Yeni başlayanlar için 10 harika anime

Japon çizgi roman sanatı olan Manga’nın canlandırılmış hali olan animenin kendine ait özel bir kitlesi var. Bugüne kadar hiç izlemeyenlerin maalesef animelere karşı büyük bir önyargısı var. Hatta animeler, 'Japon çizgi filmi' olarak naılıyor. Ancak bir başladığınız zaman sonunu getiremeden rahat edemeyeceğiniz onşarca anime var. İşte, yeni başlayanlar için 10 harika anime.

04 Mayıs 2020, Pazartesi 16:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bleach-2004

Bleach-2004

Dizinin ana kahramanı Ichigo Kurosaki ruhları görebilme yeteneğine sahip olduğu için arafta kalan ruhları kurtarma görevini edinir. Ruhlar Topluluğu ve gerçek dünya arasında geçen serinin yapımcısı ise Tite Kubo’dur.


Sword Art Online - 2012

Sword Art Online - 2012

2022 yılında Sword Art Online isimli bir oyun piyasaya sürülür ve başa takılan bir alet aracılığıyla oyunu oynayanlar oyuna bağlanırlar. Kafaya takılan alet aracılığıyla Sao adlı bir dünyaya adım atılıyor ve level atlanarak oyun devam ediyor. Oyunun garip tarafı ise bu oyuna giren insanların sonrasında gerçek dünyaya dönememesi. Yuki Kajiura’nın bu serisi en çok ilgi çekenler arasında ilk beşte yer alıyor.

Tokyo Ghoul -2014

Tokyo Ghoul -2014

Tokyo’da cinayetler her geçen gün artmaktadır. Bu cinayetleri işleyenler ise Ghoul’lardır. İnsan ve Ghoul dışında başka bir şeyler beslenemedikleri içinse terör estirmektedirler. On sekiz yaşındaki Ken, kız arkadaşının saldırısına uğradıktan sonra bir sabah uyandığında kendini Ghoul olarak bulur ve işte olaylar o noktada başlar. Manga’nın yaratıcısı ise Sui Ishida’dır.

My Neighbor Totoro -1988

My Neighbor Totoro -1988

Adı en çok bilinen anime yaratıcılarından Hayao Miyazaki’nin en sevilen animelerinden biri My Neighbor Totoro. Totoro adlı sevimli yaratık sadece çocuklara görünmektedir. Bu sevimli yaratık, anneleri hasta olduğu için üzülen iki çocuğun en iyi arkadaşı olacaktır.

Shingeki No Kyojin - 2013

Shingeki No Kyojin - 2013

İnsanları sadece keyif aldığı için yiyen bir devin hikayesini konu alıyor anime. İnsanlar ise bu devlere karşı yüksek duvarlar inşa ederek bu devlerden korunmanın bir yolunu bulmuşlar. Fakat bir gün geliyor ve devler saldırıyı gerçekleştiriyor. Ailesi gözleri önünde devler tarafından yenen iki kardeş ise devlerle savaşabilmek için askeri eğitime katılıyorlar. Ve seri böylece başlamış oluyor.

Angel Beats! -2010

Angel Beats! -2010

Hem güldüren, hem ağlatan; karmaşık duygular yaşatan bir anime serisi var karşımızda. Ölümden sonraki hayatta geçen animede gençlere ikinci bir şans verilmiştir ve pişmanlıklarını telafi etme şansına sahip olmuşlardır. Bir lisede geçen hikayede bir de isyankar bir grup vardır. Bu grup tanrıya isyan edip, meleklerle savaşmaktadır. Angel Beats! su gibi akan bir anime, kaçırmayın derim!


Spirited Away - 2001

Spirited Away - 2001

Bir diğer en sevilen Hayao Miyazaki eseri daha! Chihiro ve ailesi yeni bir kasabaya taşınırlar. Yaptıkları yolculuk sırasında tünelde büyülü bir dünyayla karşılaşan aile için her yer o kadar da yolunda gitmeyecektir. Kasabada yolunda gitmeyen bazı durumlar sonucunda ailesini kaybeden küçük kız, babasını kurtarmak için bir maceraya atılacaktır. Bu macerada küçük kahramanımızın başına acaba neler gelecek?

 Ghost in the Shell - 1995

Ghost in the Shell - 1995

Anime, Motono Kusanagi adlı bir robot, bir kuklacı ve kimliği bilinmeyen bir hacker’ın hikayesini konu ediniyor. 2029 yılında insan beynine girerek bilgi çalmak çok kolay olmuştur ve kuklacı üst düzey bilgiler edinmiştir. Bu bilgiler yüzünden de peşine iki adam takılacaktır. Polisiye türündeki animenin yaratıcısı ise Mamoru Oshii’dir.


Death Note-2006

Death Note-2006

Sıra dışı bir defter gökten Yagami Light isimli bir lise öğrencisinin önüne düşer ve olaylar böylelikle başlar. Bu defterin içinde şu cümle yazmaktadır: “Bu deftere ismi yazılan kişi ölecektir.” Seri Light’tın bu deftere yazdığı isimdeki adamın ölmesiyle başlar. Peki Light bu defterle ne yapacaktır?

Tokyo Godfathers -2003

Tokyo Godfathers -2003

Üç evsizin hayatını konu edinen anime, bu üç evsizin çöpte bir bebek bulmasıyla başlar. Hep anne olma hayali kuran Hana diğer ikisini o gece bebeğe bakmak için ikna eder. Ertesi gün olduğundaysa üçlü, bebeğin annesini bulmak için yola koyulurlar. Bu yolculuk boyunca kendi geçmişleriyle de yüzleşmeleri gerekecektir. Animenin yaratıcısı Satoshi Kon’dur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Audrey Hepburn hakkında bugüne kadar bilinmeyen 13 detay