Yeni Zelanda’da kıyaya vuran devasa nesne herkesi şoke ediyor!

Yeni Zelanda’da kıyıya vuran garip cismi görünce neye uğradığını şaşırdı.

12 Aralık 2016, Pazartesi 11:12
A A

Yeni Zelanda’nın nüfusu en yoğun adalarından birisi olan Auckland’de karaya vuran devasa boyuttaki nesne, görenleri şaşkına çeviriyor.

Daily Mail gazetesinin haberine göre; Yeni Zelanda’da yaşayan Melissa Doubleday adlı bir kadın, Auckland’in yakınlarındaki Muriwai Plajı’ndan arabayla geçtiği sırada, kıyıda garip bir görüntüyle karşılaştı.

Doubleday, uzaktan gördüğü garip nesneyi ilk bakışta kıyıya vuran ölü bir balina sandı. Fakat ilginç görüntüye biraz daha yaklaştığında, kaya midyeleriyle ve okyanus suyunun sürüklediği ağaç dallarıyla kaplı büyük bir cisim olduğunu fark etti.

Yeni Zelanda’da geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan 7.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, deniz tabanı en az iki metre yukarı çekilmiş ve kıyıda ortaya çıkan ilginç manzaralar herkesi şaşırtmıştı.

Bilim insanları deniz tabanı seviyesinin yaklaşık iki metre yüzeye yaklaştığını ve böyle bir görüntüyle daha önce hiç karşılaşmadıklarını ifade etti.

İşte Yeni Zelanda depremi sonrası ortaya çıkan görüntüler…

Deprem felaketinden sonra, aralarında çok sayıda turistin de bulunduğu binden fazla insan bölgeden helikopterlerle tahliye edildi. Bölgede Mart 2016’da kaydedilen fotoğraflar ile deprem sonrasında çekilen kareler arasındaki fark, görüntülere böyle yansıdı.

Aynı bölgede depremin ardından yaşanan toprak kayması sonucunda, çok sayıda inek ilginç şekilde mahsur kalmıştı. O ineklerden bazıları günler sonra kurtarılabildi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.