Yeni nesil çamaşır makineleri her şeyi düşünüyor!

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte evli çiftlerin en yoğun ilgi gösterdiği cihazların başında kuşkusuz çamaşır makineleri geliyor. Ancak dijital dönüşümle birlikte klasik makine kavramı tamamen ortadan kalktığı için ‘nasıl bir makine almalıyız’ konusunda kafalar karışık.

22 Haziran 2019, Cumartesi 11:41 Son Güncelleme:
A A

Dijital dönüşümünü tamamlayan yeni nesil çamaşır makineleri, enerjiden, sudan ve deterjandan tasarrufta sınırları iyice zorluyor. Sensörleri sayesinde lekeye göre yıkama yapan cihazlar, hassas kumaşları anında tanıyor, deterjan bittiğinde haber veriyor, çalışırken sonradan çamaşır koymaya izin veriyor, hatta herhangi bir arızada telefonunuza mesaj da atıyor.

Hâlâ binlerce kullanıcı akıllı teknolojinin ne gibi kolaylıklar getirdiğini tam kafasında oturtamadı. Bu cihazlar özel sensörlerle donatıldıkları için ihtiyaca göre enerji harcıyor, internete bağlandıkları için kullanıcıyla iletişim kuruyor, telefonunuza deterjan bitti ya da şu bölgede arıza çıktı’ mesajı veriyor. Özetle çamaşırlarınıza gereken ilgiyi gösteriyor. Sektörün en büyük oyuncularının kıyasıya rekabet ettiğini en güçlü ürünleri sizler için derledik. Her birinin birbirlerine karşı üstünlükleri olan bu cihazların taksit süresinin de kısa süre önce 12 aya kadar çıkarıldığını da hatırlatalım.

LG TwinWash

LG TwinWash

Bu cihaz, 2 farklı çamaşır makinesinin birleşiminden oluşuyor. Üstte yer alan makine 17 kg yıkama ve 10 kg kurutma kapasitesine, altta yer alan makine ise 3.5 kg yıkama kapasitesine sahip. Yani artık beyazlar, hassas çamaşırlar ve renkliler tek bir seferde yıkanabiliyor. Buharlı antialerjik modu sayesinde elbiselere yapışan evcil hayvan tüylerini de yok eden makine, özel uygulaması ile uzaktan da kontrol edilebiliyor. Cihaz çalışırken tekrar çamaşır koymaya imkanı tanıyor.


Fiyatı 8900 TL

Arçelik 10143 WF

Arçelik 10143 WF

Bu akıllı cihaz da sıvı deterjan dozajlama sistemi sayesinde gerekli olan deterjan ve yumuşatıcı miktarını otomatik olarak belirliyor. Çiftli su jeti sistemi de deterjanlı suyu çamaşırlara daha hızlı püskürterek daha etkin temizlik sağlıyor. Özel havalandırma programı ise tamburdaki çamaşırların üzerine buhar gönderiyor ve böylece çamaşırlardaki kötü kokular yok oluyor.


Fiyatı 4830 TL

Samsung WW12K

Samsung WW12K

Bu cihaz sadece unutulan çamaşırları değil, ilave deterjan ve yumuşatıcı eklemeyi de mümkün kılıyor. Telefon uygulamasıyla uzaktan kontrol edilebilen bu cihaz ile de evin içinde veya dışında anında yıkamayı başlatabilir veya duraklatabilirsiniz. Cihazın en büyük özelliklerinden biri ise Köpükle Yıkama Teknolojisi. Bu sayede deterjan, köpüklere dönüşerek, kumaşa hızla nüfuz ediyor ve düşük sıcaklıkta bile en etkili yıkamayı sağlıyor. Giysilerdeki kötü kokuları sıcak hava ile giderme ve hoş koku verme özelliğiyle de öne çıkan cihazın otomatik hata izleme sistemi de var.


Fiyatı 6899 TL

Vestel KCM 9914

Vestel KCM 9914

Bu makinenin en büyük özelliği ise yıkama zamanının önceden ayarlanabilmesi. Bunun önemi ise şöyle tanımlanabilir: Türkiye’de 22.00 - 06.00 saatleri arasında elektrik ücretlendirmeleri daha düşüktür. Eko Zaman Ayarı aktif olduğunda makineniz bu saat aralığında çalışarak, elektrik ücretinden tasarruf yapmanızı sağlayabilir. 2 kilograma kadar olan hafif kirli çamaşırlarınızı 12 dakika gibi rekor bir sürede yıkayabilen makine, sahip olduğu deterjan sensörü ile çamaşırınıza göre ne kadar deterjan kullanılması gerektiğini de söylüyor. Cihaz ayrıca özel butonu sayesinde dışarıdan deterjan siparişi de verebiliyor.


Fiyatı 4399 TL

Bosch Home Professional

Bosch Home Professional

16 türde farklı lekeyi algılayabilen bu makine de ilave çamaşır alabilmenin haricinde çamaşıra göre size en uygun yıkama programın, sıcaklık derecesini ve sıkma devrini önererek büyük bir tasarruf sağlıyor. Başlatacağınız programın harcayacağı su ve elektrik seviyesi ile bitiş süresini de bildiren makine, telefon ya da tabletten de mesafe tanımaksızın kontrol edilebiliyor.


Fiyatı 6340 TL


Hazırlayan: Murat Gülderen / POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Alüminyum folyonun kullanım alanları