YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı?

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı?

YKS ek tercih sonuçlarının her an açıklanabilir olması nedeniyle adaylar sık sık ÖSYM sitesini kontrol eder oldu. Peki YKS ek tercih sonuçları hakkında bir açıklama yapıldı mı?

01 Ekim 2020, Perşembe 16:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir tarih verilmedi. Geçen sene sonuçlar son başvuruların üzerinden 8 gün geçince açıklanmıştı. Bu nedenle bu yıl gözler 1 Ekim tarihlerinde.

Ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Kayıt işlemleri ne zaman yapılacak?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2020- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prof. Dr. Ceyhan: 3 ve 4'üncü dalga görülecek