Yemek ve mutfak temalı 10 leziz film

Yemek temalı filmleri sever misiniz? Biz bu insanın mutfağa koşmasına 'neden olan' filmleri hem seviyor hem kilo aldırdığı için hiç sevmiyoruz. Masterchef Türkiye'nin yeni sezonunun başlamasıyla birlikte hepimizde bir mutfağa girme merakı oluştu. Buna herkes katılıyordur herhalde. Biraz mutfak ve yemek temalı filmler izleyip gaza gelmeye ne dersiniz?

14 Ağustos 2020, Cuma 16:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Julie ve Julia (2009)

Julie ve Julia (2009)

Meryl Streep ve Amy Adams, Nora Ephron’un yönettiği Julie & Julia’da yeniden bir arada. Julie & Julia’da Julie’nin bir yemek kitabındaki tüm tarifleri denemeye karar vermesini anlatıyor. Bu arada izleyiciler Julie’nin yaşadıklarına paralel olarak, yemek kitabının yazarı Julia Child’ın hikayesini de izleyecekler. Julie Powell’ın "Julie and Julia: 365 Days 524 Recipes 1 Tiny Apartment Kitchen" adlı kitabından uyarlanan filmin görüntü yönetmenliğini Stephen Goldblatt üstleniyor.

 Aşka Ruhunu Kat (2009)

Aşka Ruhunu Kat (2009)

Restoranında sunduğu özensiz ve ucuz yemeklerden para kazanamadığı için başı derde giren Zinosun sevgilisiyle de arası açılır. Star bir aşçıyı işe alarak yeni bir müşteri kitlesine kavuşur. Eski sanayi bölgesinde hangardan bozma lokanta, yeni aşçı sayesinde gözde bir gurme restoranına dönüşür.

 Aşk Tarifi (2007)

Aşk Tarifi (2007)

Manhattan’daki bir restoranın baş aşçısı olan Kate Armstrong, işinde oldukça başarılı ve disiplinli bir kadındır. İş hayatındaki disiplinini özel hayatına da uygulayan Kate, yaşamını sanki restoranı yönetir gibi yönetmektedir. Mükemmeliyetçi tavrı ile tatlı sert bir şekilde etrafındaki insanları ürküten Kate’in düzeni, yaşamını giren iki farklı insan nedeni ile sarsılacaktır. Restoranda aşçı olarak işe başlayan Nick, Kate’in aksine mutfakta çalışırken daha hareketli ve neşeli olmayı seven bir insandır. Yemek yaparken opera dinlemekten, iş arkadaşlarına takılmaya kadar son derece hareketli ve esnek bir yapısı vardır.

 Çikolata (2000)

Çikolata (2000)

Küçük bir Fransız köyündeki gündelik yaşam, yeni taşınan gizemli bir genç kadın ve kızı sayesinde bir anda değişiverir. Oldukça kasvetli ve birbirinin aynı günler geçiren kasaba halkı, anne-kızın birlikte açtıkları son derece sevimli çikolata dükkanı sayesinde, farkında olmadıkları bambaşka bir hayatla tanışırlar. Zevkin, eğlencenin, neşenin ve en önemlisi çikolatanın olduğu bir hayattır bu.


 Bir Tutam Baharat (2003)

Bir Tutam Baharat (2003)

Yemek uzmanı ve akıl hocası olan büyükbabası, Fanis’e hem yemekleri hem de hayatı tatlandırmak için onlara biraz tuz ve Bir Tutam Baharat katmak gerektiğini öğretir. Büyüyüp dört dörtlük bir aşçı olan Fanis, yemek yapma becerisini çevresindeki insanların hayatına tat katmak için kullanır. 35 yıl sonra Atina’dan ayrılır ve büyükbabası ve ilk aşkıyla tekrar bir araya gelebilmek için doğduğu yer olan İstanbul’a döner; ancak bu geri dönüş, kendi hayatına biraz baharat katmamış olduğunu hatırlatacaktır.

Tost (2010)

Tost (2010)

1960’ların Britanya’sının yiyecekleri üzerine muhteşem bir nostalji yolculuğu.

 Çok Pişmiş (2015)

Çok Pişmiş (2015)

Paris’te bir restoranda çalışan Şef Adam Jones, kötü alışkanlıklarından vazgeçemeyince sahip olduğu her şeyi kaybetme aşamasına gelir. İki Michelin yıldızlı şef bir noktadan sonra kendi mutfağını oluşturup hatalarını telafi etmeye karar verir. Bunun için ekibine üstün yetenekli şefleri ve güzel Helene’yi katmak zorundadır...

 Şef (2014)

Şef (2014)

Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Kendi mutfağına ait yemekleri nefistir ama lokantanın menüsüne bağımlı çalıştıkça yaratıcılığı ve ona bağlı olarak da yemeklerinin lezzeti düşüşe geçer. Üstelik önemli bir gurmenin yemekleri hakkında yaptığı olumsuz eleştiriler Carl için bardağı taşıran son damla olur. Yeteneğine rağmen kariyerinde düşüşe geçtiğini hisseden Carl’a tam da bu dönem bir teklif gelir: ikinci el bir bir yemek karavanı al ve kendi işinin patronu ol! Oğlu Percy ve eski bir arkadaşı olan Martinin yardımıyla Carl Amerika yollarında yemeğe ve yeni lezzetlere ve de en önemlisi hayata dair tutkusunu yeniden keşfedecektir.


 Şeflerin Savaşı (2012)

Şeflerin Savaşı (2012)

Jacky Bonnot (Michael Youn) aşçılık mesleğine gönül vermiş ancak mesleğinde bir türlü istediği seviyeye ulaşamamış bir kişidir. Sevgilisi Beatrice (Raphaelle Agogue) ile birlikte yolunu gözledikleri bebekleri için güzel bir hayat hazırlama telaşında olan Jacky, geçim sıkıntısından boyacılık dahi yapmaya razıdır. Öte yandan usta şef Alexandre Lagarde (Jean Reno) ise mesleğinin zirvesinde olmasına karşın patronu Stanislas Matter (Julien Boisselier) ile sorunlar yaşamaktadır.

Büyük Gece (1996)

Büyük Gece (1996)

İtalya’dan Amerika’ya bir İtalyan restoranı açmak için gelen Primo ve Secondo kardeşlerin işleri umdukları gibi gitmez. Aslında başarılı olma potansiyelleri olan kardeşler, restoranlarını ayağa kaldırmak için ünlü bir müzisyen arkadaşlarından bir geceliğine restoranlarında çalmalarını isterler. İşte o gece “Büyük Gece”dir. Her şeyin kusursuz olması için uğraşan ve film boyunca en güzel yemekleri yapmayı amaçlayan ikilinin, bu önemli geceye hazırlanışlarını izlemekten büyük keyif alacaksınız!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tatildeymiş gibi hissettiren 10 gençlik filmi