Kadir Has'a 20 yılda 500 milyon dolar

13 Haziran 2017, Salı 05:00
AA
Kadir Has Vakfı, Kadir Has Üniversitesi için 20 yılda tam 500 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Ünlü hayırsever işadamı  Kadir Has'ın öncülüğünde, 1992 yılında çalışmalarına başlanan ve 1997 yılında resmi kuruluşu gerçekleşen Kadir Has Üniversitesi eğitimde 20’nci yılını doldurdu. Kurulduğu günden bu yana Kadir Has Vakfı’nın 500 milyon doları aşan yatırımla desteklediği Kadir Has Üniversitesi teknolojiyi en verimli şekilde kullanan üniversitelerin başında geliyor. Türkiye’de ilk mobil ders uygulamasını gerçekleştiren, akıllı kürsü kullanarak öğrenci ve akademisyenlerin tüm teknolojik gereksinimlerine cevap veren üniversite, geçen yıl Steelcase Aktif Öğrenme Merkezi’ni de kurarak bir ilke daha imza attı.

İNOVASYON DERSİ

Yeni neslin öğrenme şekillerindeki değişimlerin, teknolojinin kullanımını kaçınılmaz hale getirdiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın “Teknolojiyi en verimli kullanan üniversitelerden biri olarak bu alandaki girişimlerimize bir yenisini daha ekledik. Öğrenim ve Öğretimde Mükemmeliyet Merkezi’ni kurduk” dedi. Müfredata girişimcilik ve inovasyon dersi de koyduklarını belirten Prof. Aydın “Mezun olmak için alınması gereken bir sosyal sorumluluk dersi vardı. Bu dersle, girişimcilik ve inovasyon dersini aynı konsept altında topladık. Her öğrencinin mezun olabilmek için bu derslerden birini başarmış olması gerekiyor” diye konuştu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.