Yeşil Yol nöbetine jandarmadan müdahale!

Yeşil Yol nöbetine jandarmadan müdahale!

Samistal Yaylası'nda nöbet tutan köylülere jandarma müdahale etti. Samistal Yaylası'na çıkan her iki yol güzergahı da İl Özel İdaresi'ne ait araçlarla barikat oluşturularak ulaşıma kapatıldı. Çamlıhemşin'den yaylaya çıkışa da güvenlik güçleri izin vermedi

11 Temmuz 2015, Cumartesi 17:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karadeniz'de 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi için Rize Çamlıhemşin'deki Yukarı Kavrun Yaylası’na tepkiler nedeniyle sokulamayan iş makineleri, vadinin arka tarafındaki Samistal Yaylası’na komando birlikleri eşliğinde getirilerek yol çalışması başlatıldı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer33057","33057","201507","33057-332061.jpg","1", "0","Rizeli yine Yeşil Yol'a 'dur' dedi");

 

Durumu haber alınca bölgeye hareket eden yöre sakinleri, arızalandığı iddiasıyla bırakılan iş makinesi yolu kestiği için yaylaya gidemeyince insan zinciri ile taş taşıyarak yeni bir yol oluşturdu. Samistal Yaylası’na ulaşan grup, iş makinesinin önüne geçerek yol çalışmasını durdurup nöbete başladı.

Samistal Yaylası’nda iş makinesinin çalışmasını engellemek için dünden bu yana mücadele eden köylülere güvenlik güçleri tarafından sert müdahalede bulunuldu. İş makinelerinin önünde bekleyen kadınları bugün öğleden sonra jandarmalar uzaklaştırırken, bazılarını sürükleyerek götürdü. Jandarma bu sert müdahalenin ardından, yaylada bulunan yöre sakinlerinin iş makinelerinin yanına yaklaştırmadı.

 

Bu arada, Samistal Yaylası’na çıkan her iki yol güzergahı da İl Özel İdaresi’ne ait araçlarla barikat oluşturularak ulaşıma kapatıldı. Çamlıhemşin’den yaylaya çıkışa da güvenlik güçleri izin vermedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona hastalarıyla temaslı olan çalışanlar 14 gün izinli sayılacak