Yenikapı Mitingi'ne yüzerek gitmeye çalışan gençler: SAT'lar durdurdu

Yenikapı Mitingi'ne yüzerek gitmeye çalışan gençler: SAT'lar durdurdu

Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne yüzerek gelmeye çalıştıkları görüntülerle gündeme gelen Sunay Göktentürk ve Burak Hanedar, 4 saat boyunca denizde kulaç attıklarını söyledi. Sahilde oluşan yoğunluktan dolayı geri gönderildiklerini belirten Sunay Göktentürk, "SAT komandoları geldi, 'Ne yapıyorsunuz' dedi. Niyetimiz reisi görmekti, göremedik, 3-4 saat denizde durduktan sonra yüze yüze geri gittik" dedi

09 Ağustos 2016, Salı 11:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yenikapı'da pazar günü düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne yüzerek gitmeye çalışan Sunay Göktentürk (28) ve Burak Hanedar (17) miting alanına ulaşabilmek için 4 saat boyunca denizde kulaç attıklarını söyledi. Miting alanına akın eden vatandaşları taşıyan vapurlar nedeniyle deniz trafiğinin normalden çok daha fazla olması iki arkadaşın işini zorlaştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTON A.Ş.’de çalışan ve Arnavut göçmeni olan Sunay Göktentürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Yenikapı’da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' için farklı bir şey yapmak istediklerini ve alana yüzerek gitme kararı aldıklarını söyledi.

SAT KOMANDOLARI DURDURDU

Alana giden kara ve deniz yollarında yaşanan yoğunluğun da bu kararı almalarında etkili olduğunu belirten Göktentürk, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Reis davet etti, biz de katılmak için Yenikapı’ya gittik. Baktık karayolu ile ulaşılamıyor, vapurlar da dolu. Arkadaşla beraber dedik yüzerek gidelim. Bayrağı aldık açıldık, gemilerin arasına girdik. Oralarda baya kaldık. Geçmeye çalışıyoruz, geçemiyoruz. Çok sayıda gemi gidip geliyor. Bir arkadaşımız daha vardı Halil isminde onun nefesi yetmedi ‘geri döneceğim’ dedi. Sahil Güvenlik geldi çocuğu aldı, geri götürdü. Biz Burak’la orada 3-4 saat kaldık, geçmeye çalıştık geçemedik. Zaten yoğunluktan dolayı milleti geri gönderiyorlardı. Gelen gemiler geri gitmeye başladı. Gemiler arka arkaya gelince baya dalgalanma oldu aralarda kaldık. SAT Komandoları geldi, ‘ne yapıyorsunuz?’ dedi. Niyetimiz reisi görmekti. Reisi göremedik, 3-4 saat denizde durduktan sonra yüze yüze geri gittik.”

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer47513","47513","201608","47513-493584.jpg","1", "0","Yenikapı Mitingi'ne yüzerek gitmeye çalışan gençler: SAT'lar durdurdu");

İLGİ ODAĞI OLMUŞLARDI

Su sporuna ilgili olan ve 2 yıl boyunca eğitim aldığını ifade eden Sunay Göktentürk, “Yüzme kurslarına gidiyorum 2 senedir. Oradan bir tecrübemiz var. Sıkıntı olmadı bizim için. 23 gündür tuttuğumuz nöbeti taçlandıralım diye böyle bir karar aldık, yüzerek gitmeye çalıştık. O ara zaten bizim de hiçbir şeyden haberimiz yok. Kameralar çekmiş” dedi. Mitinge katılma şekilleriyle oldukça dikkat çeken iki arkadaş miting alanına gelen vapurlardaki vatandaşların da ilgi odağı haline gelmişti.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması