Yıkmaya kıyamadı, üzerine yaptı

Rize'nin İkizdere ilçesinde yaşayan Mustafa, Hasan, Osman ve Hüseyin Karadeniz kardeşler, babalarından kalma taş evi hatıralarından dolayı yıkmaya kıyamayınca, 4 katlı yeni binayı taş evin üzerine yaptı

28 Mayıs 2013, Salı 20:26
A A

Rize’nin İkizdere ilçesinde fıkralara konu olacak türden bir olay yaşandı.

Mustafa, Hasan, Osman ve Hüseyin Karadeniz kardeşler, babalarından kalan 60 yıllık ev kendilerine yetmez duruma gelince yeni bir bina yapmaya karar verdi.

4 katlı yeni bina yapılırken ustaların tavsiyesi üzerine Karadeniz kardeşler, anılarla dolu taş evi yıkmak istemedi. Bunun üzerine kerdeşler, babadan kalma evin üzerine dört katlı bina yaptı.

Kardeşlerden Mustafa Karadeniz ise "Aceleyle ev yapmaya karar verdik. Eski evin çatısını kaldırdıktan sonra geri kalan bölümleri yıkmama fikri oluştu bizde, bu haliyle de çok hoşumuza gitti. Eski anılar gözümüzde canlanınca geri kalanını yıkamadık. Üzerine dört katlı binayı yaptık. Ortaya bu görüntü çıktı" dedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.