Yalakalık işe yaramadı

18 Eylül 2015, Cuma 19:00
AA

AK Parti'nin yeni milletvekili adaylarına bakınca yeni isimlerin bilinen ve güçlü olduğu görülüyor.

7 Haziran'da milletvekili adayı olup, ardından TBMM'ye giren isimler içinde ekranlarda sık gördüğümüz isimler de var.

Ancak bu isimler Haziran ayından beri politika üretmek yerine, basını, özellikle Doğan Grubu'nu eleştirmekle meşguldu.

Bunların içinde en önemlisi Abdürrahim Boynukalın. Hürriyet gazetesini basan, ölüm tehditleri savuran AK Parti İstanbul milletvekili Boynukalın aday gösterilmedi.

İkinci sırada ise, Haziran'dan beri, AK Parti adına sürekli televizyonlara çıkıp yorum yapan isim Muhsin Kızılkaya. Kızılkaya'nın son iki ayda yaptığı açıklamalardan akılda kalan yok. AK Parti'nin listesi bu kez seçmene hitap edecek, siyasetçileri tercih etti.

Özellikle İstanbul'daki adaylar. Örneğin, İstanbul Üçüncü bölge. 31 milletvekili buradan çıkıyor. Kürt seçmenin ağırlıklı olduğu ve HDP'nin en çok oy çıkardığı bölge. AK Parti 3. bölge birinci sıradan Mehdi Eker'i aday gösterdi.Kürt kökenli Eker de.

Yani 7 Haziran'da olduğu gibi, sadece popüler değil, seçmenin tümüyle nabzına hitap edecek isimleri ilk sıralara koydu. Koymak zorunda kaldı. Milletvekilleri ve adayların, liderlere yaptıkları yalakalık işe yaramadı.

Boynukalın ve Kızılkaya aday gösterilmedi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.