YKS ek tercihleri başladı mı? Tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır?

YKS ek tercihleri başladı mı? Tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır?

2019 YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının üzerinden bugün itibarıyla 9 gün geçti. Bayram tatilinin de sona ermesiyle birlikte üniversite adayları ek tercih tarihlerini yoğun bir şekilde aratmaya başladı. Bugün tüm gözler ÖSYM'de olacak. Peki geçmiş dönemde nasıl bir süreç izlendi?

16 Ağustos 2019, Cuma 15:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercih sonuçlarından bir sonuç elde edemeyen adaylar ek tercihlere yoğunlaşmış durumda... Geçmiş dönemdeki süreç bu nedenle merak ediliyor. İşte detaylar... 

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme tercihleri hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene YKS tercih sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme tercihleri 13 Eylül'de başlamıştı. Aradaki 13 günlük süre ele alındığında bu sene YKS ek yerleştirme tercihlerinin 19 Ağustos'ta başlaması bekleniyordu. Fakat Üniversite kayıtlarının 19-23 tarihleri arasında alınacak olması nedeniyle ek tercihlerin 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uçuşlarda seyahat izin belgesi gerekli mi? İGA'dan son dakika seyahat izin belgesi açıklaması