Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşındadır? Yıldız Asyalı eşi kimdir?

90’lardaki gençlik dizilerinin sevilen oyuncusu Yıldız Asyalı katıldığı magazin programlarıyla yeniden gündeme geldi. Peki, Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşındadır? Yıldız Asyalı eşi kimdir? İşte Yıldız Asyalı hayatı ile ilgili detaylar...

16 Mayıs 2019, Perşembe 09:59 Son Güncelleme:
A A
Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşındadır? Yıldız Asyalı eşi kimdir?

Oyuncu Yıldız Asyalı Kanal D’nin sevilerek takip edilen programı Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuk oldu. Peki, Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşındadır? Yıldız Asyalı eşi kimdir? İşte detaylar…

YILDIZ ASYALI KİMDİR? 

Yıldız Asyalı, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Asyalı'nın müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı, o yüzden daha çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi. Asyalı, sanatçı bir ailenin çocuğu, çünkü babası viyola sanatçısı, ablası Güliz, Devlet Konservatuarı viyola mezunu, babaanne Fehime Hanım da piyanist. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda görev aldı. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'le İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Asyalı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır. 23 Kasım 2015 tarihinde iş adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir.

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü'nde sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer'le birlikte yaptığı dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. İlk oyunculuk yeteneğini bu dizide gösteren Asyalı, dizide anne ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıyla yaşadığı bir takım olayları konu almıştır. Sevilen bu dizinin ardından bir süre televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yeniden ekrana döndü. Bir sezon süren bu dizinin ardından Kanal D'de başlayıp uzun bir süre Show TV'de yayına devam eden Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve aynı zamanda kardeşinin sevgilisi olan Rüya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 yılında Evcilik Oyunu adlı televizyon programında yarışmacı olarak yer aldı.

YILDIZ ASYALI FİLMOGRAFİ

 1998-2001  Eyvah Babam - Eyvah Kızım Büyüdü

2001 Çifte Bela

2002 Yıldızların Altında

2003-2006 Hayat Bilgisi

2004 Avrupa Yakası

2006 Daha Neler

2006 Aşkın Dansı - Sevgi Emektir

2006 Şarkılar Susmasın

2007 Yasak Elma

2007 Şöhret Okulu

2008 Pulsar

2009-2010 Kahve Bahane

2010 Adab-ı Muaşeret

2011 Akasya Durağı

2014 Asayiş Berkemal

2016 Hayat Bazen Tatlıdır


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ayşegül Çınar: Sevgilim beni tehdit etti