Yenidoğan bebek nasıl uyandırılır? Yenidoğan bebeği uyandırma şekilleri

Yenidoğan bebekler ilk zamanlarda derin uykuya çok kolay dalar ve bu uyku süresi kesintisiz 6-7 saati bulabilir. Bu nedenle beslenme süreleri aksayabilir ve sarılık olma riski artabilir. Beslenmesinin aksamaması için yenidoğan bebek nasıl uyandırılır merak ediyor ya da yenidoğan bebeği uyandırma şekilleri nasıl öğrenmek istiyorsanız haberimize bir göz atın.

05 Haziran 2020, Cuma 09:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bebek gelişiminde en önemli iki faktör düzenli beslenme ve düzenli uyku. Bu nedenle yenidoğan bebekler belirli sürelerde uyandırılıp beslenmesi gerek. Peki, yenidoğan bebek nasıl uyandırılır? Yenidoğan bebeği uyandırma şekilleri neler?


Yenidoğan bebek nasıl uyandırılır?

Yenidoğan bebek nasıl uyandırılır?

Yenidoğan bebeği en iyi uyandırma şekli kucağınıza alıp emzirme pozisyonuna geçirmek. Meme ucu ağzına değdiğinde beslenmeye başlar ve uykusu hafifler. Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa yüzüne ve vücuduna narin hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Bu yöntemde işe yaramazsa hafifçe burnuyla oynayabilir ayaklarını gıdık yapabilirsiniz. 

Uzmanlar yenidoğan bebekleri uyandırmak için emzirme pozisyonuna geçirmeyi ve meme ucunu dudaklarına değdirmeyi tavsiye ediyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yenidoğan bebek kaç saat uyur? Yenidoğan bebeklerin uyku düzeni