Yazıcıoğlu'na 'seri' suikast!

Yazıcıoğlu'na 'seri' suikast!

25 Ağustos 2009, Salı 11:44
A A

Seçim gezisi sırasında bindiği helikopterin düşmesiyle hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na, 2006 yılında 6 şehirde 52 saat içinde 7 cinayet işleyen seri katiller Mehmet Karahasan ile Yiğit Bekçe tarafından suikast planlandığı ileri sürüldü. Ergenekon davası sanıklarından emekli Albay Hüseyin Vural Vural’ın bilgisayarında bulunan elektronik postada yazılanlara göre, iki seri katil yakalanınca suikast gerçekleşmedi.

Bilgisayarında bulundu

3. iddianamenin ekleri arasında Belgin Aksoylu’nun 21 Temmuz 2007 günü bir dönem MİT’te de çalışan Hüseyin Vural Vural’a gönderdiği e-posta yer aldı. Hasan Hüseyin Memiş imzalı yazıda şu iddialar yer aldı: “Talimatın geldiği yer bellidir. Karşı Devrimci Deyyuslar Organizasyonu’ndan. İsmail Yıldız ile Hayrullah Mahmud (İkisi de Ergenekon sanığı) geçen Ramazan Bayramı’nda öldürüleceklerdi. Eğer onlar öldürülebilseydi sırada BBP Genel Başkanı Yazıoğlu vardı.”

İlk durakları Tunus Caddesi

“Nasıl mı? Bildiğiniz gibi son Ramazan Bayramı’nı kana bulayan iki seri katil ellerini kollarını sallayarak karayollarında fink atıyorlardı. İkisi de ruhsal açıdan tam anlamıyla rahatsız kişilerdi. Aslında, ikisinin derdi kimseleri öldürmek falan değildi. Ancak onlarla görüşen bazı muteber görünümlü soysuzlar; onlara serserice cinayet işlemelerini salık vermişti. Hatta bir de ‘Merak etmeyin, kimse sizleri yakalayamayacak’ da demişti. Eğer jandarma ekipleri onları paketlemeseydi ilk durakları Tunus Caddesi’ndeki SESAR (İsmail Yıldız, SESAR Başkanı), sonra da Tuna Caddesi’ndeki BBP Genel Merkezi olacaktı.” 

Bahri BÜKE/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.