Yıllar sonra ortaya çıkan sır

Yıllar sonra ortaya çıkan sır

Bugünün canavar cihazının ilk sürümü için yıllar önce düşünülen isimler, biraz "acayipmiş!"

08 Temmuz 2013, Pazartesi 18:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günümüzde en çok konuştuğumuz konulardan biri, tabii ki yeni jenerasyon konsollar. Ama kimi zaman, onların ataları hakkında da birçok bilgi sızıyor teknoloji dünyasına. İşte o bilgilerden birisi daha, geçtiğimiz gün herkesi şaşırtmayı başardı.

İlk Xbox'ın üretim ekibinden Seamus Blackley'in Edge isimli site ile yaptığı ropörtajda dile getirdiği konu, ilk Xbox için ortaya atılan envai çeşit ismin gün yüzüne çıkmasına sebep oldu. Kendisinin dile getirdiği isimlerse fazlasıyla zorlayıcı. Blackley'in sözünü ettiği isimler şu şekilde sıralandı; "X-11, Windows Entertainment Project (WEP), Midway, FACE (Full Action Center), MITH (Microsoft Interactive Theater), R&R (Reality and Revolution) ve CPG (CyberPlayGround)." Ekibin son olarak hemfikir olduğu isi olmuş ve nihayetinde, bu isim üzerinde çalışarak Xbox adını kullanmaya karar vermişler. Blackley'e göre isim konusu fazlasıyla zamanlarını almış ama tüm ekip ortaya çıkan isimden memnun kalmış.

Eğer firma vakti zamanında ilk konsoluna Xbox One ismini vermiş olsaydı, kim bilir yeni konsolun ismi ne olacaktı! Ayrıca Xbox One'nın ismi de son anda değiştirilmiş; bir önceki satış ismi "BLIP" olarak düşünülmüştü.

Resimlerle: En iyi 10 Xbox 360 oyunu!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar