Yeni iPhone, Android'e karşı!

Yeni iPhone, Apple'ın Android'e kaptırdığı tahtı geri alması için yeterli olabilecek mi?

15 Ağustos 2013, Perşembe 19:30
A A

Apple hayranları, yeni iPhone'nun 10 Eylül'de tanıtılacağı iddiasının heyecanını yaşıyorlar. Markaya sıkı şekilde bağlı olan teknoloji kullanıcıları, yeni iPhone'nun, Apple'ı yeniden liderliğe oturtacağına inanıyorlar.

Telefon piyasasında uzun süre iPhone ile lider durumda kalan Apple, geçtiğimiz yıl liderliğini Android telefonlara bırakmak zorunda kalmıştı. Hızla yükselen Android işletim sistemi esnek yapısı ve kolay kullanım özellikleri ile gittikçe daha çok insanı cezbediyor.

Ancak Apple bu gidişatı durdurmak ve yeniden lider konuma yükselmek için özellikle bu kış döneminde duyuracağı yeni ürünlerine güveniyor. Apple yönetim kurulu da, şrketin büyük kar etmesine rağmen birincilikten inmiş olmasını dikkate alarak Apple CEO'su Tim Cook'u, önlemler alması için uyarmıştı.

Yeni iPhone'un tekrar birinciliğe yükselmesi için Apple'ın değişik "numaralar" yapacağı düşünülüyor. Örneğin, telefonun farklı renk seçeneklerinin olması ve isteyenler için ahşap kasalı özel sürümlerin piyasaya çıkacağı konuşuluyor. Zira Google satın aldığı Motorola ile ürettiği Android telefonu Moto X ile bunları yapabiliyor.

Motorola'nın uzun zamandır kullandığı, iPhone'da ise eksik olan parmak izi okuma özelliğinin de nihayet iPhone'a adapte edilmesi bekleniyor. Böylece kullanıcılar sadece parmaklarını dokundurarak telefonun kilidini çözebilecekler.

Peki ama tüm bunlar Apple'a, kaybettiği tahtını geri kazandırabilecek mi? Bu, hem Apple'ın yeni ürünlerinin başarısına, hem de Android'in neler yapacağına bağlı. Eğer Google Android 5 için çok fazla beklemez ve önemli yeniliklere imza atarsa, Apple'ın işi oldukça zor. Ama bir zamanlar "Nokia'yı ki >CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.