Yeşilçam'ın bilinmeyen fotoğrafları

Yeşilçam'ın tozlu raflarında kalmış olan fotoğraflar sosyal medya aracılığıyla yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. İşte o fotoğraflardan bazıları...

12 Ekim 2016, Çarşamba 10:59 Son Güncelleme:
A A

Yeşilçam'ın tozlu raflarında kalmış olan fotoğraflar sosyal medya aracılığıyla yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. İşte o fotoğraflardan bazıları...

Seksenlerden Komedi Dans Üçlüsü: Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya.

1976 yılında çekilen 'Öyle Olsun' filminden bir kare:Hulusi Kentmen, Tarık Akan ve Müjde Ar.

Kemal Sunal ve Gül Sunal'ın evlilik yıldönümü kutlamasından güzel bir kare: Halit Akçatepe, Gül Sunal, Kemal Sunal ve Tarık Akan.

Yetmişlerden Altınkelebek: Barış Manço, Emel Sayın. Zeki Müren, Türkan Şoray, İbrahim Tatlıses, Nükhet Duru, Talat Bulut, Sezen Aksu.

Yine yetmişli yıllardan bir kare: Emel Sayın ve Ekrem Bora.

Yetmişli yıllar ve Emel Sayın, Adile Naşit.

Süper Baba dizisinin Çengelköy çekiminden bir kare: Şevket Altuğ, Eray Demirkol, Payende Çizmeci, Yeliz Tozan.

Pazar akşamlarının vazgeçilmezi: Bizimkiler dizisiydi. Keyifle izlenirdi ertesi günün Pazartesi olmasına rağmen.Ne çok kayıp verdi bu dizi...

Perihan Abla dizisinden bir kare: Perran Kutman, Şevket Altuğ, Tuluğ Çizgen, Ercan Yazgan, Alpay İzer, Songül Ülkü, Erol Durak, Reyhan Ayyüzlü, Latife Saruhan.

Türk televizyon tarihinin ilk sitcomu: Kaynanalar. Tekin Akmansoy, Leman Çıdamlı ve Defne Yalnız.

Uzaylı Zekiye dizisinden bir kare: Dizi 1987'den 1990 yılına kadar yayınlanmıştı. Dizinin yönetmenliğini Oksal Pekmezoğlu, müziklerini de Cahit Berkay yapmıştı. Başrol Oyuncusu ise Seden Kızıltunç'tu.

Devekuşu kabare.. Yasaklar, Deliler, Reklamlar, Aşk Olsun, Beyoglu Beyoglu ve nicesi... Zeki Alasya, Metin Akpınar, Sema Yunak ve Nevra Serezli ile birlikte.

Cosby Ailesi: Seksenli yıllarda Bill Cosby'nin örnek baba rolünü üstlenerek canlandırdığı dizi.

Küçük hanım (1989) ve Köle İsaura (1986) çok izlenen brezilya dizilerindendi... İkisinin de başrolünde ayni kişi vardı: Lucélia Santos.

Altın Kızlar, yönetmenliğini Terry Hughes'in yaptığı 1985 yılı televizyon dizisi. Dizide emekliliği gelen ve sonrasında Miami'ye yerleşen ve aynı evi paylaşan 4 kadının hikâyesi anlatılmaktaydı. Oyuncuları: Betty White (Rose), Beatrice Arthur (Dorothy Zbornak), Rue McClanahan (Blanche Devereaux), Estelle Getty'di. (Sophia Petrillo)

J.R ve Sue Ellen... Dallas,Türk televizyon tarihinin en çok ses getiren dizisiydi belkide... J.R rolündeki Larry Hagman 2012'ide vefat etti.

Hayat ağacı saatinden önce yayınlanırdı Susam Sokağı ... Gün güneşli, insanlar neşeli sen de gel oyna susam sokağında dostluk ve sevgi sarıyor heryeri gel katıl bize, verelim elele sev dünyayı, açılır her kapı işte susam sokağı...

Ve Hayat Ağacı'nın unutulmaz Sam Withmore 'u (Kelly Rutherford) ...Herkes aşıktı ona... O kadar çok hayranı vardı ki Çeşme festivali için Turkiye'ye gelmişti..

1982 yılında Osman F.Seden tarafından çekilen Erler Film yapımı bir güldürü filmi olan Görgüsüzler'den bir kare: Perran Kutman, Münir Özkul, Adile Naşit, Cevat Kurtuluş, Ayşen Gruda, Bülent Kayabaş, Şemsi İnkaya, Müjdat Gezen, Gülşen Bubikoğlu ve Mehtap Ar.

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray...

Ajda Pekkan ve Tarık Akan.

