Yeni emoji koleksiyonu yolda

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında bolca kullanılan emojiler, yeni koleksiyon ile genişliyor. Unicode’un hazırladığı yeni emoji koleksiyonu yolda

27 Mart 2017, Pazartesi 19:25
A A
Yeni emoji koleksiyonu yolda
Sosyal medya kullanımının inanılmaz boyutlara çıkmasıyla, insanlar her şeyini burada paylaşmaya başladı. Sevinç, hüzün, kızgınlık ve aşk gibi duyguları yansıtabilen emojiler, konuşmaların ve mesajların adeta tamamlayıcısı haline geldi. Bu emojileri kullanmayı çok seviyorsanız, size güzel bir haberimiz var. Yeni emoji koleksiyonu yolda.

Unicode, yeni emojiler üzerinde çalışıyor. Haziran 2017‘de çıkması planlanan emojiler neredeyse hazır hale geldi. Tüm uygulama, site ve telefonlardaki emojilerin yer aldığı site Emojipedia, bu güncellemeyi duyurdu. Siteden, 69 yeni emojinin yer aldığı bir fotoğraf paylaşıldı.

69 yeni emoji arasında ufo, dinozor, elf, vampir, zombi, büyücü, cin ve denizkızı gibi fantastik karakterler yer alıyor. Ülke bayrakları, yiyecek / içecek, hayvanlar, yoga gibi öğeler de eklenmiş.

Açıkçası uygulamalarda kategori halinde gruplanan o kadar çok emoji varken, gelen yeni emoji koleksiyonu ile hepten genişleyen bu listedeki tüm emojileri kim, ne kadar kullanır bilinmez. Ancak alternatif iyidir diyenlerin hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Emojiler uygulamadan uygulamaya değişen farklı görünümlere sahip oluyor. Paylaşılan görsel Apple emoji renderi alınarak hazırlanmış. Bu emojiler, Apple emoji karakterlerini kullanan WhatsApp’ta ve Apple’ın uygulaması iMessage’da böyle görünecek. Ancak henüz çalışma halinde oldukları için son halleri diyemeyiz. Yayınlanana kadar değişiklik gösterebilirler. Yeni emoji koleksiyonu, Haziran 2017‘de yayınlanacak.

Twitter iddiaları ortalığı karıştırdı!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mars'ta tsunami olmuş