Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel öldürüldü

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel öldürüldü

Yeni Akit Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yürüten Kadir Demirel, bıçaklanarak öldürüldü

29 Mayıs 2017, Pazartesi 21:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İddialara göre, saat 17.30 sıraralında Kadir Demirel’e telefon geldi.

Kızı ile damadının tartışğının haber verildiği telefon üzerine Demirel, ’Acil bir işim çıktı diyerek’ gazeteden çıktı.  

Damadı ile kızının oturduğu adrese giden Kadir Demirel, çiftin arasını düzelmek için damadıyla konuşmaya başladı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle ikili arasında tartışma çıktı. 


BABASINI KURTARMAK İÇİN ARAYA GİRİNCE YARALANDI


Tartışmanın büyümesi üzerine Cemil Yavuz Karanfil, eline geçirdiği bıçakla kayınpederi Kadir Demirel’i sol karın boşluğundan bıçakladı.Bu sırada babasını kurtarmak için araya giren Esma Karanfil de bıçakla yaralandı. Damat Cemil Yavuz Karanfil, olayın ardından kaçarak izini kaybettirdi.


KIZI AMELİYATA ALINDI


Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Kadir Demirel ve Esma Karanfil’i ambulansla Bağcılar’daki özel bir hastaneye kaldırdı ancak kurtarılamadı.

Ağır yaralı olan kızı Esma Karanfil ise kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.

Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

CENAZE ADLİ TIP'A KALDIRILDI


Bıçaklanarak öldürülen Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in cenazesi savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Kadir Demirel'in cenazesi, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere ambulansla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.  

Bu arada haberin duyulmasının ardından Kadir Demirel'in eşi Gülseren, oğlu Fatih Demirel, diğer kızı Sümeyye Urhan ile yakınları ve Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi olay yerine geldi.  Olayın gerçekleştiği evin bulunduğu siteye gazetecilerin girişine izin verilmedi. 

GEÇEN ÇARŞAMBA ERDOĞAN'LA BELÇİKA'YA GİTMİŞTİ


Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı gezilerini takip ederdi. Demirel, Kuveyt gezisinin ardından en son Erdoğan’la çarşamba günü Belçika’nın başkenti Brüksel’e gitmişti.KADİR DEMİREL KİMDİR?


1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde  okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti. 

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Boğazı'nda gemi geçişleri çift yönlü askıya alındı