1981'de Ali Kocatepe bestesi 'Dönme Dolap'la Erovizyonda Turkiye'yi temsil etmeye hak kazanan Ayşegül Aldinç ve Modern Folk Üçlüsünün zafer sevinci.

1974 yılında TRT'den de canlı yayınlanan ve halk jürisinin oy kullandığı 1.Toplu iğne beste yarışmasında dereceye giren şarkılar... 1. Unutama Beni (Esmeray) 2. Al beni çal beni (Nilüfer) 3. Hey Gidi Dünya (Ali Kocatepe) ve 4.Geli geliver (Erol Evgin).

Haldun Dormen, Sezen Aksu, Erol Evgin, Adile Naşit.

Bir dönem sinema sanatçılarının sahneye çıkması oldukça modaydı. Her ne kadar sahnede çok başarılı olamasalar da halk filmlerden tanıdıkları bu yıldızları görebilmek için calıştıkları gazinolara ilgi gösteriyordu. Ayhan Işık da gazinocuların teklifini geri çevirmeyip sahneye çıkmıştı. Hatta plak dahi yapmıştı.

Kadir İnanır, Zeki Müren, Erol Evgin, Erdem Alkın, Gönül Yazar, Ajda Pekkan, Türkan Şoray, Sezen Aksu, Modern Folk Üçlüsü.

Barış Manço ve Ajda Pekkan.

İzmir Fuarı'ndan bir kare: Sezen Aksu, Fatih Mühürdar ve Barış Manço.

Zeki Müren ve Müzeyyen Senar.

Bizim Aile, başrollerinde Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit ve Itır Esen'in yer aldığı, 1970'lerdeki geniş kadrolu Arzu Film filmlerinin en bilinenlerinden biri olan 1975 yapımı Türk filmi. Filmden bir replik: Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın! Mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü; biz biribirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizİ seviyoruz. biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?!

'Yaşa Sevgili Dünya' müzikalinden bir kare: Nükhet Duru, Korhan Abay, Ali Poyrazoğlu.

1974 yılında Nilüfer Dünya Dönüyor 45'liğiyle ilk altın plağını kazanmasının ardından ilk longplayi Nilüfer 74'le de altın plak alır. Nilüfere ödülü geniş bir sanatçı katılımıyla vapurda verilir.

1984 yılında yapılan Ertem Eğilmez'in son filmi Arabesk...Filmlerdeki arabesk ögeleri hicveden unutulmaz bir başyapıt. Müjde Ar ve Şener Şen.

Adile Naşit ve Münir Özkul.

İlk Altın Kelebek Ödülleri, sene 1973. Aytaç Arman, Kadir İnanır, Zeki Müren, Barış Manço, Nilüfer, Türkan Şoray, Emel Sayın, Gülşen Bubikoğlu.

Sadri Alışık, Çolpan İlhan, Yapımcı Turgut Demirağ, Para Para ve Ne haber şarkılarıyla ünlü eşi sanatçı Rüchan Camay ve kızları Melike Demirağ.

1975'te Türkiye ilk kez Erovizyona katılacaktır. Bu nedenle düzenlenen Türkiye elemelerinde iki şarkı birinci gelir. Semiha Yankı'nın 'Seninle bir dakika'sı ve bir Attila Özdemiroğlu bestesi olan Cici Kızlar'ın 'Delisin'i.Cekilen kura sonucu ipi Semiha Yankı göğüsler ve Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanır. Sonuç pek parlak olmaz belki ama her iki şarkı da halk tarafından çok sevilir ve birer klasik olurlar.

Yunanistan'ın divası Haris Alexiou ve Sezen Aksu'nun 1999 depreminde zarar gören depremzedeler yararına İstanbul ve Atina'da verdikleri ortak konser.

1975 yılında İzmir Fuarı gazino kulisinde Münir Özkul ve Barış Manço

Tarık Akan ve Adile Naşit.

Türk Sineması'nın efsane oyuncuları: Ali Şen, Atıf Kaptan, Aliye Rona, Ergün Köknar, Hulusi Kentmen, Nubar Terziyan.

Oya Başar, Levent Kırca, Adile Naşit.

Hiç yaşlanmayan hala genç kız enerjisiyle çalışan bir oyuncu daha... Nebahat Çehre'nin sinemadaki ilk yılları... (1962)

Oğuz Tunç ve Türkan Şoray'ın oynadığı Altın Portakal ödüllü 'Hayallerim, Aşkım ve Sen' filminden bir kare...

Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu.

Emel Sayın ve Tarık Akan.

Müjde Ar ve Tarık Akan.

Erkin Koray'ın Cannes film festivalinde John Lennonla buluştuğu tarihi fotoğraf.

1950 senesinden bir gazino ilanı. Assolist Müzeyyen Senar... Alt kadrosundaki güldürü sanatçıları arasında Adile Naşit ve o dönemki eşi de var.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.