Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses'ten Kudüs tepkisi

Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi kararına sanatçılar da tepki gösterdi. Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepkilerini dile getirdi

07 Aralık 2017, Perşembe 13:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avrupa Birliği'nden Arap Birliği'ne, Katoliklerin dini lideri Papa'dan, ılımlı Yahudi örgütlerine kadar herkes ''Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak tanırsan bölge kan gölüne döner'' dedi. Uyarılara kulak tıkayan Amerika Başkanı Trump dün Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdı.

Trump'ın bu kararına sanatçılar da tepki gösterdi. Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepkilerini dile getirdi.

Yıldız Tilbe, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı. Kudüs konusunda Allah'ın dediği olur, olmuştur ve olacaktır. Kudüs de yeryüzü de içindekilerle beraber Allah'ındır. Kur'an ve ayetler kıyamete kadar olacakları söylemiş, içinde bunlarda var. Yolları Cehenneme kadar açık, oradan sonrası yok" ifadelerini kullandı.

İŞTE YILDIZ TİLBE'NİN PAYLAŞIMI;

İBRAHİM TATLISES'TEN DE TEPKİ GELDİ

İBRAHİM TATLISES'TEN DE TEPKİ GELDİ

Türkücü  İbrahim Tatlıses de bu karara sessiz kalınmamasını isteyerek, "Ey Müslüman Alemi uyan" dedi. 

Instagram hesabından "Uyuma, Aksa'ya sahip çık" yazılı bir görsel paylaşan İbrahim Tatlıses, "Ey Müslüman Alemi uyan!!! Bu Kabe senin, kimselere verme, Kudüs'e sahip çık...!" ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerden "Bitlis" paylaşımı