıyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder